DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czułbyś się niekomfortowo z dwóch powodów: po pierwsze, bo straciłbyś ukradzioną rzecz, po drugie, bo musiałbyś uznać tę stratę za normalne zjawisko. A wystarczy zrezygnować z głupiej definicji normalności.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper czuję się niekomfortowo, bo zło/krzywda stała się normą.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Przykazania nie zniesie i dlatego my katolicy nigdy nie uznamy kradzieży za normę. Ale u was, którzy uznajecie za normę to co uważa większość, taka sytuacja zniesie poczucie nienormalności kradzieży. Dlatego gdy zostaniesz okradziony, będziesz sobie usprawiedliwiał że co prawda czujesz się niekomfortowo, ale to "normalne". Tak jak to robią masochiści.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Jest przykazanie nie kradnij i nawet jak kradzież będzie powszechnie obowiązującą normą i będzie społecznie akceptowana, wielbiona i propagowana, to przykazania nie zniesie.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Akurat ta reguła którą wyznajesz, nie pomoże ci w rozwiązaniu problemu w omawianym przypadku. Wręcz przeciwnie.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Od rozwiązywania problemów moralnych są reguły którymi się człowiek kieruje albo przykazania boże.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Ale ja będę miał TYLKO problem zewnętrzny, a ty i zewnętrzny, i opisany poprzednio dylemat moralny wynikający z głupiej definicji normalności którą wyznajesz.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Ty też w takim środowisku będziesz miał problem. Nec Hercules contra plures
ponad 1 rok temu / trooper
 
No dokładnie. Tylko że my w takiej sytuacji nie będziemy mieć wątpliwości i nadal będziemy uważać kradzież za przestępstwo. A ty będziesz miał problem sam ze sobą, gdy większość uzna za normę coś, co sprawi ci przykrość. Problem, bo będziesz musiał cieszyć się, że twoja osobista przykrość jest normalnością. Zaraz zaraz, jak się nazywają ci którzy uważają osobistą przykrość za normalność? Ach tak: masochiści :-D
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper No wiesz jak większość uzna kradzież za normę ( a nieraz były takie sytuacje) lub kradzież stanie się normą, to nie znaczy, że jest to zgodne z bożymi przykazaniami.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Dyskutujemy w kontekście uregulowań prawnych statusu małżeństwa. Norma prawna to reguła skonstruowana na podstawie przepisów prawa. Nas, katolików, obowiązuje Prawo Boże, w tym przykazania, i na ich podstawie uznajemy regułę małżeństwa. A wam, bezwolnym chorągiewkom na wietrze które głosi regułę środowiskowej większości, dlatego zalecam ćwiczenia z tego o czym pisałem w ostatnim zdaniu poprzedniego wpisu, byście nie wyszli na hipokrytów, gdy środowiskowa większość uzna was za "małżonków kochających was homoseksualistów".
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Bóg ustalił przykazania. A te jak widać nie zawsze są zgodne z tym co w danym środowisku uchodzi za normę. Co innego norma, a co innego przykazanie. Chyba ,że masz na myśli drugie pojęcie normy jako reguły czy przykazania.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Nie, nie musisz wymieniać dalej. Wszystko się zgadza z twoją "normą", tzn. kolejny raz potwierdzasz że nie rozumiesz chrześcijaństwa. Dla nas bowiem normą jest ZAWSZE to co ustalił jako normę Pan Bóg, niezależnie od tego co uważa na ten temat większość. Dlatego choćbyśmy stanowili kilkadziesiąt ostatnich małżeństw hetero wśród setek tysięcy związków homo, to i tak będziemy siebie uważać za małżeństwa, a związki homo za zboczone. Ale wy, jako bezwolne chorągiewki na wietrze, przyzwyczajajcie się już do nowej "normy", według której gdy znajdziecie się wśród większości homo, to macie się bezzwłocznie i grzeczne pochylić, by nie wyjść we własnym chorym mniemaniu na nienormalnych.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Tak jest. Podam przykłady. Ludzie na planecie ziemia rodzą się z dwiema rękami. Jeżeli urodzi się człowiek z jedną ręką to jest odstępstwo od normy. Ludzie na planecie ziemia rodzą się ze zmysłem wzroku. Jeżeli ktoś urodzi się niewidomy jest to odstępstwo od normy. W przypadku ryb ślepców jaskiniowych wzrok zanika i stają się ślepe. Jeżeli ślepiec jaskiniowy widzi to jest odstępstwo od normy. Krowa rodzi się z jednym ogonem. Jeżeli urodzi się z dwoma to jest odstępstwo do normy. U pewnego gatunku nietoperza 60 % populacji samców jest homoseksualna, więc tam to normy. Na planecie X w galaktyce Andromedy rodzą się ludzie z jedną nogą. Jak urodzi się z dwiema to odstępstwo od normy. Mam wymieniać dalej? Czy może uważasz, że przykłady przeze mnie wymienione są zgodne z normą?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Kłamiesz że różnica między płodnością seksu starszych osób hetero a płodnością seksu homoseksualnego "jest jak między 0,01 a 0,0099999999999999", gdyż WIADOMO że płodność tego ostatniego jest równa DOKŁADNIE ZERO. Poza tym, jeśli odstępstwo to wyrażone zostanie ilorazem a nie różnicą, da w wyniku nie niewielką, ale baaaaardzo dużą wartość (konkretnie: nieskończoność). Twoje argumenty o odstępstwie od normy czy o zazwyczaj małej trwałości wcale nie są lepsze w porównaniu z argumentem o płodności. A więc krytykujesz coś, a nie podajesz w zamian nic lepszego. I bez sensu definiujesz normę jako większość - czyli jeśli w jakiejś społeczności będzie więcej homoseksualistów niż heteroseksualistów, to za normę uznasz "małżeństwo" homoseksualne, a małżeństwo heteroseksualistów za nienormalne?
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Czy dostrzegłem różnicę ? Tak. Jest ona niewielka ale jest jak między 0,01 a 0,0099999999999999. Uważam, że związek homo nie może być małżeństwem NIE ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE NIE MOŻE MIEĆ DZIECI. Taki argument jest dla mnie do niczego. Związki homo jeżeli krytykuję to dlatego, że są odstępstwem od normy i ZAZWYCZAJ (choć nie zawsze) są mało trwałe. Homoseksualistów jest 5% , więc coś co stanowi 5% nie może stanowić normy. Związki homo można krytykować i mają prawo się komuś nie podobać. Ale jeżeli już się krytykuje to moim zdaniem nie można tego czegoś krytykować argumentem, bo nie ma z tego dzieci.
ponad 1 rok temu / trooper
 
