DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 77  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Hybryda – potwór zdalnie sterowany


Nie będzie pracownika z niewolnika – znamy to powiedzenie i uważamy je wszyscy za tak zwaną oczywistą oczywistość, choć – co być może niektórych zdziwi – w dziejach świata przez całe wieki to właśnie niewolnicy byli podstawową siłą roboczą.

 

Wszyscy narzekają na coraz niższy poziom absolwentów szkół państwowych zwanych też publicznymi, ale stwierdzenie, że niewiele można nauczyć pod przymusem, uważa się za mocno kontrowersyjne i obowiązujący system, zupełnie nie przejmując się historią świata, brnie coraz dalej w przymus, by w efekcie dać nam jeszcze więcej tego „niewiele”.

 

Odkąd pamiętam, taka czy inna władza reformowała w Polsce system oświaty. Zmian zawsze dokonywano na „żywym organizmie” i „bez znieczulenia”. Za każdym razem ktoś wtedy alarmował, ktoś protestował, ktoś apelował, a polityczna karawana i tak jechała dalej. Przywrócenie po 1989 roku spapranej przez komunizm narodowej tożsamości poprzez edukację okazało się marzeniem i… tylko marzeniem. Takim samym zresztą jak próby odzyskania zawłaszczonej przez marksizm kultury.

 

Bolesnym signum czasów po transformacji stała się kulturowa produkcja kosmopolitów, która bardzo szybko przekształciła się w hodowlę demokratycznych idiotów nauczanych głosować jak trzeba, a pomiędzy wyborami – żeby było światowo – brać kredyty. Ostatnia dekada dołożyła do tego – oczywiście przymusowo, bo taki mamy system – nauczanie tolerancji dla dewiacji i akceptowanie niemoralności.

 

Tak, wiem, są wyjątki; są prawdziwi nauczyciele i może nawet są dobre szkoły, ale niestety te przypadki tylko potwierdzają regułę. Zresztą o wyjątki coraz trudniej. Przedwojenni belfrzy po prostu powymierali, a ich uczniowie już są emerytami. W międzyczasie w zawodzie nauczycielskim trwała selekcja negatywna, która zarówno ideowo, jak i finansowo wydrenowała ten zawód od góry do dołu. Kierunek drenowania jest ważny i uświadamiać powinien każdemu, że ryba psuje się od głowy.

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała do członków Izby Deputowanych, niższej izby parlamentu o zablokowanie lub „zmianę projektu” ustawy służącego legalizacji konsumpcji marihuany. Zatwierdzony w czwartek dokument przez Senat powinien zostać jeszcze w grudniu poddany głosowaniu przez posłów.

 
 

Platforma Obywatelska, jeśli chodzi o kościec ideowy, oderwała się całkowicie od swojego zaplecza. Staje się powoli, mimo swojej wielkości i dosyć dużego przedstawicielstwa w polskim parlamencie, przystawką Lewicy – powiedział publicysta Miłosz Lodowski.

 

Według lizbońskiego tygodnika „Expresso” coraz dłuższa jest lista państw, którym nie podoba się upolitycznianie wypłat ze wspólnego budżetu dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

W ponad 200 argentyńskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko projektowi prezydenckiego prawa w pełni legalizującego zabijanie dzieci poczętych. Manifestacje mają różny charakter, w zależności od organizatorów. W Buenos Aires uczestnicy odmawiali Różaniec przed budynkiem parlamentu, powierzając nienarodzonych opiece Maryi.

 

Grupa lekarzy i naukowców ostrzega przed zgubnymi skutkami masowego zaszczepienia Polaków przeciwko koronaworusowi. Ich zdaniem oferowane preparaty nie są wystarczająco bezpieczne. Lekarze apelują, by nie sięgać tu po żadne środki przymusu oraz chcą rzetelnej informacji na temat skuteczności i powikłań szczepionki.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.