DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Homoseksualizm jest uwarunkowany społecznie, a nie genetycznie – dowodzą amerykańscy pediatrzy

Homoseksualizm jest uwarunkowany społecznie, a nie genetycznie – dowodzą amerykańscy pediatrzy

Cios dla ideologów gender! Badania naukowców z Amerykańskiego Kolegium Pediatrów wykazały, że zaburzenia tożsamości płciowej mają charakter psychiczny, nie są wrodzone i nie mają związku z ciałem danej osoby.

 

Amerykanie przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę badania, między innymi wśród transseksualnych bliźniaków jednojajowych. Wyniki wskazują, iż zaledwie w co piątym przypadku zaburzenia tożsamości płciowej występują u obojga rodzeństwa. Ponieważ badania dotyczyły rodzeństw o identycznych łańcuchach DNA i rozwijających się przed narodzeniem w tych samych warunkach, wyniki wykluczają, że tożsamość płciowa kształtuje się w okresie prenatalnym.


To jednak nie wszystkie ustalenia pediatrów. Wykazali oni, że zaburzenia tzw. orientacji seksualnej występuje o wiele rzadziej u dzieci, którym nie sugerowano by utożsamiały się z płcią przeciwną. Wszelkiego rodzaju eksperymenty skłaniające dzieci do wątpliwości dotyczących ich płciowej identyfikacji okazały się głównym powodem dewiacji seksualnych. Naukowcy udowodnili niebagatelny wpływ na kształtowanie się patologicznych zaburzeń dotyczących płci czynników społecznych, w tym rodzinnych psychopatologii, ale także propagandy płynącej z mainstreamowych i społecznościowych mediów.


RoM

Radio Watykańskie / gosc.pl


DATA: 2016-08-19 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Orientacja seksualna nie przynależy do obszaru zdrowia" - a niby czemu? Czy potrafisz sensownie uzasadnić to Twoje mniemanie? Przecież skoro zdrowa orientacja seksualna (heteroseksualna) umożliwia prokreację, a chora "orientacja" seksualna (homoseksualizm) nie umożliwia prokreacji, to heteroseksualizm jest objawem zdrowia, a homoseksualizm upośledzenia podstawowej zdolności człowieka, czyli jest objawem choroby. Zresztą, nie tylko homoseksualizm spełnia ten warunek choroby, inne dewiacje spełniają w tym samym stopniu, np. zoofilia czy nekrofilia.
ponad 4 lata temu / do Michał
 
Choroba jak najbardziej należy do "obszaru zdrowia". Szkoda dalszej bezsensownej dyskusji, jeżeli ktoś nie odróżnia normy od dewiacji, czy choroby od zdrowia. Wyjaśniłem w jaki sposób homoseksualizm z choroby stał się orientacją, bez żadnych argumentów naukowych, czy badawczych. Podobnie zresztą wprowadza się dziś tzw. ideologię gender i podejrzewam, że wielu ludzi już akceptuje te brednie, a za kilka lat tak absurdalna ideologia stanie się prawdą "naukową", podobnie jak to miało miejsce z homoseksualizmem i innymi odchyleniami, które najpierw były wprost nazywane zboczeniami, następnie parafiliami, a w końcu orientacją. ABSURD!
ponad 4 lata temu / Hibernatus do Michał
 
Orientacja seksualna nie przynależy do obszaru zdrowia, więc ten argument, w mojej ocenie, jest nietrafiony. :-)
ponad 4 lata temu / Michał
 
30-40 lat temu w podręcznikach dot. zdrowia i seksualności homoseksualizm był wymieniany jako choroba, dewiacja, podobnie jak np. trans-seksualizm i inne odchylenia. Następnie na jakimś żałosnym zebraniu "seksuologów" demokratycznie przegłosowano, że odchylenie "homo" będzie normą wbrew nauce i dotychczasowej praktyce lekarskiej. Resztę zrobiła propaganda w mediach. Do tego stopnia, że obecne pokolenie ze zdziwieniem przyjmuje informację, że homo, to nie żadna "orientacja", a odchylenie, dewiacja, zboczenie, czy jak to eufemistycznie można określić parafilia. Następne pokolenie będzie się dziwić, że istnieje coś takiego jak biologiczna płeć. Jeżeli w końcu ktoś "odkryje",że wszelkiego rodzaju "trans", to ludzie z poważnymi zaburzeniami zdrowia psycho-seksualnego ktoś z oburzeniem zaripostuje: "a gdzie badania, gdzie próba, gdzie źródła?" Jak w klasyce filmu pt. Sexmisja: "A może Kopernik też była mężczyzną???"
ponad 4 lata temu / Hibernatus
 
"jeśli chcemy przyznać, że homoseksualizm jest nabywany poprzez uwarunkowania społeczne, to nie widzę żadnych przeszkód, by to samo mówić o orientacji heteroseksualnej" - analogicznie "genialnie" można napisać: jeśli jakąś chorobę uznajemy za nabytą, to nie ma żadnych przeszkód by mówić że ZDROWIE JEST NABYTE.
ponad 4 lata temu / do michał
 
Uwielbiam takie pisanie. Ani podanie próby, ani przebiegu badania, ani źródła... Co więcej, jeśli chcemy przyznać, że homoseksualizm jest nabywany poprzez uwarunkowania społeczne, to nie widzę żadnych przeszkód, by to samo mówić o orientacji heteroseksualnej..
ponad 4 lata temu / michał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.