DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Homozadyma w Warszawie. „Tęczowi” znowu chcieli sprofanować figurę Chrystusa

Homozadyma w Warszawie. „Tęczowi” znowu chcieli sprofanować figurę Chrystusa
Zdjęcie ilustracyjne/fot. Sachelle Babbar / Zuma Press / FORUM

Przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciwko Homofobii odbył się protest przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywisty LGBT Michała Sz., który sam uważa się za kobietę i nazywa Margot. Aktywiście, a nie jak sugerują to lewicowe media aktywistce zarzucono, że 27 czerwca „wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uszkodził samochód marki renault master, poprzez przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą”.

 

W piątek po południu przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii w obronie wandala uważającego się za kobietę zebrało się kilkadziesiąt osób, w tym politycy Lewicy. Z filmów zamieszczonych na Twitterze wynika, że zebrani krzyczeli hasło: „Wszystkich nas nie zamkniecie”.

 

Po kilkudziesięciu minutach protestujący ruszyli w pochodzie na Nowy Świat. Z relacji redakcji z ulicy Czerskiej wynika, że doszło tam do szarpaniny między policjantami a osobami broniącymi mężczyzny udającego kobietę..

 

„Dwóch młodych mężczyzn wskoczyło na samochód, żeby uniemożliwić jego odjazd. Kilkadziesiąt osób usiadło przed autem, a kilkanaście osób siedzi za samochodem, wokół którego uformował się kordon policji” - pisze gazeta. Na tym się jednak nie skończyło. Homoaktywiści próbowali ponownie sprofanować pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Na szczęście dzięki interwencji policji nie udało im się tego zrobić.

 

W połowie lipca, zgodnie z decyzją sądu wobec Michała Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. Sz. został wcześniej zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzuty w związku z czynnym udziałem w zbiegowisku przy ul. Wilczej.

 

Sz. zarzucono, że 27 czerwca „wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uszkodził samochód marki renault master, poprzez przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą”. Łączna wartość strat – jak poinformowała prokuratura – wyniosła ponad 6 tys. zł na szkodę Fundacji Pro-Prawo do Życia.

 

Aktywiście zarzucono również, że w trakcie zajścia przewrócił Łukasza K. na chodnik, czym spowodował u niego obrażenia w okolicy pleców i lewego nadgarstka. „Zarzut obejmuje także stosowanie przemocy polegającej na szarpaniu i popychaniu Łukasza K. w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia”, informowała prokuratura.

 

Źródło: Interia.pl, gazeta.pl, TVP Info

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-08 23:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak widać szerzy się wandalizm, obrażanie większości religijnych, niszczenia dobra i tu wszystko robi LGBT..Za takie czyny kara więzienia oraz finansowa.Nie może być że ktoś kto popełnia takie czyny bezkarny.Przecież te osoby LGBT w Polsce są celowo nasyłane i robią rozróby, obrażają innych, szerzą zgorszenie publiczne rozbierając się i pokazując... Niszcza sieją zamęt, plują, przeklinają, atakują niewinnych... Jestem za związkami partnerskimi bo to jest ok w tej formie ale nic więcej, żadnych organizacji LGBT...!!!!
1 miesiąc temu / John
 
Niech oni się wreszcie odczepią.... bezczelnie prowokują a potem udają męczenników
1 miesiąc temu / Pola
 
Cała UE szczuje tymi biednymi dzieciakami ?LGB...?. Oni potrzebują szybko bohaterów. Dlatego tak intensywnie prowokują. GWTVN,....... tworzą wirtualną europejską rzeczywistość. KE łapie każde wyimaginowane wydarzenie i używa jak miecza czerwonej sprawiedliwości w obronie uciśnionych. Pogarda dla rozumu i wolności człowieka.
1 miesiąc temu / Robi1
 
Królowa Margot była wątpliwej reputacji osobą!
1 miesiąc temu / Henryk4
 
Oczywiście jest konkretna walka o wartości, lecz nikt nie mówi o śmierci i wiecznym potępieniu. Ci ludzie w ten sposób składają swoje wyznanie wiary przeciwne Bogu. W chwili śmierci może już nie być możliwości odwrotu, o ile się nie nawrócą. Dużo zła robi tutaj pseudokatolicka wizja zbawienia wszystkich głoszona przez niektórych naiwnych duchownych.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
"Wandala uważającego się za kobietę" Domagamy się poszanowania dla naszych przekonań i wiary. Być może łatwiej by o to było, gdybyśmy szanowali przekonania innych ludzi?
1 miesiąc temu / Jeremiasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.