DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Horoskopy dla psów i innowacyjne pudełko - gospodarcze aspekty raportu o czasach PO-PSL

Horoskopy dla psów i innowacyjne pudełko - gospodarcze aspekty raportu o czasach PO-PSL
Fot: Krystian Maj/FORUM

Przedstawiony przez ministrów rządu RP raport o stanie państwa po 8 latach rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego oprócz mocnych tez politycznych, zawiera także porażające szczegóły z polskiego krwiobiegu gospodarczego. Tematyce tej przyjrzeli się kolejno ministrowie: Paweł Szałamacha, Andrzej Adamczyk, Dawid Jackiewicz oraz Mateusz Morawiecki, którzy przemawiali po premier Beacie Szydło.

 

- Jacek Rostowski nie uszczelnił systemu podatkowego. Odpowiedzią na malejące wpływy podatku VAT, było jego podniesienie - powiedział w swoim sejmowym wystąpieniu minister finansów Paweł Szałamacha. Luka w ściągalności podatku VAT miała w latach 2007-2015 wzrosnąć z 7,7 proc. do 26 proc., zaś ogólnie dochody państwa z tytułu podatków spadły o 3,2 proc. Polskie firmy straciły na „toksycznych opcjach walutowych” 9 miliardów złotych. Gdy minister mówił o ochronie Polaków przed działaniami banków, opozycja zaczęła skandować „oddaj dietę”.

 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwracał z kolei uwagę, że najbardziej medialny „sukces” rządów PO-PSL, to autostrady. Były one budowane za ogromne kwoty i należą do najdroższych w Europie. Wobec tych słów protestowali politycy Platformy, którzy twierdzili, że Adamczyk mija się z prawdą i w związku z tym oczekiwali zwołania konwentu seniorów. PiS nie zgodził się na to. Szef resortu infrastruktury zaprezentował również roszczenia firm, które pracowały nad budową dróg i nie otrzymały dotąd zapłaty oraz mówił o nietrafnym korzystaniu z programów unijnych.

 

- Moi poprzednicy uczynili z Ministerstwa Skarbu Państwa ministerstwo wyprzedaży. Liczyło się tylko jedno - jak najwięcej sprzedanych spółek, by zasypać dziurę budżetową. Prywatyzowano bezrefleksyjnie, w pośpiechu, bez odpowiednich analiz, byle komu, wbrew rządowych strategiom, nie dbając o interes publiczny, krótkowzrocznie – powiedział z kolei minister skarbu Dawid Jackiewicz.

 

Zaś wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki stwierdził, że utrzymanie polskich urzędników kosztuje nas rocznie 50 miliardów złotych, a kwota ta w ostatnich latach rosła. Wiele pieniędzy Polska tracić miała również z tytułu działalności zachodnich koncernów i banków.

 

- Dwie trzecie marż i zysków trafia do kieszeni podmiotów zagranicznych. Taki model rozwoju gospodarczego to droga donikąd. 65 proc. sektora bankowego jest w rękach podmiotów zagranicznych - ocenił minister Morawiecki. Skrytykował go za to na Twitterze poseł Rafał Trzaskowski z PO przypominając, że wicepremier pracował w banku.

 

- W ministerstwie, które odziedziczyłem, na dofinansowanie mogły liczyć takie projekty jak horoskopy dla psów, wirtualne cmentarze, 9 kilometrów słupków w szczerym polu, czy innowacyjne pudełko do butów. Współfinansowanie ze środków unijnych były też zamki na piasku - mówił Mateusz Morawiecki.

 

Przemawiająca na początku dzisiejszego posiedzenia Sejmu RP premier Szydło oceniła, że w czasach rządów PO-PSL Polacy stracili około 340 miliardów złotych z powodu błędnych decyzji ówcześnie rządzących.

 


Źródło: RMF FM

MWł   


DATA: 2016-05-11 12:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dodałbym jeszcze korytarze powietrzne dla nietoperzy nad drogami szybkiego ruchu i autostradami - po 2-3 bańki za sztukę. Korytarz taki przypomina nieco bramkę do pobierania opłat ViaToll. Warto wspomnieć jeszcze o ekranach dźwiękochłonnych w miejscach, w których nikt nie mieszka lub najbliższe zabudowania oddalone są od drogi o kilkadziesiąt metrów. Jadąc taką drogą nie widać tego bezsensu, ponieważ ekran zasłania to co jest za nim. Doskonale za to widać z drugiej strony. No, ale tak to jest kiedy ekrany montują kumple królika.
ponad 4 lata temu / obserwator
 
Trzeba zabrać im (tym św...om) koryto! Za 4-8 lat, po audycie rządu PiSowskiego też im znajdą kwity... A na to wszystko składamy się my, podatnicy, gdyż żadna władza nie ma swoich pieniędzy, również dodruk (inflacja) jest podatkiem nakładanym na pracujących!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Horoskopy dla psów. Coś super współczesnego. Kreatywność cyborga który zapomniał o różnicy między psami a ludźmi. Pomysł z Talmudu?
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.