DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Impas w Armenii. Obywatele przeciwko ideologii LGBT, parlament za Konwencją Stambulską

Impas w Armenii. Obywatele przeciwko ideologii LGBT, parlament za Konwencją Stambulską
źródło: pixabay.com

Parlament Armenii nie zdecydował się na procedowanie zmian w kodeksie karnym, które pozwalałyby na karanie za propagowanie ideologii LGBT wśród osób nieletnich. Władze w Erywaniu są pod stałą presją polityków europejskich, którzy próbują upominać się o prawa mniejszości seksualnych i lobbują w ich interesie.

 

Z propozycją wprowadzenia zmian do armeńskiego prawa wystąpił w imieniu frakcji parlamentarnej partii „Kwitnąca Armenia” sekretarz Arman Abowjan. Według „Głosu Armenii”, nowelizacja zgłoszona przez tę frakcję faktycznie ograniczała upowszechnianie amoralnej ideologii oraz „nietradycyjnych stosunków seksualnych” w grupie dzieci i młodzieży nieprzekraczającej 16. roku życia.

 

Część armeńskich polityków ostrzegała, że pod pozorem działalności oświatowej podejmowane są działania, służące „wpływaniu na zmianę zachowań jednoznacznie postrzeganych przez naród jako sprzeczne z tradycyjnym myśleniem i opinią społeczeństwa”. Jeszcze ostrzej wypowiedział się inny deputowany „Kwitnącej Armenii”, Geworg Petrosjan, który promocję ideologii LGBT uznał za zagrażającą bytowi państwa.


Projekt nowelizacji prawa armeńskiego, zmierzający do zakazu propagowania ideologii LGBT wśród osób poniżej 16 lat, nie uzyskał poparcia rządu, który oparł się na argumentacji, że obecne przepisy są wystarczające i chronią nieletnich przez demoralizacją. Podczas głosowania nad wprowadzeniem do porządku obrad punktu o zmianach w kodeksie karnym większość parlamentarzystów była przeciw ich procedowaniu, podobnie jak wcześniej większość merytorycznej komisji, opiniującej dołączenie projektu zmian do porządku obrad parlamentu.

 

Tymczasem, według sekretarza frakcji „Kwitnąca Armenia”, prawdziwa przyczyna niedopuszczenia do procedowania zmian w kodeksie karnym leży w przygotowaniach do ratyfikowania Konwencji Stambulskiej przez władze w Erywaniu. Rząd Armenii poddawany jest stale naciskowi polityków europejskich, którzy chcą wskazywać Ormianom, jakie prawa powinny przysługiwać mniejszościom LGBT w tej kaukaskiej republice.

 

4 lipca tego roku deputowani Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wystosowali do władz Armenii deklarację „o ochronie mniejszości seksualnych przed dyskryminacją i przemocą”. Zdaniem deputowanych ZP RE, sytuacja osób z grup LGBT w Armenii jest jedną z najtrudniejszych w Europie i wymaga szybkiej poprawy. Deklarację skierowaną do Erywania podpisało ponad 20 deputowanych Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

 

Źródła: Głos Armenii, Russkaja Wiesna, News.am

JB

Czytaj także:
DATA: 2019-09-17 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Władze są zmienne i przekupne, na szczęście trochę się już od tego odchodzi. Sytuacja geopolityczna Armenii, zmusza władze trochę do "otworzenia się" na Amerykę i Europę, bo Armenia ma dość. Państwo, którego granice rozciągały się od morza Środziemnego do morza Kaspijskiego, na przestrzeni dziejów "obrywa" głównie od Rosji, która to jest niby "wielkim sojusznikiem". W głównej mierze dzięki Rosji, Królestwo niegdyś, jest teraz pod względem powierzchni mniejsze choćby nawet od Mazowsza. LGBT... co to wgl jest? Od tej tolerancji, zapomina się o kulturze, tradycji i wartościach, które są święte. Z tego co mi wiadomo, na początku byli Adam i Ewa i to od nich zaczęło się człowieczeństwo. Nie przypominam sobie, żeby człowieczeństwo rozpoczęło się od Adama i Mateusza powiedzmy. To jest dewiacja, którą powinno się leczyć. Mam tylko nadzieję, że w kraju, który ma taką kulturę i historię nie zapomni się ani się nie przekupi tych wartości, dzięki którym ARMENIA DZISIAJ ISTNIEJE
8 miesięcy temu / Haj Tgha
 
Wychowałem się w Lęborku, gdy raczej ogólnie w leborskiej społeczności LGBT było uważane jako wynaturzenie i czyjas słabość. Mimo tego, że w strachu powtarzalem bezrefleksyjnie teksty szykanujące gejów i dla spokoju popieralem kolegów w ich homofobicznych zachowaniach, to mimo wszystko jestem biseksualny i żadna ideologia czy edukacja lub jej brak nie jest w stanie zmienic mojej orientacji. Teraz żałuję, że nie walczyłem o swoją tożsamość od początku, ale zwyczajnie się bałem, a brak edukacji seksualnej powodował, że czułem się gorszy bo nie mogłem być gejem czy bi bo to bee a hetero zwyczajnie nie byłem. Obojętnie co sobie radni uchwalą to chłopcy będą rodzić się gejami, dziewczynki lesbijkami, obie płci będą eksperymentować poznawać siebie bez znaczenia czy edukacja będzie w szkołach czy nie.. A z argumentem, że chce się uczyć dzieci masturbacji w szkole nie mam zamiaru dyskutować bo trzeba być naprawdę idiota żeby pomyśleć że taki cel ma edukacja seksualna.
8 miesięcy temu / Dome
 
Wszystkie rządy i niestety kościoły są już pod wpływem żydostwa i podległej im masonerii. Stąd czasy ostateczne. W Polsce nie jest inaczej. Konfederacja jako jedyna jest zamilczana, a to jest dowód na ich niezależność i propolskość. Komuś mało argumentów?
8 miesięcy temu / aksjomat
 
Ludzie nie chcą ale walić demokracje - sodomia ma być propagowana i to że węększość nie chce nikogo nie obchodzi!
8 miesięcy temu / Jot
 
Małe sprostowanie: Armenia jest ZAkaukaską republiką, a nie - kaukaską.
8 miesięcy temu / Bolek
 
Tajemnicze to że władze w większości są za LGBT a ludność nie ! To coś oznacza, jakieś tajemnicze rzeczy dzieją się na szczytach, przynależność do masonerii ?
8 miesięcy temu / gender studies
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.