DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Homoseksualizm a płodność i potomstwo. Szokujące tezy niemieckiego jezuity

Homoseksualizm a płodność i potomstwo. Szokujące tezy niemieckiego jezuity

Homoseksualiści nie są w stanie płodzić potomstwa, ale mogą być „płodni” na inny sposób – twierdzi ks. prof. Ansgar Wucherpfennig SJ. Zdaniem niemieckiego teologa, który cieszy się dużym poparciem Episkopatu, czas na zmianę nauczania kościelnego odnośnie jednopłciowych skłonności i związków. Proponuje też dopuszczenie rozwodów.

 

Ks. prof. Ansgar Wucherpfennig SJ jest rektorem Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Wyższej Sankt Georgen we Frankfurcie. W 2018 roku został objęty sankcjami przez Stolicę Apostolską w związku ze swoją heretycką postawą odnośnie homoseksualizmu. Jezuita przyznał publicznie, że nie zgadza się z katolickim nauczaniem na temat tego fenomenu; nie ukrywał też, że osobiście udzielał błogosławieństwa parom jednopłciowym. W obronie ks. Wucherpfenniga wystąpił jednak niemiecki Episkopat oraz jezuici zza Odry i ostatecznie sankcje zostały zdjęte, a profesor dalej z pełną swobodą głosi heterodoksyjne poglądy.

 

W rozmowie z czasopismem diecezji Essen, „Bene”, jezuita stwierdził, że Kościół powinien „rozszerzyć” swoje rozumienie pojęcia płodności. - Może ono oznaczać o wiele więcej niż tylko płodzenie potomstwa – stwierdził. Według ks. Wucherpfenniga wyrazem „przeżywania wiary” oraz „płodności” jest na przykład to, że… homoseksualista w swoim gejowskim środowisku otwarcie przyznaje się do bycia katolikiem. Profesor powiedział też, że zna osobiście pary homoseksualne, które troszczą się o osoby starsze lub angażują się socjalni, a także to jest „płodnością”.

 

Według uczonego kapłana Pismo Święte nie może być jedyną podstawą kościelnego stanowiska na temat homoseksualizmu. Zachowanie chrześcijańskiej tradycji jest wprawdzie ważne, ale trzeba też „wziąć pod uwagę ustalenia współczesnych nauk społecznych oraz często bolesne doświadczenia wierzących”.

 

Profesor wyraził też swoje ubolewanie dla obecnych przepisów kościelnych, które nie pozwalają na błogosławienie par homoseksualnych. Jego zdaniem jest bardzo niedobrze, że takie ceremonie muszą odbywać się „za zamkniętymi drzwiami”. Według ks. Wucherpfenniga udzielenie zgody na błogosławienie homoseksualistów jest „w pełni realne” na gruncie obowiązującego nauczania Kościoła, bo w związkach gejowskich i lesbijskich jest wiele rzeczy, które „można błogosławić”. To na przykład „wierność, poszanowanie wzajemnej wolności, równość czy troska o siebie”.

 

Według profesora Kościół musi głosić, że wartości w związkach homoseksualnych i heteroseksualnych są takie same.

 

Trzeba też jego zdaniem zaakceptować rozwody, bo małżeństwo, jak twierdzi, niekiedy po prostu się nie udaje i w efekcie rozpada.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de


DATA: 2020-02-28 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt homoseksuliście nie zabrania bycia katolikiem, jednak co do posiadania dzieci, to nie jest po prostu naturalne. Tyle par heteroseksualnych stara się o dziecko latami... Uważam, że to nie jest brak tolerancji, tylko po prostu sprzeczne z naturą.
5 miesięcy temu / gość
 
Jak widać po komentarzach publicyści potrafią zamieszać katolikom w głowie. Wygodnie jest zrzucić winę na Niemców, jezuitów, lewaków, itd. A ja jestem bez grzechu? Czy to nie z powodu moich grzechów dzieje się to wszystko? Nawrócenie i porzucenie własnych grzechów czy święte oburzenie na Niemców, jezuitów, lewaków?
5 miesięcy temu / Murem
 
Jeśli nauka społeczna jest więcej warta niż Pismo Objawione, to jednoznacznie wskazuje na to, iże ktoś traktuje Pismo Święte jako raczej filozofię niż prawdę wiary - a więc tej wiary mu brakuje. Rozśmieszył moją Żonkę cytat ?wierność, poszanowanie wzajemnej wolności, równość czy troska o siebie? jako wyznaczniki tego, że te związki należy błogosławić. Otóż skojarzyło się jej, że związek psa ze swoim opiekunem-właścicielem wykazuje podobne cechy czyż pies czasem nawet nie umiera z tęsknoty za zmarłym właścicielem?, wobec czego cynicznie kynikos - to od psa właśnie z greki zastanawiała się, czy takich związków też nie należałoby błogosławić?..
5 miesięcy temu / wrocławiak
 
Normalnie brak mi słów...
5 miesięcy temu / Janek
 
Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! ? Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami ? Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego ludu Kpł 18, 22.24.29.
5 miesięcy temu / Słowo Boże
 
Może juz lepiej nie słuchajmy niemieckich biskupów, jezuitów czy kardynałów, którzy w 25 lat opróżnili niemieckie kościoły z wiernych. Zwróćmy się raczej w stronę Jezusa i jego słuchajmy.
5 miesięcy temu / Hanys GórnoŚl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.