No widocznie nie zrozumiałem, co nie dziwi skoro zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi, lawirujesz pletąc o jakimś przybliżeniu, zaokrąglaniu, asymptotach - z czego nie wynika czy dalej zrównujesz stan płodności małżeństwa osób starszych i związku homo, czy w końcu dostrzegłeś różnicę. Odpowiedz sam sobie, bo nie chce mi się komentować twoich urojeń: czy zoofil z małpą może mieć potomstwo? I poszukaj dobrze, czy napisałem że małżeństwo powinno zależeć TYLKO od możliwości spłodzenia dzieci, bo w tej sprawie tradycyjnie dyskutujesz ze swoimi urojeniami. Z twojej definicji wynika, że starsi hetero mogą być małżeństwem, a związek homo nie. A wcześniej napisałeś: "Z tego samego powodu co homoseksualistom, polski parlament niech uzasadni odmowę zawarcia małżeństwa osobom starszym". To zdecyduj się w końcu - różnicujesz czy zrównujesz te przypadki? Aha, i żeby było jasne: widzę błędy w twojej definicji, ale nie chce mi się rozdrabniać dyskusji.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper 12 latki także rodzą dzieci. Tak się czasem zdarza. Mało tego. Szansa jest większa niż u 80 letniej babci. Czy w takim razie uznasz związek pedofilny za małżeństwo ? W końcu pedofil z nieletnią mogą mieć dzieci w przeciwieństwie do gejów a na pewno mają większe szanse niż 80-latek z 80-latką.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@do trooper A zrozumiałeś mój poprzedni wpis, bo coś mi się zdaje, że nie. Użyłem zbyt skomplikowanej terminologii? A czy ty rozróżniasz w przybliżeniu równe zero lub równe zero. Napisałem chyba sprostowanie. Poza tym chyba można w matematyce coś zaokrąglać i przybliżać? Jak chcesz znać moją definicję małżeństwa to proszę bardzo: Małżeństwo- heteroseksualny związek kobiet(y) i mężczyzn(y) dojrzałych emocjonalnie, fizycznie, psychicznie i społecznie, regulowany obyczajami lub prawem lub przepisami religijnymi, zatwierdzony prawnie lub religijnie lub społecznie gdzie osoby zainteresowane (małżonkowie) decydują się na wspólne współżycie społeczne i seksualne i EWENTUALNE WYCHOWANIE POTOMSTWA. A ty widzę twierdzisz, że małżeństwo powinno zależeć od możliwości spłodzenie dziecka/potomka. To czy w takim razie uznasz za małżeństwo związek zoofila z małpą jeśli okaże się, że mogą mieć potomstwo. Najmłodsza kobieta zaszła w ciążę w wieku 4 lat. 10 latki czy 12 latki
ponad 1 rok temu / trooper
 
