DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

I po stu latach niewygodna…


Strona główna   >   PCH

I po stu latach niewygodna…

Czegóż więcej musieliby dokonać bohaterowie Bitwy Warszawskiej 1920 roku, aby zasłużyć sobie na godne upamiętnienie w postaci pomnika? Czyż uratowanie Polski i Europy przed bolszewicką nawałnicą nie stanowi wystarczającej zasługi? A może właśnie to odważne przeciwstawienie się komunistycznym sotniom pędzącym ku bramom naszej stolicy jest powodem, dla którego w tak zwanej III RP wciąż nie możemy się doczekać obelisku i muzeum stanowiących dowody naszej wdzięczności oraz podziwu dla żołnierzy, którzy zmienili bieg historii.

 

To nie może być przypadek, że pośród tylu pomników i placówek muzealnych wciąż nie odnajdziemy tych poświęconych Bitwie Warszawskiej. Zbyt długo trwa status quo, w którym tkwimy. Zmieniają się ekipy rządzące i prezydenci, a pomnika wciąż nie ma.

 

Na nic zdają się głosy dobitnie wskazujące, że Bitwa Warszawska to jedna z najważniejszych batalii w dziejach ludzkości, a jej inny przebieg mógł na stałe zmienić oblicze Europy. Milczą o jej upamiętnieniu także ci, którzy na co dzień z lubością wskazują, że Polacy potrafią czcić tylko swoje klęski. Na nikim zdają się nie robić wrażenia tłumy widzów przybywające na historyczne rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej w Ossowie.


DATA: 2020-07-02 15:20
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.