DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Ideologiczna indoktrynacja na harcerskim zlocie. Czy ZHP marzą się tęczowe szeregi?

Ideologiczna indoktrynacja na harcerskim zlocie. Czy ZHP marzą się tęczowe szeregi?
By Harcerskie_sprawnosci.jpg: Soohy mail:[email protected] work: Nevetsjc (Harcerskie_sprawnosci.jpg) [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons
#ZHP    #ZLOT    #HARCERZE    #WARSZTATY    #GDAŃSK    #2018    #PROGRAM    #GENDER    #IDEOLOGIA    #RPO    #HOMOSEKSUALIZM    #LGBT    #ROBERT BIEDROŃ    #CZARNY PROTEST

Przed każdymi wakacjami z kościelnych ambon słyszymy ostrzeżenia, by sprawdzać z kim i w jakim towarzystwie wyjeżdżają nasze pociechy. Mało kto chyba spodziewałby się, że uważnie na ręce patrzeć trzeba też ZHP. Zaproponowany na tegoroczny zlot program bowiem mocno szokuje nasyceniem ideologicznych treści.

 

„Zlot Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018” odbywa się w dniach 7 do 15 sierpnia 2018 roku. Szczegółowy program jest odstępny na stronie gdansk2018.zhp.pl. Jego uważna lektura jeży włos na głowie. Okazuje się bowiem, że uczestnikom zlotu na tacy podawani są tęczowi działacze, propagatorzy idei cywilizacji śmierci… ale nie tylko. Ot, ideologiczny „festiwal różnorodności”.

 

Już pierwszego dnia zlotu (7.08) w programie znalazł się „Namiot Dla Każdego”. Organizatorzy tak reklamują to wydarzenie: „To miejsce inkluzywne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie w nim panować otwartość na innych, wzajemny szacunek oraz zasady kulturalnej dyskusji”.

 

Niby piękna idea. Jak zwykle w takich sytuacjach ważne są szczegóły. Organizator podaje je bez ogródek: „Proponujemy projekcje krótkich filmów oraz dyskusję o nich, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi z cyklu Porozmawiaj z...(np. muzułmaninem, osobą poruszającą się na wózku, uchodźczynią, gejem, osobą transpłciową, ateistą, luteranką, itp.)”.

 

Na tym nie koniec ideologicznej indoktrynacji, albowiem jak zapewnia ZHP, „na stałe w namiocie będą plakaty informacyjne oraz biblioteczka z pozycjami dotyczącymi tematyki różnorodności”. Wspomnieć – już tylko jako ciekawostkę – można, że tego dnia zlotu harcerze mogli odwiedzać też np. Namiot Arabii Saudyjskiej…

 

Wypadek przy pracy? Nic podobnego. Dalsza lektura programu tylko to potwierdza. Tak Centrum Duchowe w ramach rozmów rozmowach o byciu dobrym człowiekiem zaplanowało spotkanie (sic!) z Moniką Matus, aktywistką organizacji Akcja Demokracja. Ów gość Centrum Duchowego wspierał czarne protesty, afiszował się z wieszakiem… „Nie będziemy inkubatorami”. „Nic o naszych macicach bez nas” – takimi właśnie hasłami aktywistka dzieliła się ze swoimi „folowersami”.

 

Na drugi dzień zlotu (8.08) ZHP przygotował kolejne atrakcyjne spotkania: Kobieta w Kościele, feminizm w Kościele... wait what?, a w nim Jola Szymańska z portalu Aleteia oraz… Zuzanna Radzik „teolożka i feministka”, znana z łamów „Tygodnika Powszechnego” czy „Krytyki Politycznej”. A jako „wisienka na torcie” w Kuźni inspiracji spotkanie z… Robertem Biedroniem.

 

W programie na 9.08 – tylko dla kadry – znalazło się też spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, którego postawa prorównościowa, sprzyjająca mniejszościom seksualnym jest doskonale znana.

 

Trudno ocenić po tym zestawieniu jak wypadnie i kim będzie sygnalizowany w programie jednego ze spotkań Gość niespodzianka… Prócz tego na zlocie – obok typowo harcerskich tematów - wiele będzie mówione o ekumenizmie, harcerze będą mogli zapoznać się z kursami Alpha i skorzystać z porad różnych specjalistów…

 

W Związku Harcerstwa Polskiegonie od dziś dzieje się coś niepokojącego, a kontrowersyjne wydarzenia zlotowe, najwyraźniej nie są dziełem przypadku, owocem omyłki, ale planowego i świadomego działania.

