DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

I Ty możesz zostać lefebrystą. Ojciec Remigiusz oskarża

I Ty możesz zostać lefebrystą. Ojciec Remigiusz oskarża

W sieci roi się od siewców pojęciowego zamętu, którzy wszystkich odwołujących się do katolickiej ortodoksji, obwołują „lefebrystami”, czyli zwolennikami abp. Marcela Lefebvre’a. Jakiś czas temu dołączył do nich jezuita, o. Remigiusz Recław – internetowy tropiciel lefebrystów, według którego czają się oni niemal za każdym sieciowym „węgłem”.

 

W swoim kolejnym filmie na kanale YouTube, jezuita, o. Remigiusz Recław wyjaśnia, skąd wziął się problem z lefebrystami. Kapłan podaje w skrócie historię abp. Marcela Lefebvre’a, a następnie dokonuje manipulacji, łącząc w jedno dwa pojęcia: „tradycjonalista” i „lefebrysta”.

 

„Uważaj, bo obecnie w internecie Tradycjonalista = Lefebrysta. Jak wpiszesz słowo tradycja lub jego odmianę w wyszukiwarce Fb, to wyskoczą strony lefebrystów (z małymi wyjątkami). Jeśli kochasz tradycję i Kościół, to zacznij banować te strony i namawiaj do tego znajomych. Banuj tych, którzy niszczą Kościół. Zachęcam do tego prawdziwych tradycjonalistów. Tylko banując poglądy lefebrystów doprowadzicie do oczyszczenia środowiska tradycyjnego. Ja jednak jestem zdania, że nawet uczciwi tradycjonaliści nie chcą się separować od lefebrystów, bo robią oni za nich czarną robotę” – tak swój filmik anonsuje o. Remigiusz Recław.

 

Jezuita pokusił się też o krótki kurs rozpoznawania w internecie „tradycjonalistów-lefebrystów” (których nazywa również hejterami, a nawet – uwaga – terrorystami!). Tu znów padły słowa klucze oraz charakterystyczne zdjęcia – jak np. obrazujące liturgię sprawowaną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego czy przedstawiające posągi świętych. W gronie „hejterów” znalazł się portal PCh24.pl, który według kapłana, „jest stroną tradycjonalistów-lefebrystów”. Dowód? Artykuły umieszczane na portalu tradycjonaliści-lefebryści „umieszczają na pozostałych stronach”.

 

Trudno nawet podejmować polemikę z taką narracją, bowiem o. Remigiusz Recław, jako tropiciel „tych złych” najwyraźniej się nie zapoznał się z treściami publikowanymi na PCh24.pl. Inaczej wiedziałby, że na portalu tym, owszem pojawiają się materiały na temat piękna i właściwego przeżywania tradycyjnej liturgii, ba nawet odnajdziemy tam teksty (informacyjne) dotyczące Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i jego dialogu z Watykanem. Próżno jednak szukać w nich pochwały dla lefebrystów.

 

Działalność o. Remigiusza Recława w sieci budzi liczne wątpliwości. Z jednej strony kapłan mówi o natychmiastowym banowaniu tradycjonalistów-lefebrystów, jako największych hejterów, z drugiej zaś strony, jego „anty-hejtowe” sito wydaje się być mocno dziurawe. Jak inaczej wytłumaczyć dopuszczenie w komentarzach na FB wpisu: „palić na stosie tradsów! nienawiść naszą siłą”?

 

Wśród internautów – obok miłośników talentów o. Remigiusza Recława – nie zabrakło też osób, które w działalności jezuity dostrzegły mowę nienawiści i odebrały jako napuszczanie ludzi przeciwko sobie. „Dość szerzenia nienawiści wobec katolików!” – skomentował słowa jeden z nich.

