DZIŚ JEST:   22   MAJA   2019 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Ideologia gender atakuje słowackie szkoły. Dyrekcje placówek akceptują rewolucyjne pomysły

Ideologia gender atakuje słowackie szkoły. Dyrekcje placówek akceptują rewolucyjne pomysły
fot. REUTERS/Brendan McDermid/FORUM

Dyrekcje szkół na Słowacji akceptują kampanie służące promowaniu ideologii gender. W bratysławskim gimnazjum im. Jura Hronca kierownictwo szkoły zaapelowało do uczniów, aby w ramach „Gender Swap Day” przebrali się za osoby przeciwnej płci. Do skandalicznej akcji nie doszło po fali krytyki ze strony rodziców i opinii publicznej.

 

Ideologia gender coraz częściej i z większą siłą zagląda do słowackich szkół. Jedną z okazji do przemycania rewolucyjnych idei była kampania zachęcająca uczniów do przebrania się za osoby przeciwnej płci. Inicjatorem akcji była organizacja „Gender Swap Day”, która pod płaszczykiem działań edukacyjnych i wychowawczych chciała zrealizować genderową kampanię w szkole. Po krytyce rodziców i opinii publicznej gimnazjum wycofało się z tej absurdalnej koncepcji.

 

Pomysł zorganizowania w szkole akcji promujących ideologię gender i tzw. zmianę płci wywołał radość i zadowolenie środowiska LGBT. Sprzeciw wobec ideologizowaniu młodzieży wyrazili jednak rodzice oraz opinia publiczna, która zareagowała bardzo negatywnie. Na fali silnych protestów i licznych wpisach w mediach społecznościowych, dyrekcja gimnazjum wycofała się z niedorzecznego pomysłu.

 

Przy okazji protestów wobec „Gender Swap Day” słowackie „Hlavne Spravy” przypomniały kilka innych wydarzeń, które dowodzą coraz silniejszego otwierania się szkół na ultraliberalizm i krytykę tradycyjnych wartości. Ciekawym przykładem jest zaproszenie do jednej ze szkół jako eksperta administratora mocno kontrowersyjnej strony internetowej, która zdaniem wielu osób szerzy liberalizm i nienawiść do wrogów szeroko pojmowanej ideologii „postępowej”.

 

Sprzyjanie liberalizmowi i kierowanie sympatii uczniów do „postępowych myśli” to z kolei zarzut wobec jednego z gimnazjuów w drugim co do wielkości mieście Słowacji – Koszycach. 1 kwietnia zorganizowano tam debatę o Unii Europejskiej, na którą zaproszono kandydatkę z koalicji Postępowa Słowacja – Razem, ugrupowania prezydent Zuzany Čaputovej, otwarcie głoszącej akceptację m.in. dla związków partnerskich osób tej samej płci.

 

Jak ostrzegał już rok temu portal „Postoj.sk”, przyspieszenie w propagowaniu poglądów ultraliberalnych i zwrot w kierunku środowisk LGBT nastąpiło po tym, jak jesienią 2015 roku Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło propozycje wsparcia osób LGBT na Słowacji.

 

Wówczas jedną z rekomendacji było usunięcie z procesów edukacyjnych elementów „zachęcających do homofobii i transfobii”. W wielu szkołach za realizację tych zaleceń wzięli się nadgorliwi nauczyciele, którzy m.in. na zajęciach językowych wprowadzili jako materiały dydaktyczne zagraniczne czasopisma, prezentujące bardzo liberalne podejście do zagadnień płci. W gazetach tych propaguje się powszechnie istnienie więcej niż dwóch płci, a jako bohaterów artykułów wybiera się często celebrytów, afiszujących się ze swoimi upodobaniami homoseksualnymi i transseksualnymi.

 

 

Źródła: HlavneSpravy.sk, Postoj.sk

PK/WMa

 


DATA: 2019-04-25 23:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za rok zrobia to znowu i nikt nie zaprotestuje-metoda salami. Juz wybrali prezydent z lgbt to ruszy lawina
25 dni temu / Pol
 
Polscy uczyciele poszli dalej przebierali się za zwierzęta,
26 dni temu / Tolek
 
Genderuwy kombinują, tym razem na Słowacji...
26 dni temu / alo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "67807"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.