DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Homourabianie miast – pouczający przykład Białegostoku

Homourabianie miast – pouczający przykład Białegostoku
20 lipca 2019. Marsz LGBT+ w Białymstoku oraz policyjna eskorta. Fotograf:Michal Kosc/Archiwum:Forum

Stolica Podlasia przeżywa ekspansję propagandy wojujących homoseksualistów. Symbolicznym jej początkiem był lipcowy, pierwszy w tym mieście „marsz równości”. Obecnie realizowane są nowe pomysły, które mają oswoić mieszkańców z tą ideologią.

 

Forpocztę ofensywy stanowi zarejestrowane w lipcu roku 2018 Stowarzyszenie „Tęczowy Białystok”. Jego twarzami jest trójka młodych ludzi: 24-letnia Katarzyna, 29-letnia Magdalena i 31-letni Grzegorz. Odżegnują się oni od sugestii, że ich stowarzyszenie wspierane jest przez duże organizacje LGBT, a jednak na zorganizowany przez STB tak zwany marsz równości przyjechało z różnych stron Polski wielu znanych aktywistów. Powiązania z homo-mainstreamem jest widoczne chociażby na profilu Facebook. Wśród powiązanych stron internetowych znajdziemy tam symbole m.in. Kampanii Przeciw Homofobii, Grupy Stonewall oraz wielu innych.

 

Już na początku działalności przedstawiciele STB skierowali pismo do władz miasta i sypnęli żądaniami. Chcieli udostępnienia darmowego lokalu, zorganizowania w mieście hosteli interwencyjnych (ośrodków dla bezdomnych homoseksualistów), telefonu zaufania, poradni, gdzie ludzie z takimi skłonnościami każdego dnia mogliby zasięgnąć porady psychologa. Miasto miałoby również prowadzić, m.in. w szkołach, kampanie społeczne i „uwrażliwiać na problemy osób homoseksualnych”. Wówczas prezydent Tadeusz Truskolaski nie był jeszcze podatny na te roszczeniowe wystąpienia. Odmówił właściwie wszystkiego, czego domagali się aktywiści.

 

Prezydencka wolta

Jednak już wiosną 2019 roku stosunek włodarza miasta do działań stowarzyszenia uległ zaskakującej metamorfozie. Złożone przez STB pismo informujące o zamiarze przeprowadzenia w lipcu parady równości LGBT zostało przez prezydenta zaakceptowane bez zająknięcia. Do tego jak lew bronił on organizatorów homoparady przed przeciwnikami propagowania za publiczne pieniądze (wiele kosztuje chociażby zabezpieczenie „marszu równości”) ideologii LGBT. Tadeusz Truskolaski jak tylko mógł utrudniał życie organizatorom kontrmanifestacji 20 lipca, m.in. pomysłodawcom Pikniku Rodzin, który zgromadził co najmniej 5 tysięcy osób.

 

Ze względu m.in. na konserwatywne poglądy dużej części mieszkańców stolicy województwa podlaskiego Białystok dotychczas nie był świadkiem gorszących parad. Aktywiści stowarzyszenia postanowili to zmienić. Gołym okiem widać było, że nie zrobili tego własnymi siłami, gdyż do STB należy raptem kilka osób, natomiast w marszu 21 lipca wzięło udział około trzystu. Dla większości z nich organizacje wspierające przygotowały przejazdy autokarowe, m.in. z Warszawy i Poznania.

 

Pewne jest również to, że media przychylne organizacjom były dobrze przygotowane na „odpowiednią” relację z manifestacji. Już w pierwszej godzinie marszu poszedł w Polskę i świat medialny przekaz o piewcach wolności i tolerancji, którzy są w Białymstoku brutalnie atakowani przez rzesze homofobów. Później narracja ta była rozwijana, tak aby stworzyć obraz jak najbardziej przerysowany, a korzystny dla ruchu LGBT.

 

Starania działaczy stowarzyszenia zostały docenione przez możnych zwolenników ideologii. Dlatego 7 grudnia na auli wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Lublinie były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński wręczył przedstawicielom „Tęczowego Białegostoku” Nagrodę im. prof. Zbigniewa Hołdy. Wyróżnienie przyznawane jest od ośmiu lat przez jedną z organizacji zrzeszających prawników osobie lub instytucji „która wyróżnia się działalnością na rzecz poszanowania rządów prawa, demokracji konstytucyjnej i ochrony praw człowieka”. Zapewne nie będzie to ostatnie trofeum stowarzyszenia ze stolicy Podlasia.

