21 maja 2014

Goście Watykanu wzbudzają coraz większe kontrowersje

(By Tech. Sgt. Jeremy Lock (USAF) (dodmedia.osd.mil) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Od początku pontyfikatu wizyty w Watykanie składali lewicowi aktywiści z Ameryki Południowej, m. in. João Pedro Stédile. W kanonizacjach Jana Pawła II i Jana XXIII uczestniczył… afrykański despota – Robert Mugabe, winny torturowania i mordowania politycznych przeciwników i klęski głodu we własnym kraju.


Dobór gości zapraszanych przez Watykan do udziału w uroczystościach, jak i organizowanych konferencjach, budzi coraz większe kontrowersje. Przedstawiciele Ruchu Bezrolnych Robotników (MST), który w Brazylii od lat dokonuje wielu zniszczeń i naruszeń prawa, traktowani są jako „doradcy”. Jego przedstawiciel został zaproszony przez Papieską Akademię Nauk do udziału w seminarium, umożliwiając mu tez kontakty z włoskimi antyglobalistami.

Wesprzyj nas już teraz!

W ciągu ostatnich tygodni do Watykanu przybył afrykański despota – Robert Mugabe. Polityk wziął udział w uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Mugabe pojawił się w granicach Unii Europejskiej wbrew oficjalnemu zakazowi. Było to możliwe dzięki obecności na lotnisku przedstawiciela Stolicy Apostolskiej, który przywitał prezydenta Zimbabwe w imieniu papieża Franciszka. Był w Watykanie także w ub. roku na inauguracji pontyfikatu nowego papieża.

Mugabe dzierży władzę od 1987 roku. W 2013 r. fałszując wybory i zastraszając opozycję przyznał sobie prawo do sprawowania urzędu przez kolejne kadencje. Od 2002 roku prezydent Zimbabwe jest objęty zakazem przebywania na terenie państw należących do Unii Europejskiej. Mugabe odpowiada za walki plemienne, w których zginęło ok. 20 tysięcy osób, jest oskarżany o zastraszanie, torturowanie i mordowanie opozycjonistów. Sprowadził na swój kraj klęskę głodu, realizowany przez niego program gospodarczy przyniósł zapaść.

Mugabe był równocześnie oskarżany o rasizm wobec białych, zarzuty te padały ze strony innych Afrykanów. Sprzeciw wobec rządów Mugabe zgłaszała katolicka hierarchia w tym kraju, krytycznie oceniając także jego wizyty w Watykanie.

Polityczna działalność Mugabe inspirowana była marksizmem, choć prezydent Zimbabwe deklaruje także wyznawanie katolicyzmu. Jest wychowankiem misyjnej szkoły prowadzonej przez jezuitów. Polityk wprowadził w Zimbabwe przepisy zakazujące zachowań homoseksualnych. Jak jednak zauważa Marielena Montesino de Stuart, uczynił tak, chcąc pozyskać wsparcie wyborców wyznających plemienne wzorce obyczajowe.

 Montesino ubolewa z powodu ciepłego przyjęcia dyktatora przez Ojca św. i watykańskich dostojników. Dodaje, że powinien być on przynajmniej ignorowany ze względu na liczbę ofiar, jaką przyniosły jego rządy. Mimo tego jak pisze dysydentka, papież Franciszek pochylił głowę przed dyktatorem. Watykan coraz chętniej przyjmuje lewicowych aktywistów i dyktatorów.

Źródło: romancatholicworld.com

AS, mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 675 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram