Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Ideologia gender nową odsłoną politycznej poprawności


Ideologia gender i politycznej poprawności podzielają wiele spośród ich zasadniczych założeń. Środowiska lewicowe definiują polityczną poprawność jako metapolitykę, metodę układania stosunków politycznych na nowo. Powołując się na doświadczenia dwóch wojen światowych i Holokaustu chce się wyrugować z przestrzeni publicznej określone treści. Polityczna poprawność jest także ideologią - tłumaczy dr Monika Kacprzak.

 

Rozmowę z autorką wydanej właśnie przez oficynę von Borowiecky książki pt. "Pułapki politycznej poprawności" znajdą Państwo na łamach najnowszego numeru dwumiesięcznika "Polonia Christiana".

 

http://www.pismo.poloniachristiana.pl/Polityczna-poprawnosc-niszczy-czlowieka,31,0,922,1,PCH,numer.html


DATA: 2013-09-06 14:48:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie, nie to są początki wiedzy o wewnętrznej psychice człowieka.Gender będzie się doskonalić,wbrew antagonistycznym walką przeciwników.Jak każda nowa wiedza o człowieku.Co ma wspólnego kultura jako odczucia estetyczne oraz religia jako wierzenie w siły nadprzyrodzone z normalną egzystencją i współżyciem społecznym człowieka.
ponad 3 lata temu / Kazimierz S
 
gender, gender ... - a moze tak coś po polsku? bo może się okazać, że każdy o czymś innym opowiada .
ponad 4 lata temu / mrx
 
Mam nadzieję, że cała histeria z nowym pseudo naukowym ruchem kulturowym gender jest przejściowa. W schizofrenicznym świecie - schizofreniczne tematy zastępcze. Kiedy świat wartości pogubiony, to człowiek nie radzi sobie z pytaniami o sens życia. Ani kultura, ani religia nie daje oparcia, więc trzeba znaleźć coś, co na chwilę zajmie myśli i zwróci uwagę innych.
ponad 5 lat temu / Maria
 
Polityczna poprawność = ślepe posłuszeństwo. A kto w ogóle ukuł takie powiedzenie.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Błahahhaha. Pani bardzo upraszcza. Poza tym wszystko, za co krytykuje gender można spokojnie dopasować do KK- dychotomiczny podział świata czy robienie z siebie ofiary.
ponad 6 lat temu / józef
 
Poprawność polityczna polega na zgadzaniu się ze wszystkimi zjawiskami, poglądami nawet najbardziej absurdalnymi i szkodliwymi.
ponad 6 lat temu / marekb54
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.