DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Orientacja seksualna nie przynależy do obszaru zdrowia" - a niby czemu? Czy potrafisz sensownie uzasadnić to Twoje mniemanie? Przecież skoro zdrowa orientacja seksualna (heteroseksualna) umożliwia prokreację, a chora "orientacja" seksualna (homoseksualizm) nie umożliwia prokreacji, to heteroseksualizm jest objawem zdrowia, a homoseksualizm upośledzenia podstawowej zdolności człowieka, czyli jest objawem choroby. Zresztą, nie tylko homoseksualizm spełnia ten warunek choroby, inne dewiacje spełniają w tym samym stopniu, np. zoofilia czy nekrofilia.
ponad 4 lata temu / do Michał
 
Choroba jak najbardziej należy do "obszaru zdrowia". Szkoda dalszej bezsensownej dyskusji, jeżeli ktoś nie odróżnia normy od dewiacji, czy choroby od zdrowia. Wyjaśniłem w jaki sposób homoseksualizm z choroby stał się orientacją, bez żadnych argumentów naukowych, czy badawczych. Podobnie zresztą wprowadza się dziś tzw. ideologię gender i podejrzewam, że wielu ludzi już akceptuje te brednie, a za kilka lat tak absurdalna ideologia stanie się prawdą "naukową", podobnie jak to miało miejsce z homoseksualizmem i innymi odchyleniami, które najpierw były wprost nazywane zboczeniami, następnie parafiliami, a w końcu orientacją. ABSURD!
ponad 4 lata temu / Hibernatus do Michał
 
Orientacja seksualna nie przynależy do obszaru zdrowia, więc ten argument, w mojej ocenie, jest nietrafiony. :-)
ponad 4 lata temu / Michał
 
30-40 lat temu w podręcznikach dot. zdrowia i seksualności homoseksualizm był wymieniany jako choroba, dewiacja, podobnie jak np. trans-seksualizm i inne odchylenia. Następnie na jakimś żałosnym zebraniu "seksuologów" demokratycznie przegłosowano, że odchylenie "homo" będzie normą wbrew nauce i dotychczasowej praktyce lekarskiej. Resztę zrobiła propaganda w mediach. Do tego stopnia, że obecne pokolenie ze zdziwieniem przyjmuje informację, że homo, to nie żadna "orientacja", a odchylenie, dewiacja, zboczenie, czy jak to eufemistycznie można określić parafilia. Następne pokolenie będzie się dziwić, że istnieje coś takiego jak biologiczna płeć. Jeżeli w końcu ktoś "odkryje",że wszelkiego rodzaju "trans", to ludzie z poważnymi zaburzeniami zdrowia psycho-seksualnego ktoś z oburzeniem zaripostuje: "a gdzie badania, gdzie próba, gdzie źródła?" Jak w klasyce filmu pt. Sexmisja: "A może Kopernik też była mężczyzną???"
ponad 4 lata temu / Hibernatus
 
"jeśli chcemy przyznać, że homoseksualizm jest nabywany poprzez uwarunkowania społeczne, to nie widzę żadnych przeszkód, by to samo mówić o orientacji heteroseksualnej" - analogicznie "genialnie" można napisać: jeśli jakąś chorobę uznajemy za nabytą, to nie ma żadnych przeszkód by mówić że ZDROWIE JEST NABYTE.
ponad 4 lata temu / do michał
 
Uwielbiam takie pisanie. Ani podanie próby, ani przebiegu badania, ani źródła... Co więcej, jeśli chcemy przyznać, że homoseksualizm jest nabywany poprzez uwarunkowania społeczne, to nie widzę żadnych przeszkód, by to samo mówić o orientacji heteroseksualnej..
ponad 4 lata temu / michał
 
Celibat jest masowy wśród dzieci, a jakoś większość dzieci nie zaraża się homoseksualizmem. Widać że to inne czynniki, a nie brak seksu, są "czynnikiem zakaźnym".
ponad 4 lata temu / do sygi
 
Czyz celibat nie bylby ..podstawa. do homo...
ponad 4 lata temu / sygi
 
1. Co ma homoseksualizm do badania transseksualistów? To dwie kompletnie inne sprawy. 2. Jak możliwe są badania na szeroką skalę bliźniąt transseksualnych, skoro samych osób transseksualnych jest bardzo niewiele? Gdzie liczby, ile osób badano? 3. Jak niby propaganda w mediach wpływa na powstawanie homoseksualizmu, skoro dawniej nie było mediów? Dlaczego Czajkowski był homo? I Michał Anioł? Bo oglądali TVN?
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
Stwierdzili to co oczywiste.
ponad 4 lata temu / jass
 
mnie to zawsze się najbardziej podobała lewacka logika: każda orientacja jest warunkowana genetycznie, ale płeć już nie, tę sobie można wybrać... żelazna konsekwencja :P
ponad 4 lata temu / jj
 
Szacunek dla dr. Makurata, wykładowcy psychologii w Gdańsku, który nawet w czasie największych triumfów SLD a potem PO, niezmiennie nauczał swoich studentów że homoseksualizm to choroba i należy ją leczyć. Nigdy nie ugiął się pod naciskami. Panie doktorze jest Pan dla mnie wzorem odwagi cywilnej i przykładem właściwej postawy jako naukowca!
ponad 4 lata temu / Nina
 
Szacunek dla dr.Makurata, wykładowcy psychologii z Gdańska, który u szczytu wpływów SLD a potem PO miał odwagę uczyć swoich studentów że homoseksualizm to choroba i należy ją leczyć. Nigdy nie ugiął się naciskom by zmienić i nauczać \'po politycznym kursie". Panie doktorze studenci pamiętają i szanują!
ponad 4 lata temu / Nina
 
Prosze o podanie tytulu publilacji i nazwe czasopisma na ktorej oparto ten artykuł.
ponad 4 lata temu / Anonim
 
To są oczywiste sprawy - dla wszystkich oprócz lewackiej ciemnoty. Należy natomiast zwrócić uwagę na istotną rolę mediów, to co się dzisiaj tam serwuje masom będzie miało długofalowy katastrofalny wpływ na prawidłowe kształtowanie psychiki całego pokolenia. Wszelka homopropaganda powinna zostać z mediów w taki czy inny sposób jak najszybciej wyeliminowana - najlepiej ustawowo, ale to zrobił w Rosji "straszny Putin" więc PiS już choćby z tego powodu na taki ruch się nigdy nie zdobędzie.
ponad 4 lata temu / abc
 
Przydałby się link do tych badań.
ponad 4 lata temu / Falaise
 
Kazda rozsądna matka i ojciec wie,ze dzieci należy chronic przed "informowaniem" o zboczeniach. Ale brawa dla "naukowców", ze odwazyli się o tym powiedzieć! Natomiast rozpacz budzą rodzice, którzy przyprowadzaja do lekarza 3-4-latka,który "lubi sie przebierac w sukienki siostrzyczki i malowac sobie paznokcie"-wiec pewno " zdradza inną orientację". To dopiero sukces propagandy!
ponad 4 lata temu / pediatra
 
Dla mnie bez badań to oczywiste. Zepsucie obyczajów prowadzi do szerzenia się zboczen homo.
ponad 4 lata temu / panda
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.