DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

I Marsz Równości w Kaliszu. Absurdalne odwołania uczestników do historii Polski

I Marsz Równości w Kaliszu. Absurdalne odwołania uczestników do historii Polski
źródło: Twitter / RT

W niedzielę pierwszy raz w historii Kalisza ulicami miasta przeszedł Marsz Równości. Główne hasła homoimprezy odwoływały się do historii Polski i krajowej literatury. Padły słowa o „Rocie” jako dziele homoseksualnej kobiety, odwoływano się także do Marii Dąbrowskiej.

 

Wśród uczestników kaliskiej homoparady byli m.in. ludzie żyjący w związkach jednopłciowych, którzy zawarli tzw. małżeństwo homoseksualne zagranicą, m.in. na Gibraltarze. Jak podkreślali, teraz mogą żyć tak jak chcą, ale chcieliby również mieć możliwość zalegalizowania swojego „związku” w Polsce.

 

Przemarsz LGBT w Kaliszu poparł marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, o czym poinformowała Marta Mazurek, specjalista od polityki równości i różnorodności w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu.

 

Uczestnicy przemaszerowali pod dom, w którym mieszkała Maria Dąbrowska, a następnie pod pomnik Marii Konopnickiej przy ul. Nowy Świat. Jak powiedział historyk Maciej Błachowicz, uczestnik wydarzenia, obie pisarki patronują manifestacji w Kaliszu, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że obie kobiety żyły w związkach z innymi kobietami.

 

Nad bezpieczeństwem podczas marszu czuwało kilkuset policjantów z Kalisza i Poznania, którzy – jak poinformowanao na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – dbali, aby żadne incydenty nie miały miejsca. Według policji w marszu LGBT wzięło udział ok. 400 osób.

 

Na trasie przemarszu protestowali członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, ubrani w białe kombinezony, którzy mówili, że jest to ich ogólnopolska akcja polegająca na czyszczeniu ulic z zarazy.

 

Za marszem podążał też samochód z fundacji „Prawo do życia” z banerem „Stop pedofilii”. Przez megafon podawano informacje dotyczące m.in. ilości przeprowadzanych w Polsce aborcji.

 

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-09-23 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Katoliccy mieszkańcy Kalisza byli w tym czasie na adoracji Najświętszego Sakramentu,czyli tam gdzie powinni być.Przynajmniej w czterech kościołach były zorganizowane adoracje i modlitwa Koronką Miłosierdzia o godzinie 15 jako wynagrodzenie za grzechy. Walczyliśmy jak lwy,aby ten marsz się nie odbył Kaliszanie zgłosili wiele marszów aby tylko sparaliżować to wydarzenie. Niestety nie udało się.
11 miesięcy temu / jk
 
Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"Mt 13,30
11 miesięcy temu / rucola
 
pisarze miewali dziwaczne związki jak Dąbrowska z Anna Kowalską
11 miesięcy temu / ale ale
 
Konsumenci Coca-coli? Chyba przedawkowali...
11 miesięcy temu / pan EGIRYK
 
Jak zwykle dużo internetowych medrkow... Gdzie wszyscy przeciwni marszowi wtedy byli??
11 miesięcy temu / R
 
Gdzie w tym czasie byli katoliccy mieszkańcy Kalisza??? Nikt nawet nie wykrzyknął sprzeciwu?? Tak się właśnie cweli Polskę krok po kroku miasto po mieście....... Smutne
11 miesięcy temu / Trybun ludowy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.