DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Homozgorszenie we włoskim kościele. Ksiądz przedstawił parafianom lesbijską parę

Homozgorszenie we włoskim kościele. Ksiądz przedstawił parafianom lesbijską parę
FOT.William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Katolicki kapłan z Sycylii tuż przed niedzielną Mszą Świętą przedstawił parafianom parę lesbijek mającym wstąpić w cywilny związek. Ksiądz kobietom pogratulował i wyraził nadzieję, że Kościół pewnego dnia zaakceptuje homomałżeństwa.


Opisujący sprawę niemiecki portal Katholisches.info przypomina, że niedawno do podobnego wydarzenia doszło w Hiszpanii, gdzie ksiądz „pobłogosławił” dwie lesbijki, tłumacząc, że błogosławi „tylko” ich „miłości”.

 

Na gruncie włoskim do homoseksualnego zgorszenia doszło w Palermo w dawnym kościele jezuickim, poświęconym świętemu Franciszkowi Ksaweremu.  Wszystko za sprawą ks. Cosimo Scordato, który tuż przed niedzielną mszą świętą wprowadził przed ołtarz dwie lesbijki. Podał do publicznej wiadomości, że wkrótce odbędzie się ich „ślub” (to możliwe, bo kilka miesięcy temu włoski parlament zaakceptował legalność związków homoseksualnych tworzonych na podobieństwo małżeństwa).

 

Ks. Scordato pogratulował kobietom i pobłogosławił im w kościele na przyszłe życie. Zgromadzonych w świątyni wiernych wezwał do powszechnego zaakceptowania lesbijskiej pary i modlitwy za nią.

 

Jeszcze zanim kobiety pojawiły się przy ołtarzu, kapłan mówił: - Pewnego dnia przyszły do mnie te kobiety i poprosiły mnie o pobłogosławienie obrączek. Kościół nie dozwala na sakrament małżeństwa dla par homoseksualnych. Poprosiłem je, by przyszły na mszę, by przedstawić je społeczności, bo Kościół przyjął wszystkich.


Następnie poprosił wiernych by z radością powitali same kobiety jak i uczucie, którym się darzą. Wreszcie kapłan wyraził nadzieję, że Kościół w końcu zaakceptuje homoseksualne „małżeństwa” i stwierdził, że także w przyszłości będzie w podobny sposób „wspierał” pary jednopłciowe.

 

Obie kobiety, Elisabetta Cina i Serenella Fiasconaro, nie są praktykującymi katoliczkami. Angażują się za to na lokalnej scenie homoseksualnej, zabiegając o prawne uznanie jednopłciowych „małżeństw”. Z kolei ks. Scordato w 2011 roku krytykował publicznie Benedykta XVI jako „homofoba” i przekonywał, że homoseksualiści „mają prawo do miłości”, bo „miłość jest tym, co się liczy”. Kapłan deklaruje też swoje przywiązanie do teologii wyzwolenia.

 

Według Katholisches.info kapłan nie ukrywa też, że „zakochał się w teologii wyzwolenia”, twierdząc przy tym, że nie jest „konfesyjny”, ale „otwarty dla wszystkich”.

 

 

 


Źródło: Katholisches.info

Pach

DATA: 2016-09-14 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli was smuci szczęście dwojga dorosłych kochających się ludzi to pytanie co z was za ludzie ..nie mam słów. ..
ponad 4 lata temu / Iwona
 
kolejny przykład, na to że to co przekazała nam Maryja w swoich objawieniach się sprawdza. Pogłębiam się w modlitwie. Z Bogiem.
ponad 4 lata temu / radykalny katolik
 
Napisac mozna wszystko. A jesli faktycznie ten ksiadz to powiedzial to BOZE UCHOWAJ NAS OD TAKICH "kaplanow" teraz i na wieki wiekow Amen. CSSML
ponad 4 lata temu / owca.Jezusa
 
Taki ksiądz to nie ksiądz. Ale najgorsza była reakcja wiernych, którzy (jak twierdzi jedna z dewiantek) zaczęli klaskać i życzyć powodzenia. I to jest smutne :(
ponad 4 lata temu / mar219
 
będzie ekskomunika czy premia?
ponad 4 lata temu / jj
 
niekonfesyjny kaplan? Normalny komuch. Miala racje Matka Boza w Fatimie mowiac, ze Rosja zarazi swoimi bledami swiat. Obledny szowinistyczny nazizm szybko upadl, bo czlowiek nie moze tak dlugo zyc w bezwzglednym terrorze. A rewolucja na gruncie intelektualnym wprowadzana konsekwentnie i systematycznie nawet Kosciele sie zozprzestrzenia w sposob niezauwazony.
ponad 4 lata temu / Michael
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.