DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

I tak będą pluli na Polskę, Panie Ministrze

I tak będą pluli na Polskę, Panie Ministrze
Fot. Wikimedia

Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość i znów czuję się podle. I wiem, że to moje uczucie podziela bardzo wielu Polaków. Bo jak to jest, zadajemy sobie pytanie, że „nasza władza” hołubi wrogów naszej Ojczyzny? Jak to możliwe, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wicepremier Piotr Gliński wyżej ceni zagraniczne nagrody dla polskojęzycznych twórców, niż odwołujących się do polskości rodzimych artystów? 

 

Tak oto w 2015 r. Olga Tokarczuk definiowała Polskę na łamach Gazety Wyborczej: Wymyśliliśmy historię Polski, jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów.

 

A tak o niej i do niej odnosi się dzisiaj wicepremier Piotr Gliński: Gratuluję p. Oldze Tokarczuk. Zdobycie prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera to dowód na to, że polska literatura jest doceniana na całym świecie. Czy ta brytyjska nagroda literacka, to wystarczający argument, aby udawać, że słowa Tokarczuk o Polsce, to tylko „deszcz, który pada pada”? 

 

Boję się tych ludzi u władzy. Tych słów – „gorszy sort”, „gestapo” – tych twarzy zionących nienawiścią, tej żądzy destrukcji – tak o współczesnej Polsce mówił w wywiadzie dla Newsweeka w ubiegłym roku Paweł Pawlikowski, reżyser osławionej „Idy” - zakłamanej filmowej biografii odpowiedzialnej za wiele zbrodni okresu stalinowskiego komunistycznej prokurator, Heleny Wolińskiej. A dla francuskiej AFP mówił tak: Wraz z nowym rządem, który przejął całkowitą kontrolę nad publiczną telewizją, wracamy do czasów komunizmu. Obecny rząd w Polsce interpretuje wszystko, bazując na dwóch bardzo prostych kryteriach: kiedyś panowało absolutne zło, a teraz wszystko jest znakomicie. My jesteśmy szlachetni. To komuniści byli straszni.

 

A tak dzisiaj o nim i do niego mówi wicepremier Piotr Gliński: Gratuluję P. Pawlikowskiemu nagrody za reżyserię filmu „Zimna wojna”. Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła. Czy zdominowana przez lewicę Złota Palma w Cannes przyznana reżyserowi, to wystarczający argument, aby udawać, że słowo Pawlikowskiego o Polsce, to tylko „deszcz, który pada”?

 

Ktoś mógłby powiedzieć, że te gratulacja wicepremiera, to są tylko okrągłe słowa, które wypada powiedzieć; że to tylko dowód na dobre wychowanie naszego ministra… Mnie to nie przekonuje. Przywołani twórcy, tak pisarka, jak i reżyser, są zdeklarowanymi reprezentantami antypolskiej „pedagogiki wstydu”. Dają swoje twarze i nazwiska inicjatywom medialnym i politycznym, dla których – cytując klasyka – „polskość to nienormalność”.  W efekcie, recepcja takich zachowań wicepremiera odpowiedzialnego w PiS za kulturę, prowadzi do bałaganu ideowego i relatywizacji wartości, które są spoiwem narodowym i duchowym Polaków. Tego nie da się wytłumaczyć jakąś taktyką czy wyrachowaną grą polityczną. To katastrofa.

 

Wrogowie tego rządu, wrogowie Polski i tak „nie kupią” tych karesów Pana Ministra. Dla nich ta dzisiejsza władza, co by nie zrobiła, jest tylko „bękartem demokracji”, tak jak niegdyś, dla Związku Sowieckiego państwo polskie było „bękartem traktatu wersalskiego”.  Gratulacje wicepremiera Glińskiego tak oto puentuje komentator niemieckiego polskojęzycznego Newsweeka: Łatwo można jednak zauważyć, jak bardzo te gratulacje są wymuszone. Cedzonym przez zaciśnięte zęby słowom uznania ze strony premiera Glińskiego, czy któregoś z zastępców zwyczajowo towarzyszą utyskiwania na „europejski” salon (…).

 

A dalej, w tym samym artykule, żurnalista z wyraźną satysfakcją jednoznacznie stwierdza: PIS nie stworzy swojej wartościowej sztuki (…). Czy mamy w to uwierzyć Panie Wicepremierze? Czy Pan też tak myśli?

 

 

Tomasz A. Żak


DATA: 2018-05-30 09:36
AUTOR: TOMASZ A. ŻAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Min. Gliński już bardzo solidnie zapracował na dymisję!.
ponad 1 rok temu / Admirał
 
co na to. Komu służy miałki Gliński? Odpowiedź: Tym którzy mają pieniądze, wielkie pieniądze.
ponad 1 rok temu / Roni
 
@JARO "(...) techniczny, z kluczem francuzem w ręce i beretce z ogonkiem". A co ma Pan przeciwko gościowi "z "kluczem francuzem w ręce i beretce"? Gość "z kluczem francuzem w ręce i beretce" wykonywał pożyteczną pracę - a osobnik o nazwisku G. w swoim 64-letnim życiu nie przepracował uczciwie ani 5 minut. Porównując osobnika o nazwisku G. z gościem "z kluczem francuzem w ręce i beretce" obraża Pan gościa "z kluczem francuzem w ręce i beretce". Co się tyczy "beretki". G. nie nosi "beretki" - bo nosi jarmułkę. Podobnie czyni Duda, Morawiecki - i inni "prawi i sprawiedliwi" szabesgoje (modę tę zapoczątkował szabesgoj o nazwisku Lech Aleksander Kaczyński).
ponad 1 rok temu / wwm
 
tzw. Dobra Zmiana jest organizacją antypolską szli do wyborów z gębą pełną frazesów doskonały PR no ale to jest oszustwo moim skromnym największe jakie spotkało Polskę
ponad 1 rok temu / antykosmita
 
Pan Gliński działa jako szkodnik narodowy.
ponad 1 rok temu / akurator
 
Do władzy muszą dojść ugrupowania narodowe, ponieważ PiS nie dba należycie o dobre imię Polski i Polaków. Jest nazbyt służalczy wobec USA, Żydów i Ukrainy. Marsze lewactwa i wszelkiej maści dewiantów powinny być ustawowo zabronione jako potencjalnie szkodliwe w chrześcijankim jescze kraju. Polska nie musi konsultować swoich ustaw z Izraelem czy USA aby oczekiwać ich aprobaty i zgody. Z nami się nikt nie konsultuje. Orban potrafił ''pogonić'' Sorosa i sprzeciwić się wejściu Ukrainy do struktur NATO. Bardzo słusznie, ale dla czego PiS nie robi tego samego ? Głosujmy na ugrupowania bez niejasnych powiązań i sieci zależności. Trzeba dać szansę młodym. Dobrą rzeczą jest to że PO-PSL-SLD zostały odsunięte od koryta. Teraz mogą tylko kwiczeć z żalu. Ale PiS to jeszcze nie jest partia która potrafi zawalczyć o Polską rację stanu. Są zbyt rozmiękczeni. Ruch Narodowy może być słuszną alternatywą dla obecnej władzy.
ponad 1 rok temu / ZEUS
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.