DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Homozwiązki w zamian za własność prywatną? Trwają prace nad nową konstytucją komunistycznej Kuby

Homozwiązki w zamian za własność prywatną? Trwają prace nad nową konstytucją komunistycznej Kuby
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com/wikicommons

Niewykluczone, że w nowej kubańskiej konstytucji pojawi się zapis o wolnym rynku i własności prywatnej. Tej dobrej zmianie towarzyszyć może jednak inna i bardzo niepokojąca – otworzenie furtki dla zalegalizowania homoukładów.

 

Jak podał w sobotę rządowy kubański dziennik „Granma”, tekst nowej konstytucji umocni socjalistyczny charakter państwa oraz społeczno-polityczną rolę Komunistycznej Partii Kuby. To jednak nie wszystko.

 

Kraj, którym pod 6 dekadach rządów braci Castro kieruje obecnie prezydent Miguel Díaz-Canel, może już wkrótce na nowo zalegalizować własność prywatną. Wszystko za sprawą zapisu o wolnym rynku oraz „nowych formach własności, w tym prywatnej”. Zmiana ma umożliwić ściągnięcie na wyspę zagranicznych inwestorów. Wciąż jednak w systemie pozostanie dużo ograniczeń wolności gospodarczej – donosi „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Innymi zmianami, o jakich się mówi, mogą być: ograniczenie ilości kadencji prezydenta do dwóch oraz zakaz dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie i niepełnosprawność.

 

Niestety wiatr zmian może dotknąć także instytucję małżeństwa. Jak informował niedawno portal PCh24.pl, zdaniem Marieli Castro Espin, córki byłego prezydenta i obecnego przywódcy Kubańskiej Partii Komunistycznej, Raula Castro, która jest dyrektorem Narodowego Centrum Edukacji Seksualnej (Cenesex), w rozdziale konstytucji dotyczącym praw, przywileje „wspólnoty LGBT” zostaną w sposób szczególny wyartykułowane.

 

Konstytucje niekoniecznie sprowadza się do konkretów – stwierdziła, zauważając, że przepisy mogą po prostu stworzyć podwaliny dla prawnego uznania „małżeństw” osób tej samej płci, zamiast bezpośrednio je sankcjonować. – Otworzą drzwi, więc możemy później rozmawiać o zmianie systemu legislacyjnego – wyjaśniła.

 

 

Źródło: „GPC” / PCh24.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-07-17 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.