DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Homoseksualizm w najnowszej wersji „Pięknej i Bestii”. Czy to „nowy rozdział” w historii Disneya?

Homoseksualizm w najnowszej wersji „Pięknej i Bestii”. Czy to „nowy rozdział” w historii Disneya?
Fot. sxc.hu

Nowa wersja filmu „Piękna i bestia” wciąż czeka na swoją premierę, ale już wzbudziła liczne kontrowersje. Powodem jest zapowiedź reżysera filmu. Zgodnie z deklaracjami Billa Condona, po raz pierwszy w historii wytwórni Disneya pojawi się wątek homoseksualny. Od razu będzie on jednym z istotniejszych epizodów w produkcji dla dzieci.

 

„Eksperci” uważają, że to niezwykle ważny moment w historii Walt Disney Pictures, bowiem poruszony został wątek homoseksualizmu. Zrobiono to w sposób „subtelny”, to znaczy „pokazujący homoseksualizm jako coś normalnego”.

 

W opinii reżysera, celem tego zastosowanego w filmie zabiegu było pokazanie, jak wielki „mętlik w głowie” mają osoby „niepewne swych uczuć i swej orientacji”. – To gejowski epizod w filmie Disneya – powiedział Condon.

 

Disney’owa „subtelność” nie przekonuje rosyjskich deputowanych. W 2013 roku Kreml wprowadził przepisy zakazujące „propagandy homoseksualnej wśród dzieci”. Według nich propagowane przez społeczność LGBT praktyki należy postrzegać jako „nietradycyjny model relacji seksualnych”.

 

– Gdy tylko otrzymamy kopię filmu i dokumenty potrzebne do jego dystrybucji, podejmiemy decyzję, czy będzie wyświetlany – powiedział Vladmir Medinsky, rosyjski minister kultury. Głos w sprawie zabrał również deputowany Jednej Rosji Vitaly Milonov oraz znany aktor Pavel Derevyanko. Pierwszy nazwał film „bezwstydną propagandą grzechu”, drugi zaś zapowiedział, że „nie zabierze swoich dzieci na ten film”.

 

Fabularna wersja „Pięknej i Bestii” wzbudza kontrowersje również w Stanach Zjednoczonych. Właściciele kina samochodowego w Henagar w stanie Alabama poinformowali, że nie będą wyświetlać filmu. – Jesteśmy przede wszystkim chrześcijanami. Nie będziemy się wyrzekać Biblii. Jeżeli nie możemy wziąć na film dzieci, to nie widzimy celu w tym, żeby go wyświetlać – napisali w poście na Facebooku.

 

– To film dla wszystkich. Przykro mi z powodu tego kina, ale jest 4 tys. innych, które go pokażą. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z efektu naszej pracy – odpowiada reżyser.

 


Źródło: polsatnews.pl

TK
 


DATA: 2017-03-06 15:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Film Piękna i Bestia [2017] fantastycznej jakości film, który warto obejrzeć ;)
ponad 3 lata temu / pargielaOSSALA
 
"...nowy rozdział w historii Disneya?" Wytwórnia zaczęła zbaczać na lewo po śmierci jego twórcy. Przeanalizujcie sobie chociażby Króla Lwa.
ponad 3 lata temu / PrPr
 
Nie rozumiem, po dziś dzień nikt nie leczy homoseksualizmu? Przecież to pewnie nic więcej niż niedobór hormonów. Dla mnie zagadka.
ponad 3 lata temu / Flips
 
Niestety w większości bajek ostatnich lat przemycane są treści niebezpieczne dla dzieci. Przepełnione są nie tylko seksem (np . "Eldorado" z seksem oralnym w tle) ale również motywy innych religii (np. buddyzm) i kończąc na pokazywaniu przemocy i paskudnych postaci. Radzę rodzicom samemu najpierw oglądnąć bajkę a potem zastanowić się czy pokazać ją swoim dzieciom. Należało by także zwracać uwagę na przekazy podprogowe (np. w "Angry bird" leżała sobie książeczka "50 twarzy Greena" niby Green a nie Grey ale jednak zapada w pamięć dziecka).
ponad 3 lata temu / zatroskana
 
W maju rodzi ni się pierwsze dziecko długo oczekiwane aż strach pomyśleć jakie będą filmy dla dzieci jak on dorośnie.
ponad 3 lata temu / Mirek
 
Przydało by się jakieś zestawienie filmów w których są elementy homopropagandy. Warto wiedzieć co dzieciom pozwalac ogladać a co nie.
ponad 3 lata temu / bolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.