 

„Międzymiastówka LGBT”

Dzisiaj STB może liczyć na wsparcie lokalnych władz. W programie grudniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka”, organizowanego za miejskie pieniądze przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”, po raz pierwszy miał miejsce oddzielny przegląd obrazów o nieprzypadkowym tytule „Tęczowe Szorty”. „Już jutro początek festiwalu filmów krótkometrażowych „Żubroffka”. Miło nam poinformować, że mamy na nim swoją liczną reprezentację” – napisał „Tęczowy Białystok” w zaproszeniu na festiwal opublikowanym na profilu Facebook. W skład delegacji wchodziła m.in. Joanna Głuszek, która gładko poprowadziła dyskusję po zakończeniu pokazu filmów o tematyce homoseksualanej.

 

Bardzo ciekawe są „znajomości”, których „Tęczowy Białystok” nie ukrywa. Na profilu Facebook stowarzyszenia wśród powiązanych stron internetowych jest m.in. strona Aborcyjny Dream Team, profil organizacji, która propaguje zabijanie dzieci nienarodzonych. STB ma też zaplecze polityczne. Jedna z liderek stowarzyszenia Katarzyna Rosińska jest członkiem partii Razem. W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia startowała do Sejmu.

 

Milczącą, a więc bierną postawę wobec homoparady przyjęli radni rządzącej koalicji PO – Forum Mniejszości Podlasia (FMP). Na co dzień większość radnych Platformy prezentuje się białostocczanom jako szczerze praktykujący katolicy. Z kolei radni FMP przy każdej okazji podkreślają swoją wiarę prawosławną. Obydwa wyznania jednoznacznie potępiają praktyki homoseksualne.

 

Prezydent Białegostoku, który dla radnych koalicji większościowej jest swoistym „guru”, w marcu ubiegłego roku został wybrany na prezesa Unii Metropolii Polskich. Wszystkie kierownicze stanowiska w tej organizacji są objęte przez przedstawicieli władz samorządowych miast, w których homoparady są organizowane od lat, a propaganda LGBT tam kwitnie – chodzi m.in. o Warszawę, Gdańsk czy Poznań. Mamy więc do czynienia ze swoistą „międzymiastówką LGBT”?

 

 

Adam Białous

 

 


DATA: 2020-01-09 13:27
AUTOR: ADAM BIAŁOUS
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Złożone przez STB pismo informujące o zamiarze przeprowadzenia w lipcu parady równości LGBT zostało przez prezydenta zaakceptowane bez zająknięcia"- zawiadomienia o zgromadzeniach nie potrzebują akceptacji, a już na pewno nie prezydenta miasta, który nie ma żadnej władzy w tym zakresie. "Do tego jak lew bronił on organizatorów homoparady przed przeciwnikami propagowania za publiczne pieniądze wiele kosztuje chociażby zabezpieczenie ?marszu równości? ideologii LGBT"- według prawnych uregulowań naszego państwa, każde zgromadzenie publiczne jest ochraniane przez policję. Nieważne czy organizatorzy stoją po lewej czy prawej stronie politycznej barykady. "Tadeusz Truskolaski jak tylko mógł utrudniał życie organizatorom kontrmanifestacji 20 lipca, m.in. pomysłodawcom Pikniku Rodzin, który zgromadził co najmniej 5 tysięcy osób."- prezydent osobiście nie zrobił nic. Urząd miasta, przestrzegając obowiązującego prawa, uregulował czas oraz miejsce zgromadzeń wg zasad obowiązujących wszystkich
4 miesiące temu / Sceptyk
 
Hm.... akurat pomysł "poradni, gdzie ludzie z takimi skłonnościami każdego dnia mogliby zasięgnąć porady psychologa." to bardzo dobra inicjatywa... oczywiście pod warunkiem, że mielibyśmy tu rzetelnych psychologów, którzy powiedzą im, że takie skłonności to zaburzenie, z którym należy walczyć.
4 miesiące temu / Lyokoheros
 
Skoro Białystok taki konserwatywny jest, to po co wybrał Truskolaskiego? No i roztęczowił ich.
4 miesiące temu / panda
 
Żenada co wy tu piszecie xd
4 miesiące temu / Kacper
 
Do" takaprawda: Słyszałem że jest :prawda, święta prawda i ..prawda, teraz jest mowa takaprawda! Gim nazja chwali , kto nie miał dzieci w dwóch różnych lokalizacjach niejednokrotnie oddalonych od siebie. Jeden rodzic lub dziadkowie mieli cały etat by odwozić i odbierać dzieci. Teraz dzieci sie znają dzięki 8 letniej szkole.
4 miesiące temu / Solk
 
Po wyborach na prezydenta RP, gdy wygra prezydent Duda, powinny utworzyć się grupy inicjatywne w celu odwołania tego typu włodarzy samorządów.
4 miesiące temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.