DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Hongkong: Wielki Post bez Mszy św., spowiedzi i wspólnych nabożeństw. To efekt koronawirusa

Hongkong: Wielki Post bez Mszy św., spowiedzi i wspólnych nabożeństw. To efekt koronawirusa
źródło: pixabay.com

Bezterminowe zawieszenie sprawowania Mszy św. z udziałem wiernych, możliwość odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej jedynie prywatnie a nawet brak możliwości przystępowania do Sakramentu Pojednania - tak diecezja Hongkongu będzie przeżywać Wielki Post. Wszystko w związku zaostrzonymi przepisami bezpieczeństwa, mającymi na celu zapobieganie dalszym zarażeniom koronawirusem Covid-19.

 

Radykalne decyzje zostały podjęte przez administratora apostolskiego diecezji Hongkongu kard. Jonha Tonga, w związku z obowiązującymi w tym rejonie nadzwyczajnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i rosnącą wciąż liczbą zakażeń koronawirusem Covid-19. „Nasza lokalna wspólnota robi, co może, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa” - napisał hierarcha w komunikacie, przedstawiającym najnowsze decyzje dotyczące sprawowania sakramentów i dostępności kościołów dla wiernych.

 

W świetle tych decyzji, świątynie pozostaną otwarte dla wiernych, chcących modlić się indywidualne, jednak do odwołania pozostają zawieszone wszelkie zgromadzenia i spotkania - w tym także celebrowanie Mszy św. w obecności wiernych i posługa spowiedzi. Wyjątek stanowią śluby i pogrzeby, w których może jednak uczestniczyć jedynie najbliższa rodzina. W Wielkim Poście wierni zapraszani są do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej i duchowym uczestnictwie we Mszach św. transmitowanych online, a także do rozważania Słowa Bożego przewidzianego na kolejne dni.

 

„Zazwyczaj Kościół zachęca wiernych do spowiadania się w okresie Wielkiego Postu. Jednak w zaistniałych okolicznościach, dla niektórych wiernych pójście do spowiedzi mogłoby okazać się ryzykownym, mogą jednak być pewni, że szczere pragnienie przystąpienia do Sakramentu Pojednania, wraz ze szczerą modlitwą i podjęcia praktyk pokuty i miłosierdzia, wypełnią wielkopostny obowiązek pokutny” - zapewnił hierarcha.

 

Według poniedziałkowych informacji, 79 mieszkańców Hongkongu zostało zarażonych koronawirusem Covid-19, a dwoje z nich zmarło. W sumie na świecie zdiagnozowano już ponad 80 tys. przypadków zakażenia tym wirusem.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2020-02-26 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@karmel "wielkopostny obowiązek pokutny" Przykazania koscielne:2.i 3.obliguja katolika do przystąpienia do sakramentu pokuty iKomunii Swietej przynajmniej raz w roku, a do Komunii św.w okresie wielkanocnym.
5 miesięcy temu / eM
 
HASLEM MASONERII DO OSTATECZNEGO ZWYCIESTWA BYLO SPALENIE W PARYZU KATEDRY SYMBOLU CHRZESCIJANNSKIEJ EUROPY NASTEPNIE OCZYSZCZENIE PRZEZ WYWOLANA ZARAZE TAK SAMO JAK PODCZS REWOLUCJI FRANCUSKIEJ UDOSKONALILI TO JEDNAK BO DLA ZWYCIESTWA NALEZY WYELIMIONWAC MSZE SWIETE ABY KOSCIOL KATOLICKI UMARL POPATRZMY JAK KONSEKWENTNIE DZIALAJA NAJPIERW PODWAZYLI NATURALNE PRAWO SODOMIA EUTANAZJA MALZENSTWA LGBT OGOLNIE TEROR BOLSZEWICKICH KOMISARZY FASZYSTOW WZOREM Z NIEMIEC OBECNIE JEST WOJNA SWIATOWA Z CHRZESCIJANSTWEM KTO TEGO NIE WIDZI JEST SLEPCEM
5 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
Może być i tak, że sytuacja z wirusem zostanie wykorzystana do walki z Kościołem, czyli wszelkie obrzędy, msze św., zgromadzenia nie zostaną przywrócone lub będą ograniczone nawet po wygaśnięciu epidemii.
5 miesięcy temu / Babunia
 
Ponoć człowiek uczy się na własnych doświadczeniach. Co robił Kościół w takich sprawach na przestrzeni wieków? Może w końcu biskupi sięgną do historii i poprowadzą owczarnię jak należy, na chwałę Bogu. Amen.
5 miesięcy temu / Sobol
 
"wielkopostny obowiązek pokutny? Co to takiego?
5 miesięcy temu / karmel
 
Zwykła HISTERIA. Nie ma żadnego powodu do takich zaostrzeń. Przy ludności Hong Kongu około 7.6 miliona, normalna średnia liczba zgonów wynosi około 50 tysięcy rocznie, czyli około 4 tysięcy miesięcznie. Tu śmiertelne wypadki tej grypy można policzyć na palcach. A przecież Chińczycy słyną z dzielności.
5 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.