DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Homozwiązek to nie małżeństwo. Włoski sąd nie uległ żądaniom „tęczowych” środowisk

Homozwiązek to nie małżeństwo. Włoski sąd nie uległ żądaniom „tęczowych” środowisk
źródło: pixabay.com
#LGBT    #WŁOCHY    #HOMOZWIĄZKI    #ŚLUB    #MAŁŻEŃSTWO    #LEGALIZACJA    #ADOPCJA    #SODOMICI    #ITALIA    #HOMOŚLUB

Włosi, którzy „poślubią” partnera homoseksualnego za granicą, nie będą mogli zarejestrować swojego pseudo małżeństwa w Italii – tak orzekł włoski Sąd Najwyższy.

 

Obywatele Włoch będą mogli zarejestrować cywilne związki partnerskie, ale nie homoseksualne „małżeństwa”. W wydanej decyzji Sąd Najwyższy ustosunkował się do apelacji złożonej przez Włocha i Brazylijczyka, którzy „pobrali się” w Brazylii w 2012 r., a następnie w Portugalii w 2013 r.

 

Para starała się o uznanie ich pseudo małżeństwa zgodnie z włoskim prawem w Mediolanie, ale ich wniosek został odrzucony. Złożyli więc pozew w sądzie. Ostatecznie sprawa trafiła do Sądu Najwyższego.

 

Sędziowie zgodzili się z wcześniejszym orzeczeniem sądu apelacyjnego, w którym stwierdzono, że prawo włoskie uznaje „małżeństwa homoseksualne” wyłącznie za partnerstwa cywilne, niezależnie od tego, czy związek został zawarty przed czy po tym, jak Włochy wprowadziły „związki partnerskie” w 2016 r.

 

Para włosko-brazylijska, popierana przez sieć prawników na rzecz praw LGBTI, Rete Lenford argumentowała, że ​​posunięcie to stanowi dyskryminujące „obniżenie” statusu ich związku.

 

Sąd uznał jednak, że związki partnerskie zapewniają większość takich samych zabezpieczeń prawnych, jak małżeństwa – z wyjątkiem prawa do adopcji dzieci - i dlatego nie można ich uznać za dyskryminujące.

 

„Małżeństwa osób tej samej płci nie odpowiadają modelowi małżeństwa zarysowanemu w naszym systemie prawnym”, stwierdzili sędziowie, którzy dodali, że Włochy mogą wykorzystać „swobodę legislacyjną”, aby wykluczyć możliwość zawierania „małżeństw” przez pary homoseksualne, o ile dostępna jest alternatywa dla nich.

 

Orzeczenie to jest pierwszym tego rodzaju, ponieważ cywilne związki osób tej samej płci stały się legalne we Włoszech dwa lata temu. Kraj ten był jednym z ostatnich państw zachodnich, które uznało związki partnerskie osób homoseksualnych. Italia zaoferowała im jednak mniej praw niż np. Portugalia czy Hiszpania.

 

Podczas gdy Włochy nie gwarantują parom jednopłciowym prawa do wspólnego adoptowania dzieci lub pasierbów, w przełomowym posunięciu w zeszłym miesiącu, miasto Turyn zezwoliło na prawną rejestrację dzieci urodzonych w wyniku sztucznego zapłodnienia, uznając nad nimi opiekę osób tej samej płci. Niektóre władze lokalne zgodziły się także na wspólne adopcje przeprowadzane za granicą.

 

Źródło:  thelocal.it.,

AS


DATA: 2018-05-16 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż poradzić, upadająca zboczona cywilizacja faktycznie jest żałosna.
8 miesięcy temu / do ktoś
 
Żałosne.
9 miesięcy temu / ktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.