DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Ideologia gender atakuje słowackie szkoły. Dyrekcje placówek akceptują rewolucyjne pomysły

Ideologia gender atakuje słowackie szkoły. Dyrekcje placówek akceptują rewolucyjne pomysły
fot. REUTERS/Brendan McDermid/FORUM

Dyrekcje szkół na Słowacji akceptują kampanie służące promowaniu ideologii gender. W bratysławskim gimnazjum im. Jura Hronca kierownictwo szkoły zaapelowało do uczniów, aby w ramach „Gender Swap Day” przebrali się za osoby przeciwnej płci. Do skandalicznej akcji nie doszło po fali krytyki ze strony rodziców i opinii publicznej.

 

Ideologia gender coraz częściej i z większą siłą zagląda do słowackich szkół. Jedną z okazji do przemycania rewolucyjnych idei była kampania zachęcająca uczniów do przebrania się za osoby przeciwnej płci. Inicjatorem akcji była organizacja „Gender Swap Day”, która pod płaszczykiem działań edukacyjnych i wychowawczych chciała zrealizować genderową kampanię w szkole. Po krytyce rodziców i opinii publicznej gimnazjum wycofało się z tej absurdalnej koncepcji.

 

Pomysł zorganizowania w szkole akcji promujących ideologię gender i tzw. zmianę płci wywołał radość i zadowolenie środowiska LGBT. Sprzeciw wobec ideologizowaniu młodzieży wyrazili jednak rodzice oraz opinia publiczna, która zareagowała bardzo negatywnie. Na fali silnych protestów i licznych wpisach w mediach społecznościowych, dyrekcja gimnazjum wycofała się z niedorzecznego pomysłu.

 

Przy okazji protestów wobec „Gender Swap Day” słowackie „Hlavne Spravy” przypomniały kilka innych wydarzeń, które dowodzą coraz silniejszego otwierania się szkół na ultraliberalizm i krytykę tradycyjnych wartości. Ciekawym przykładem jest zaproszenie do jednej ze szkół jako eksperta administratora mocno kontrowersyjnej strony internetowej, która zdaniem wielu osób szerzy liberalizm i nienawiść do wrogów szeroko pojmowanej ideologii „postępowej”.

 

Sprzyjanie liberalizmowi i kierowanie sympatii uczniów do „postępowych myśli” to z kolei zarzut wobec jednego z gimnazjuów w drugim co do wielkości mieście Słowacji – Koszycach. 1 kwietnia zorganizowano tam debatę o Unii Europejskiej, na którą zaproszono kandydatkę z koalicji Postępowa Słowacja – Razem, ugrupowania prezydent Zuzany Čaputovej, otwarcie głoszącej akceptację m.in. dla związków partnerskich osób tej samej płci.

 

Jak ostrzegał już rok temu portal „Postoj.sk”, przyspieszenie w propagowaniu poglądów ultraliberalnych i zwrot w kierunku środowisk LGBT nastąpiło po tym, jak jesienią 2015 roku Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło propozycje wsparcia osób LGBT na Słowacji.

 

Wówczas jedną z rekomendacji było usunięcie z procesów edukacyjnych elementów „zachęcających do homofobii i transfobii”. W wielu szkołach za realizację tych zaleceń wzięli się nadgorliwi nauczyciele, którzy m.in. na zajęciach językowych wprowadzili jako materiały dydaktyczne zagraniczne czasopisma, prezentujące bardzo liberalne podejście do zagadnień płci. W gazetach tych propaguje się powszechnie istnienie więcej niż dwóch płci, a jako bohaterów artykułów wybiera się często celebrytów, afiszujących się ze swoimi upodobaniami homoseksualnymi i transseksualnymi.

 

 

Źródła: HlavneSpravy.sk, Postoj.sk

PK/WMa

 


DATA: 2019-04-25 23:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za rok zrobia to znowu i nikt nie zaprotestuje-metoda salami. Juz wybrali prezydent z lgbt to ruszy lawina
3 miesiące temu / Pol
 
Polscy uczyciele poszli dalej przebierali się za zwierzęta,
3 miesiące temu / Tolek
 
Genderuwy kombinują, tym razem na Słowacji...
3 miesiące temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.