DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Idą za przykładem Polski! Swój „Różaniec do granic” organizuje kolejny kraj

Idą za przykładem Polski! Swój „Różaniec do granic” organizuje kolejny kraj
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kolejny kraj bierze przykład z Polski. „Różaniec do granic” stał się inspiracją tym razem dla mieszkańców Australii. Niektórzy australijscy katolicy planują modlitwę różańcową w sto pierwszą rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 maja tego roku – informuje David Nussman z Church Militant.

 

Inicjatywę nazwano „Różaniec Oz” (Oz Rosary) lub „Różaniec Oz #53” (Oz Rosary #53). „Oz” to slangowe określenie Australii. Liczba 53 nawiązuje z kolei do pięćdziesięciu trzech „Zdrowaś Maryjo” odmawianych w czasie modlitwy. Celem inicjatorów jest też przynajmniej 53 miejsc w całej Australii, gdzie modlitwa będzie odmawiana, „otaczając w ten symboliczny sposób Różańcem świętym kraj”.

 

Z pomysłem wystąpili świeccy z Sydney i Canberry, którzy zabrali się do organizowania modlitwy w zeszłym tygodniu. Według organizatorów zgłosiły się już chętne do wzięcia udziału parafie i szkoły z okolic tych dwóch miejscowości. Na swojej stronie inicjatorzy piszą: „Będziemy się modlić za przyszłość naszego kraju i oddanie naszego narodu Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryi”.

 

Organizatorzy nawiązują też do historii Australii i odkrycia jej w roku 1606 przez portugalskiego żeglarza o imieniu Pedro Fernandes de Queirós, który działając w imieniu króla Hiszpanii Filipa III i kierując się kontrreformacyjną żarliwością nazwał nową ziemię „Południową krainą Ducha Świętego”.

 

Nussman podkreśla rolę Polski, która ze swoim „Różańcem do granic” 7 października 2017 roku stała się inspiracją dla podobnych inicjatyw modlitewnych w innych krajach i przypomina, że śladem Polski poszły 13 października Włochy, Irlandia w listopadzie i Stany Zjednoczone w grudniu.

 

Także organizatorzy australijskiego Różańca mówią o inspiracji, jaką była dla nich Polska i Irlandia. Chcieliby też dotrzeć ze swoim pomysłem nie tylko do dużych miast, ale także wiejskich parafii i słabo zaludnionych terenów Australii.

Australijski „Różaniec Oz” zyskał poparcie emerytowanego biskupa Sydney, Davida Cremina, który z pochodzenia jest Irlandczykiem.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

 

 


DATA: 2018-02-19 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wcześniej, 29 kwietnia 2018, odbbędzie się różaniec na wybrzeżach Wielkiej Brytanii. Również inspirowany wydarzeniami w Polsce.
4 miesiące temu / Marcin
 
To w Polsce początek Wielkiego Ognia chrześcijaństwa.
4 miesiące temu / Lech Galicki
 
Czyżby różaniec do granic byl tą prorokowana iskra ktora rozpali caly swiat.
4 miesiące temu / Pawel
 
Jakaż szkoda, że na tym w Polsce się skończyło. Taka opieszałość nie pozostanie bez kary.
4 miesiące temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.