DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Ignorancja wypunktowana! Mocna odpowiedź Polski na jednostronny dokument unijny

Ignorancja wypunktowana! Mocna odpowiedź Polski na jednostronny dokument unijny
Nils Muižnieks. By Saeima [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Portal Life Site News chwali „zjadliwą odpowiedź” rządu polskiego na stronniczy raport okresowy Komisarza Praw Człowieka Rady Europy, krytykujący m.in. prawo zakazujące aborcji w naszym kraju.

 

LSN zauważa, że zwykle wiele krajów przyjmuje ton uległy wobec biurokratów międzynarodowych instytucji. Polska jednak zdecydowanie zareagowała na stronnicze opracowanie łotewsko-amerykańskiego komisarza Nilsa Muižnieksa, zarzucając mu m.in. „przekroczenie swojego mandatu”, „stronniczość” i „selektywność”, a także ingerowanie w sprawy wewnętrzne naszego kraju.

 

W części dotyczącej „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” raport instruuje Polskę, by w celu dekryminalizacji aborcji, usunęła wszelkie bariery, w tym klauzulę sumienia, która zezwala medykom i pielęgniarkom na odmowę przeprowadzenia aborcji. Komisarz polecił także wprowadzenie obowiązkowej permisywnej edukacji seksualnej.

 

„Zamiast kłaniać się nisko, jak to powszechnie uczyniłyby inne państwa, Polska odpowiedziała, że rzecznik nie zna faktów i myli się zarówno w kwestii praw oraz zobowiązań Polski wynikających z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” – napisał LSN.

 

„Polskie prawo – czytamy w odpowiedzi rządu polskiego - w tym względzie ma swoje źródło w Konstytucji i jest uwarunkowane szeroko podzielaną troską polskiego społeczeństwa o ochronę życia.”  

 

Rzecznik zasugerował także - na podstawie doniesień międzynarodowej federacji proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood - że Polska uniemożliwia kobietom dostęp do antykoncepcji, ponieważ odmawia dotowania pewnych środków antykoncepcyjnych.

 

W odpowiedzi na te sugestie polski rząd oskarżył Planned Parenthood o szukanie zysku finansowego ze sprzedaży środków antykoncepcyjnych, nie mówiąc już o sprzedaży organów abortowanych dzieci.

 

Władze polskie podkreśliły, że „trudno nazwać bezstronnym źródłem informacji Międzynarodową Federację Planned Parenthood, zważywszy na jej aktywny udział w promowaniu dostępu do antykoncepcji i aborcji, oraz roli, jaką pełni w ułatwieniu bezpośredniego dostępu do takich usług.”

 

LSN zwraca uwagę, że rząd polski najostrzej skrytykował biurokratę europejskiego w kwestii dotyczącej równych praw kobiet, która zajęła jedną trzecią raportu.

 

Komisarz oskarżył władze o utrudnianie dostępu kobiet do rynku pracy, powstrzymywanie je od udziału w życiu gospodarczym i publicznym, a także brak kryminalizacji aktów tzw. przemocy domowej i molestowania seksualnego.

Warszawa odpowiedziała, że komisarz jest słabo poinformowany o sytuacji w Polsce i opiera się na opiniach przekazanych przez kilka organizacji, które są mało reprezentatywne dla społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju. Zarzucono mu także, że „kompletnie zignorował” informacje dostarczone przez rząd. Tym samym komisarz bezkrytycznie powtarza niesprawdzone opinie, w żaden sposób nie poparte faktami.

 

Władze polskie dodały, że oskarżenia mają charakter „ideologiczny.” Są w dodatku „chybione”, ponieważ dane wyraźnie wskazują, iż Polska ma jeden z najniższych wskaźników przemocy i molestowania seksualnego w miejscu pracy w całej Europie.

 

Warszawa powołała się także na dane OECD, które pokazują, że w Polsce różnica w wysokości wynagrodzenia dla kobiet i mężczyzn jest jedną z najniższych w Europie i wynosi tylko o 10,6 proc. mniej niż w Niemczech, Holandii, Szwecji i Norwegii. Poza tym Polska ma drugi co do wielkości udział kobiet w Europie zasiadających na stanowiskach kierowniczych, a odsetek kobiet w parlamencie jest minimalnie niższy od średniej europejskiej i wynosi 27,4 proc. w porównaniu ze średnią 28.58 proc.


 

Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2016-06-28 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo, tak trzeba z impertynentami!
ponad 4 lata temu / CAIUS
 
doniosłość owego raportu jest tyle warta merytorycznie co raportu komisji weneckiej ws trybunału konstytucyjnego, a łącznie te raporty mają wartość zużytego papieru toaletowego
ponad 4 lata temu / observer
 
Jeden z najniższych wskaźników molestowania seksualnego w miejscu pracy w całej Europie wynika, jak sądzę, po części z tego, że Polki są normalne i jak kolega z pracy powie im zwyczajny komplement w stylu "Sylwio, świetnie dziś wyglądasz!", to nie biegną do sądu z pozwem, tylko cieszą się, że ktoś docenił ich urodę. Polki, jesteście świetne!
ponad 4 lata temu / PLexit
 
PiS=PO, hehehe
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.