DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 75  >   TEMAT NUMERU: Cud nad Wisłą

I po stu latach niewygodna…


Czegóż więcej musieliby dokonać bohaterowie Bitwy Warszawskiej 1920 roku, aby zasłużyć sobie na godne upamiętnienie w postaci pomnika? Czyż uratowanie Polski i Europy przed bolszewicką nawałnicą nie stanowi wystarczającej zasługi? A może właśnie to odważne przeciwstawienie się komunistycznym sotniom pędzącym ku bramom naszej stolicy jest powodem, dla którego w tak zwanej III RP wciąż nie możemy się doczekać obelisku i muzeum stanowiących dowody naszej wdzięczności oraz podziwu dla żołnierzy, którzy zmienili bieg historii.

 

To nie może być przypadek, że pośród tylu pomników i placówek muzealnych wciąż nie odnajdziemy tych poświęconych Bitwie Warszawskiej. Zbyt długo trwa status quo, w którym tkwimy. Zmieniają się ekipy rządzące i prezydenci, a pomnika wciąż nie ma.

 

Na nic zdają się głosy dobitnie wskazujące, że Bitwa Warszawska to jedna z najważniejszych batalii w dziejach ludzkości, a jej inny przebieg mógł na stałe zmienić oblicze Europy. Milczą o jej upamiętnieniu także ci, którzy na co dzień z lubością wskazują, że Polacy potrafią czcić tylko swoje klęski. Na nikim zdają się nie robić wrażenia tłumy widzów przybywające na historyczne rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej w Ossowie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 

 

Władze stolicy sfinansowały publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu.  Wedle autorów, faszyzmem są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. O skandalicznej publikacji informuje „Nasz Dziennik”.

 
 

Zdaniem przewodniczącej Rady Języka Polskiego PAN dr hab. Katarzyny Kłosińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego nazwanie osoby czarnoskórej słowem „Murzyn” nie jest obraźliwe, choć sam wyraz miewa w języku polskim negatywne konotacje oraz bywa używany bez potrzeby, a za to z zamiarem podkreślenia rzekomej „wyższości”. Opinia naukowca została skrytykowana, a autorce zarzucono m.in. brak zrozumienia „pojęcia rasizmu”.

 

Bill Gates już wie kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Jego zdaniem, zamożna kraje uwolnią się od pandemii do końca 2021 roku, kraje biedniejsze będą zmagać się z wirusem rok dłużej.

 

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych widzów, portal PCh24.pl przygotował anglojęzyczną wersję filmu „Ich prawdziwe cele”, odsłaniającego społeczno-polityczną strategię ruchu LGBT. Mimo szybkiego zdjęcia produkcji przez administratorów serwisu YouTube, film odbił się szerokim echem w polskiej przestrzeni publicznej. Nadszedł czas, by prawda o genderowo-homoseksualnej agendzie dotarła poza nasze granice.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.