DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Ideolog Władimira Putina popiera Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich

Ideolog Władimira Putina popiera Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich
von Michael Vadon (Eigenes Werk) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Ubiegający się o nominację Republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump otrzymał nieoczekiwane poparcie ze strony... Aleksandra Dugina. Uważany za „mózg Putina” albo drugiego Rasputina filozof twierdzi, że wybór ekscentrycznego miliardera to najlepsze rozwiązanie dla Ameryki i świata. Dugin pochwalił poglądy i styl bycia amerykańskiego polityka. Jego zdaniem wbrew pozorom jest on zwykłym Amerykaninem, a wybór Trumpa może przynieść pozytywną zmianę.

 

W artykule „Trump to prawdziwa Ameryka” opublikowanym na stronie think-tanku Katehon, Dugin twierdzi, że ekscentryczny miliarder to „sensacja”. Przekonuje, że pomimo, iż Trump to miliarder, zachowuje mentalność zwykłego Amerykanina. W przeciwieństwie do republikańskiego i demokratycznego establishmentu jest szorstki, opryskliwy i szczery. W gruncie rzeczy magnat rynku nieruchomości to zdaniem Dugina zwykły Amerykanin.

 

„Mózg Putina” twierdzi, że po – mało jego zdaniem prawdopodobnym - dojściu Trumpa do władzy amerykańska polityka zagraniczna może zmienić się na lepsze. Polityka, w opinii Dugina, dotychczas cechująca się dążeniem Amerykanów do utrzymania globalnej dominacji. Zdaniem rosyjskiego myśliciela owe hegemoniczne zapędy USA wyrażają się między innymi w sianiu chaosu w świecie, a także inspirowaniu „kolorowych” rewolucji.

 

Pochwała Dugina idzie w ślad za pozytywnymi słowami, jakie na temat Trumpa wypowiedział w grudniu 2015 r.  sam Władimir Putin. Prezydent Rosji stwierdził wówczas między innymi, że miliarder jest „bez wątpienia utalentowany”. Trump zrewanżował się prezydentowi Rosji nazywając go prawdziwym liderem. Republikański polityk stwierdził także, że polityczne morderstwa Putina są „nieudowodnione”.

 

Tymczasem w styczniu 2016 r. brytyjski sąd orzekł, że Putin najprawdopodobniej odpowiedzialny jest za śmierć Aleksandra Litwinienki. Ten były agent FSB ujawnił, że to właśnie rosyjskie służby specjalne odpowiadają za wybuchy bomb w budynkach mieszkalnych w Moskwie w 1999 r.

 

Referencje dla Trumpa ze strony Dugina trudno uznać za powód do chwały dla amerykańskiego polityka. Aleksandr Dugin znany jest ze swojej radykalnej wrogości wobec USA. Wzywał wręcz do krucjaty przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jak twierdzi Robert Zubrin na łamach „The Weekly Standard”, w maju 2014 r. Dugin uczestniczył w tajnym spotkaniu z europejskimi nacjonalistami starając się o ich poparcie dla rosyjskich działań na Ukrainie. Niektóre europejskie partie narodowe są finansowane przez Moskwę. W 2014 r. francuski Front Narodowy otrzymał z Kremla aż 13 milionów dolarów.

 

Donald Trump dzieli z Le Pen wiele przekonań: antyatlantyzm, protekcjonizm ekonomiczny, a także poparcie dla polityki Władimira Putina. Le Pen popierała aneksję Krymu, podczas gdy Trump chwali rosyjskie działania w Syrii. Niektórzy oskarżają miliardera także o współpracę biznesową z rosyjskimi organizacjami przestępczymi.

 

Źródło: weeklystandard.com

mjend 


DATA: 2016-03-09 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

hoho, jak zwykle wysyp promoskiewskich komentarzy. Panie as, nie było tu mowy o szczegółowej pozycji Dugina, tylko o publicystycznym określeniu Dugina. Termin "mózg Putina" pojawiał się w mediach i ośrodkach analitycznych niejednokrotnie po utracie stanowiska na Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim w czerwcu 2014 r.(nie przed kilkoma laty) Np. ekspercki bądź co bądź portal geopolityka.it określał Dugina mianem mózgu Putina jeszcze pod koniec 2015 r. A więc daleko później, niż przed kilkoma laty.
ponad 2 lata temu / hoho
 
Co w tym miałoby być dziwnego? Przecież Putin to konserwatysta, a Dugin również jest rosyjskim patriotą i twórcą narodowego bolszewizmu - radykalnie prawicowej doktryny politycznej mającej zachęcić do budowania silnej Rosji sympatyków historycznej potęgi SSSR.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
I do tego " mózg Putina" A przecież wiadomo nie od dziś, że Putin tegoż nie posiada. Zapytajcie Sakiewicza i jego czytelników. Co do pochwały Trumpa ze strony Putina, a fe! Jak ruskie śmią chwalić kogoś, kogo Marsjanie nie lubią!? Skoro nie bierze od banksterów kasy, musi być zdolny...Ale nie demokrata...
ponad 2 lata temu / Anna
 
Nie ma co ukrywać - Trump to zapewne mega-reset w stosunkach z Rosją. W konsekwencji dla Polski może to oznaczać mega-Smoleńsk. Rząd powinien być tego świadomy i jak najszybciej rozprawić się z targowicą bo może być naprawdę źle. Zamiast rżnąć największych demokratów pozwalając ubeckiej tłuszczy na wszystko trzeba zorganizować zespół sprawnych prokuratorów i załatwić zdrajców zanim oni załatwią Polskę.
ponad 2 lata temu / abc
 
PCh24. Nie ośmieszajcie się. Jak coś piszecie,to najpierw sprawdźcie. Juz od ładnych paru lat p. Aleksandr Dugin nie jest głównym ideologiem Kremla. Z tego co mi wiadomo,rolę te pełni zespół naukowców,socjologów,historyków,teologów,filozofów. Dugin ostatnio byl w niełasce u Prezydenta Putina. Ale od jakiegoś czasu go reaktywowano jako drugorzędne narzędzie.
ponad 2 lata temu / as
 
Jak Dugin może wygłaszać te ohydne pomówienia pod adresem USA, tego USA, które codziennie z takim poświęceniem ratuje świat, ba! - Wszechświat cały.
ponad 2 lata temu / stan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.