 

O problemach z tożsamością ZHP pisaliśmy już wcześniej:

 

Harcerze bez Boga. Zamiast służby Bogu ślubować będą „dążenie do sprawiedliwości i prawdy”?

 

Homoseksualizacja pod pozorem wychowania religijnego? Skandaliczna harcerska broszura

 

Skandaliczna broszura Wydziału ZHP wycofana. Ktoś samowolnie umieścił tekst o homotolerancji?

 

 

MA


DATA: 2018-08-09 18:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska to średniowiecze. Próbują nas zawstydzić, że niby to Polska to ciemnogród i średniowiecze. Ano, zobaczmy? ---Powrotem do Średniowiecza było głosowanie w APA nad wykreśleniem homoseksualizmu z listy dewiacji. Po raz pierwszy w dziejach nowożytnej Nauki rozstrzygano o prawdzie i fałszu w głosowaniu, zamiast przedstawić rzetelne dowody naukowe. ---Powrotem do Średniowiecza było pojawienie się nieznanej dotychczas ludzkości choroby, AIDS. Zaledwie w 5 lat po wykreśleniu homoseksualizmu z listy zaburzeń DSM i w 10 lat po depenalizacji homoseksualizmu w USA, w kraju o najwyższym poziomie rozwoju. Efekt: 36 milionów 2014 rok śmiertelnych ofiar AIDS i dziesiątki milionów zarażonych wirusem HIV; ogromne koszty społeczne oraz wiele niewinnych ofiar, także heteroseksualnych kobiet i dzieci ? -- W krajach, w których panuje "średniowiecze" a homoseksualizm jest surowo karany kraje muzułmańskie, liczba zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS jest ponad dziesięć razy mniejsza niż w "cywilizow
ponad 1 rok temu / kosjan
 
Bardzo żałuję, że natrafiłem na tą stronę po zlocie, bo ominęło mnie wiele ciekawych spotkań ;)
ponad 1 rok temu / Qwertyuiop
 
Super pomysł. Byle więcej takich inicjatyw uczących, że nasz świat jest różnorodny. Gratulacje dla ZHP! Cieszę się, że zmiany idą w dobrym kierunku!! Moje dziecka należy do ZHP. Cieszę się, że jednak to grupa tolerancyjnych ludzi a nie tak jak myślałam wcześniej.
ponad 1 rok temu / Monika
 
LGBT i wszystkie te lobby szukaja miejsc gdzie beda mogli propagowac i przygotowywac ich nowe zastepy.Wszystkie. miejsca gdzie sa mlodzi ludzi sa lakomym kąskiem!! BADŻMY CZUJNI!!!
ponad 1 rok temu / Janek
 
Jako harcerz senior, a należę do ZHP od 1946 r.z przerwą od 1948 do grudnia 1956 r. przeżyłem różne zmiany i przewroty w Związku, ale żadne z nich nie miały za zadanie jawnej demoralizacji. Zastanawiam się, czy w tej sytuacji mogę jeszcze utożsamiać się z ZHP. W latach po 1956 walczyłem na łamach prasy harcerskiej i innych publikatorów o zachowanie tradycji skautowych i Patrona mojego Kręgu "ŻAGIEW" Baden POWELLA. Z patrona pod groźbą rozwiązania i jak przypuszczam dalszych szykan, musieliśmy zrezygnować na czas prawie 32 lat. Teraz śledzę co się będzie działo dalej. Oczywiście harcerzem będę do końca życia.
ponad 2 lata temu / Janusz FRĄCZEK phm
 
Jak to dobrze, że istnieje taka strona, jak Wasza!!! Błogosławieństwo Boże!!! Przecież te informacje powodują, że włos się na głowie jeży... Jak nisko i podle może upaść człowiek???!!! I to... HARCERSTWO???... POLSKIE HARCERSTWO??? ZHP zostało ZAWŁASZCZONE przez komunę+P0stkomunę i oto skutek ponad 70-letniej parszywej indoktrynacji i śmiertelnego zaczadzenia debilizmem marksistowskim i materialistycznym - z 'Dodatkiem Nadzwyczajnym': ZAWSZAWIENIE ŚWIATOWYM LEWACTWEM!!! SKANDAL PONAD WSZYSTKIE AFERO-SKNDALE tzw. III RP!!! To 'Zet-Ha-Pe' to WSTYD i HAŃBA!!! P.S. - A te ŻAŁOSNE, dyżurne komentarze 'NIESZCZĘSNYCH NIESZCZĘŚNIKÓW' do Waszej B.WAŻNEJ Informacji - prosto z kloacznego dołu...
ponad 2 lata temu / DETOX z LONDYNU
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.