DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Hongkong: obowiązkowe strzyżenie więźniów płci męskiej dyskryminacją

Hongkong: obowiązkowe strzyżenie więźniów płci męskiej dyskryminacją
fot. pixabay.com
#HONGKONG    #SĄD    #DYSKRYMINACJA    #CHINY    #RZĄD    #DEMOKRACJA

Sąd najwyższej instancji w Hongkongu, rozstrzygając długą batalię prawną na korzyść byłego lewicowego posła Leung Kwok-Hunga orzekł, że obowiązkowe strzyżenie więźniów płci męskiej jest dyskryminacją.

 

„Pracownicy więzienia niesłusznie obcięli włosy dysydentowi znanemu z noszenia długich loków” - uznał Sąd Ostatecznej Apelacji w Hongkongu. Piątkowe orzeczenie jest zwieńczeniem długiej batalii prawnej 64-letniego Leunga Kwok-Hunga, który w 2014 roku odbył krótki wyrok więzienia związany z udziałem w protestach.

 

Zdaniem sędziego Geoffreya Ma, więźniowie byli „pozbawiani możliwości wyboru długości włosów”, co „sugeruje, że są traktowani gorzej niż przebywające w więzieniach kobiety”. Doszło więc – w jego opinii – do dyskryminacji ze względu na płeć.

 

Sprawa ma jednak głębsze podłoże polityczne. W przeciwieństwie do autorytarnego chińskiego modelu sądownictwa kontrolowanego przez partię, miasto utrzymuje niezależny system prawa zwyczajowego.

 

Jednak dwie wiodące pro-pekińskie gazety oraz znaczna grupa prorządowych polityków zaczęły ostatnio wzywać do reform sądownictwa. Chińscy lojaliści byli oburzeni serią uniewinnień niektórych protestujących - często przez sędziów, którzy jednocześnie wypowiadali surowe słowa pod adresem policji i partii.

 

Co ciekawe, sam Leung Kwok-Hung bynajmniej nie stroni od komunistycznych przekonań. W młodści trockista, był założycielem Marksistowskiej Ligi Rewolucyjnej i członkiem parlamentarnego klubu Ligi Socjaldemokratycznej (LSD). Jako ikona lewicy z Hongkongu, był rozpoznawalny ze względu na długie włosy i koszulkę z Che Guevarą. Mamy więc do czynienia z klasycznym konfliktem w łonie samego komunizmu, gdzie rozczarowani totalitarnym charakterem systemu młodsi aktywiści, wzywają do powrotu do marksistowsko-leninowskich źródeł.

 

Źródło: hongkongitmes.com / tvp.info
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-11-27 17:38
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już się czuł babą i nawet myśli zmianił
1 miesiąc temu / Dio
 
Miło poczytać, że chociaż gdzieś nie dyskryminuje się mężczyzn.
1 miesiąc temu / Damian
 
Oczywiście. Dlaczego tylko baby mogą chodzić zawszone, chłopom też wolno ! Do nożyczek ! A nawet - do sekatorów !! Pozdrawiam. Ygli22
1 miesiąc temu / Ygli22
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.