DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Idź do kościoła!

Idź do kościoła!

Dla wielu Polaków niedziela oznacza zakupy. Współcześni piewcy liberalizmu pieją z zachwytu, konsumpcja rośnie, kolorowe reklamy kuszą itd. A tu taka niespodzianka!

 

Zapomina się, że ci którzy sprzedają w sklepach, mam na myśli głównie te w galeriach handlowych, też by chcieli odpocząć i spędzić czas z rodziną. Ale kto by się nimi przejmował, handel ma być i już, wszyscy tacy zabiegani. Z resztą bycie zabieganym jest w dobrym tonie, zwłaszcza w niedzielę.

 

A obowiązkowa Msza Św. niedzielna? Zapomniana przez tak wielu. Dobrze, że są tacy sklepikarze, którzy są skłonni przypomnieć o tym, nawet kosztem zarobku.

 

Takie proste hasło – idź do kościoła! Gratuluję pomysłu!

 

Jan Małopolak


DATA: 2012-12-11 10:00
AUTOR: KOMENTARZ CZYTELNIKA, PRZYSŁANY NA SKRZYNKĘ [email protected]
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super napis :)Jestem mile zaskoczona.
ponad 7 lat temu / sylka
 
Panie Janie taka prawda!!! Cieszą się z tego bolszewicy i Palikoty,a także właściciele obiektów handlowych. W USA,gdzie mieszkam w dni wolne od pracy w tutejszych supersamach tłok od rana do póżnego wieczora.Tak po prawdzie na ten stan rzeczy duchowni bardzo rzadko reagują.Amerykański kościół katolicki odchodzi od jego pierwotnych zasad. Dziewczynki służą do Mszy Świetej,księza nie stosują kadzideł,w kościołach dekoracje Halloweenu i ze strony księży życzenia radosnego Halloweenu.Obok tego,często słyszy się kazania o płytkiej treści.Oprócz tego w tych kościołach zalęgła się biurokracja,co powoduje wzrost datków na utrzymanie kościoła . A to zniechęca wiernych. I tak, z dnia na dzień chyli się nasz Kościół w USA ku upadkowi.Ale dziwne,że nikt tego nie widzi - tylko czarci pod postacią masonerii itp. sił wrogich Kościołowi. Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / Jan
 
Gdzyby większość Polaków zaniechała, a przynajmniej ograniczyła do konieczności zakupy (szczególnie w marketach) w niedzielę to kierownictwo tych sklepów samo by zrezygnowało z otwierania ich w niedzielę. Ja osobiście staram się w niedzielę nie kupować nawet benzyny.
ponad 7 lat temu / Adam
 
To szabat został stworzony dla człowieka a nie człowiek dla szabatu. Czy praca w niedzielę to grzech? Czy zmycie naczyń albo pościelenie łóżka w niedzielę to grzech? Przeccież są to prace niekonieczne prawda? I co z tego że ktoś nas może odwiedzić, można przecież łóżko już pościelić w sobotę a tę noc spędzić na kocu. Uważacie że apteki i stacje benzynowe też powinni zamknąć w niedzielę?
ponad 7 lat temu / roko
 
Dobre!!! Na maxa!
ponad 7 lat temu / [email protected]
 
Niestety, coraz więcej naszej populacji jest niewolnikami systemu z którego zyski czerpie niewielka grupka osób. I starannie zabiega o utrzymanie tego porządku. Młode matki zamiast spędzić jedyny wolny dzień z dzieciaczkami, są przymuszane do całodziennej pracy przy kasach. A tzw.WIELKI WŁAŚCICIEL sklepowy odpoczywa sobie w kurortach.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.