 

MA

 

 

 

 


DATA: 2017-09-19 20:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z jednym się nie zgodzę.Tzn o.Remigiusz ma rację i nie jest to żadna manipulacja ,że tradycjonaliści=lefebryści.Należy odróżnić indult od tradycji katolickiej.To nie jest to samo,mimo iż pozory zdają się mówić co innego.Indult to liturgia mająca zalegalizować,usprawiedliwić,przemycić nową religię soborową ,która z katolicyzmem ma wspólną tylko przeszłość.Indult miał docelowo skanalizować tendencje katolickie w posoborowiu.Dzialanie to choć z założenia skazane na sukces może wywołać skutki odwrotne.Co daj Boże.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
I pomyśleć, że Towarzystwo Jezusowi stworzone przez swego założyciela było chleba i najmocniejszy fundamentem Kościoła. Zanim uruchomiono machinę rewolucji, zniszczono kłamstwem, podstępem i odwieczną nienawiścią do Christianitas et Latinitas, właśnie Societas Iesu. Nie wolno twierdzić ze Jezuici to sama zalała KK, chyba ze dodamy, współcześni Jezuici. Jakieś to upokarzające, że wierzący muszą korzystać z tak antykatolickich platform komunikacyjnych jak niesławny Hejt Zbuk. I nadal nie mamy nic swojego, żeby nam nikt nie cenzurowal, banował treści... Smutne.
ponad 2 lata temu / Wladyslaw
 
Dzisiaj wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Warto w tym miejscu przypomnieć, że sam Święty podczas Mszy świętych przez siebie sprawowanych, wydawał się bardzo cierpiący. To jest znak, że robienie z Mszy św. tanecznego show jest zwyczajnie przekłamaniem. Zaprzecza to ofiarniczemu charakterowi Mszy św., która jest bezkrwawym ponawianiem krwawej ofiary Jezusa Chrystusa na krzyżu. Msze św. Ojca Pio są tego potwierdzeniem. Wg mnie nie chodzi o to tylko, że on sam tak to rozumiał i starał się do tego obrazu dostosować, ale będąc mistykiem, musiał mistycznie widzieć, że jest tak po prostu z woli Boga.
ponad 2 lata temu / mag
 
I właśnie tak dzieli się katolików. Podobnie jak rewolucja wprowadziła podział na lewicę i prawicę w kontekście samej rewolucji wydając "partie" polityczne tak też i ta zaraza wpełzła do Kościoła stąd mamy dzisiaj podziały na "lefebrystów", "tradycjonalistów", "ekumenistów", "neo-katechumenistów" i całe gromady katolickich "pentekostalistów" itp. Jestem chrześcijaninem katolickim i wierzę w jeden powszechny i apostolski Kościół... W ten sam Kościół wierzył abp. Lefebvre, prymas Wyszyński tak jak powinien wierzyć każdy uczciwy chrześcijanin. Reszta przyczynia się do podziałów i pogłębiania "rewolucyjnego" kryzysu w Kościele. Prości ludzie zawsze idą za autorytetem ale ponieważ autorytet prawdziwy jest dzisiaj "źródłem wszelkiego zła" tak też "charyzmatyczni intelektualiści" poszebierani w "miłosierdzie" zabawiają prosty lud udając "sprawiedliwych społecznie" co to ma prostemu ludowi przynieść szczęście.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
To jest bardzo smutne co robi O.Remigiusz. Zdaje się, że też uległ (ufam, że nieświadomie) marksizmowi kulturowemu i wprowadza do Kościoła retorykę walki; to jest groźne: walka klas, walka płci a teraz walka "tradsów" z... kim, czym? Czyją specjalnością jest wprowadzanie podziałów? Módlmy się o potrzebne łaski dla O.Remigiusza!
ponad 2 lata temu / eMGa
 
Ojciec Remigiusz to postać przeżarta modernizmem. Wsławił się słynnym filmikiem pt."Jak przyjmować godnie Komunię na rękę". To tak jakby ktoś tłumaczył jak godnie zdradzić żonę. W miarę postępów socjalizmu walka klasowa zaostrza się - powiedział klasyk. Dziś, w miarę postępów modernizmu walka katolików z apostatami również jest na fali wznoszącej.
ponad 2 lata temu / Stonka Ziemniaczana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.