A widzisz różnicę między "całkowicie i zawsze bezpłodny" od "w przybliżeniu i często bezpłodny"? Czyli powtarzam pytanie na które nie odpowiedziałeś (boisz się już odpowiedzi z matematyki, co?): rozróżniasz zero od liczby małej, ale większej od zera? A poza tym, jeśli uważasz że uznanie "czegoś" za małżeństwo nie powinno zależeć od możliwości spłodzenia dziecka w tym "czymś", to jakie proponujesz inne kryterium uznania "czegoś" za małżeństwo? Zastanów się dobrze nad odpowiedzią, by twoja propozycja nie spowodowała, że za małżeństwo uznasz też m.in. związek zoofilny, czy pedofilny z kilkuletnim dzieckiem, bądź klasę szkolną.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper A w wieku ilu lat najstarsza kobieta urodziła dziecko ( nie z in-vitro)?To może sprostuję. Związek heteroseksualny ludzi starszych jest w przybliżeniu równy płodności związkowi homoseksualnemu, a wartość płodności związku heteroseksualnego dąży asymptotycznie do płodności związku homoseksualnego wraz z wiekiem.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Kłamiesz, nie jest "równie płodny". Seks homoseksualny jest ZE SWEJ NATURY bezpłodny. ZAWSZE bezpłodny, niezależnie od wieku. A seks heteroseksualny osób starszych MOŻE być płodny. Rzadko, ale zdarzają się przypadki zajścia w ciążę u osób starszych. Teraz widzisz różnicę? Rozróżniasz zero od liczby małej, ale większej od zera?
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 18: ?Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.? Konstytucja Rzeczypospolitej określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. A zatem ? jednej kobiety i jednego mężczyzny, czyli nie dopuszcza się poligamii. Związanie z małżeństwem instytucji rodziny oraz macierzyństwa i rodzicielstwa oznacza, że ustawodawcy nie wolno zmienić definicji małżeństwa, które rozumie się jako instytucję związaną z prokreacją i wychowaniem dzieci. Małżeństwo opiera się na zasadzie dobrowolności i jest wolnym wyborem jednostek. Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki, jakie przysługują im z racji zawarcia związku małżeńskiego, oraz prawa w rodzinie, wobec swoich dzieci. Rodziną są małżonkowie i ich dzieci. Rodzina jest podstawową komórką społeczną i jej pierwszym zadaniem jest wychowanie potomstwa. Użyte w Konstytucji pojęcie rodzicielstwa mówi jedn
ponad 1 rok temu / Klarcia
 
Mimo wielu wysiłkow do uznawania związków homoseksualnych za normę, homoseksualizm pozostaje zboczeniem seksualnym-osobom z taką dewiacja wspólczuję ale nie mogę uznac ich nienormalnych żądań
ponad 1 rok temu / lk
 
@trooper Tak, były takie przepisy, lecz one wynikały z przepisów trzech państw, które dokonały rozbiorów, szybko zostały unieważnione
ponad 1 rok temu / ollek
 
A kiedy ETPC stwierdzi, że trwały trójkąt jest formą życia rodzinnego? @odszkodowania Z tego samego powodu co homoseksualistom, polski parlament niech uzasadni odmowę zawarcia małżeństwa osobom starszym. Heteroseksualny związek starców jest równie płodny, co homoseksualny @ollek W I RP były ale bardzo rzadkie przypadki karania za to. Karano przez krótki okres II RP w kodeksie. Polska była jednym z pierwszych państw depenalizujących kontakty homoseksualne.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Dyktatura eunuchów. To już było.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Nie XYZecie - choroba.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Nie rozmnażają się,a cały czas rodzą się następni.Wola Boża,czy co?
ponad 1 rok temu / XYZ
 
@odszkodowania Pan tak na poważnie? Chce Pan penalizować homoseksualizm? Dlaczego, skoro nigdy nie był on w historii polskiego prawa nie był on sankcjonowany
ponad 1 rok temu / ollek
 
Sędziowie ETPC to delegowani przez rządy ludzie o określonych poglądach. Dodatkowo istotne jest kto określa składy sędziowskie do danej sprawy. Nic ta nie ma ze sprawiedliwości, tryumf uznaniowości.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Myślisz że to przejdzie. Nie sądzę.
ponad 1 rok temu / Predator
 
Upadek obyczajów poniżej poziomu podłogi! I te rewelacje importują do nas! Coraz więcej zboczeńców w naszym kraju sprowokuje podobną sytuację już wkrótce. Zwłaszcza, że nawet nasi biskupi organizują spotkania z takimi osobami. A ja się pytam: po co? Skoro ich nie ewangelizują...
ponad 1 rok temu / lucek
 
Polska, nasz parlament musi w trybie natychmiastowym wprowadzić sankcje karne za uprawianie sodomii i innych zboczeń LBGTQ, a jeżeli jest to już tak konieczne to powinien uzasadnić to brakiem możliwości rozrodczych tychże "małżeństw", co prowadzi do samozagłady danego narodu. I tyle !!!! Niedługo ETPCz uzna za normę zoofilię, pedofilię, nekrofilię itd. Dlaczego tak sądzę - po pierwsze czas pokaże ilu LBGTQ mamy w instytucjach porządku prawnego, jeżeli zezwolimy na jawną sodomię bez piętnowania takich zachowań, a po drugie popatrzmy na to czemu i komu to ma służyć komu - wystarczy przyjrzeć się ludziom typu "parlamentarzyści" UE i ich lewackim, a w rzeczywistości destrukcyjnym zachowaniom.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.