DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Homoseksualizm w głównym seminarium Hondurasu? Biskupi dementują

Homoseksualizm w głównym seminarium Hondurasu? Biskupi dementują
Fot. Henryk Przondziono / Foto Gosc / FORUM

Konferencja Episkopatu Hondurasu odniosła się do informacji o homoseksualnym kryzysie w głównym seminarium w kraju w Tegucigalpa. W niedzielnym oświadczeniu zaprzeczyła, jakoby dochodziło tam do promocji praktyk przeciwnych katolickiej moralności i dyscyplinie.

 

Stanowisko biskupów, to odpowiedź na opublikowany 25 lipca na łamach „National Catholic Register” artykuł. Informował on o liście niemal 50 seminarzystów uskarżających się na siatkę homoseksualistów w  seminarium w Tegucigalpa – stolicy Hondurasu. Zdaniem kleryków po stronie tejże grupy stał rektor seminarium.

 

Jednak biskupi stwierdzili, że „z całą pewnością potwierdzamy, że nie istnieje i nie może istnieć, ani nie powinna istnieć w seminarium taka atmosfera, jak ta przedstawiona w raporcie informacyjnym NCR [National Catholic Register], sprawiającym wrażenie, że trwa instytucjonalna promocja i podtrzymywanie praktyk przeciwnym normom i moralności Kościoła pod okiem biskupów”.

 

Seminarzyści skierowali list do wykładowców seminarium. Jednak w czerwcu trafił on również do biskupów Hondurasu. Jeden z kleryków, z którymi rozmawiał National Catholic Register, uskarżał się na dyskryminację heteroseksualnych seminarzystów. W efekcie podobno wielu z nich rozważa rezygnację z seminarium.

 

Do napisania listu namówili seminarzystów doradcy duchowi. „Żyjemy w i doświadczamy czas napięcia w naszym domu z powodu ciężko niemoralnych sytuacji” – piszą klerycy w swoim liście. Powołują się także na słowa księdza twierdzącego, że w seminarium panuje „epidemia”.

 

Portal „National Catholic Register” opublikował informację o oświadczeniu biskupów, jednak nie wycofał się ze swych wcześniejszych doniesień. 

 

Źródło: ncregister.com

mjend


DATA: 2018-08-01 10:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Seminaria posoborowe się nie sprawdzają. W seminarium FSSPX wejście do cudzego pokoju to wykroczenie, za które zostaje się bezwzględnie wyrzuconym. Nie ma najmniejszych szans dla homosiów.
ponad 2 lata temu / Pius
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.