DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Homoseksualiści na księży! – nawołuje portal Kościoła w Niemczech

Homoseksualiści na księży! – nawołuje portal Kościoła w Niemczech
fot.REUTERS/FORUM

Niemieccy biskupi powinni powiedzieć Watykanowi „nie” i wyświęcać osoby o zwichrowanym popędzie seksualnym na księży. Stolica Apostolska ich dyskryminuje – uważa teolog z Würzburga. Jego tezy nagłaśnia portal opłacany przez niemiecki episkopat.

 

Wunibald Müller, teolog i psychoterapeuta z Würzburga, mówił o homoseksualizmie i kapłaństwie z rozmowie z portalem Katholisch.de, oficjalnym medium niemieckiego Kościoła katolickiego. Przekonywał, że 20 proc. księży na świecie to homoseksualiści i Niemcy powinni mieć dość odwagi, by nie zgodzić się z Rzymem. Co więcej, byłoby to jego zdaniem dokładnie to, czego oczekuje Ojciec Święty.

 

Komentując sprawę jednoznacznego wykluczenia homoseksualistów ze święceń kapłańskich przez niedawny dokument Kongregacji ds. Duchowieństwa, Müller powiedział: W tym punkcie muszę ostro skrytykować wytyczne Kongregacji ds. Duchowieństwa. De facto stwierdziła, że homoseksualny mężczyzna nie może zostać wyświęcony. Mamy tu do czynienia z dylematem w kształceniu księży. Homoseksualni mężczyźni są przecież wyświęcani. Według mojej wiedzy ponad 20 proc. wszystkich księży to homoseksualiści.

 

Jego zdaniem wytyczne Watykanu są dla homoseksualistów głęboko krzywdzące, bo „jeżeli teraz [homoseksualista] musi oficjalnie powiedzieć nie swojej seksualności, ponieważ ta jest w oczach Kościoła czymś niewłaściwym, mówi nie także samemu sobie” – przekonuje teolog.

 

Müller relatywizuje przy tym znaczenie nowych wytycznych. Jego zdaniem w niemieckich diecezjach i tak nie stosowano się do watykańskiej instrukcji z 2005 roku, która zakazywała święceń homoseksualistów; teraz powinno być podobnie.

 

Teolog przekonuje następnie, że czymś „tragicznym” jest pisanie o „głęboko zakorzenionych skłonnościach homoseksualnych”. Według Müllera to sformułowanie całkowicie pomija „ustalenia” amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego z lat 70. ubiegłego wieku. Teolog sądzi też, że nie jest przypadkiem omawianie w watykańskich wytycznych problemu homoseksualizmu tuż obok kwestii chorób psychicznych oraz obok zwrócenia uwagi na konieczność ochrony dzieci. „Zanim lepiej przebadano homoseksualizm, uchodził on za chorobę. Niestety, ten dawny obraz choroby i braków utrzymał się w Kościele. Często mówi się też o związku między homoseksualizmem a molestowaniem dzieci. To jest jednak tak samo wiarygodne, jak związek między heteroseksualizmem a gwałtami” – uważa Müller.

 

Teolog wzywa wreszcie niemieckich biskupów do nieposłuszeństwa. – Mam nadzieję, że biskupi w kwestii homoseksualizmu powiedzą całkiem jasno: „Tutaj mamy inne zdanie, niż rzymska instrukcja. Kandydatów, którzy są homoseksualistami, ale których uważamy za odpowiednich, będziemy wyświęcać”. W ten sposób potraktowaliby poważnie to, co mówi sam papież. To mianowicie, że Kościoły lokalne mają przejąć odpowiedzialność. Ważne byłoby też, aby ogłosić to także na zewnątrz. Byłoby to dowartościowanie ponad 20 procent księży, którzy są homoseksualistami – powiedział Wunibald Müller.

 


Źródło: Katholisch.de

Pach
  


DATA: 2016-12-28 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A my mamy też taki zwichrowany, tylko że Tygodnik zwany Powszechnym, który ponoć jest katolicki i też tolerowany jest przez Kościół. Cóż się dziwić Niemcom?
ponad 1 rok temu / Maria
 
Do Wunibald M. Masz rację. Od wielu lat kupując książki w księgarniach Karol.jakoś zawsze mnie od tego Wunibalda książek odrzuca i w ogóle od autorów germańskich czy frankońskich etc.podejrzanych typów.
ponad 1 rok temu / hcot
 
W oficjalnym obiegu księgarskim można znaleźć wiele pozycji autorstwa Wunibalda Müllera. Warto pamiętać o tym przy zakupach.
ponad 1 rok temu / Wunibald Müller
 
@do Stormer: bo chodzi o czuość. Czuość. Czuość albo śmierć. No.
ponad 1 rok temu / ma
 
Gdyby zależało im na czystości, słówkiem by nie pisnęli o swej chorobie, bo niby po co? A gdyby nie pisnęli, nie byłoby w ogóle tematu :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Już ich całkiem odrealniło w tych Niemczech. Później niech dopuszczą transów, bo to przecież też dyskryminacja, że osoby transpłciowe nie są kapłanami. Można w ten sposób walczyć o każdą głupotę. Niemcy mają nawałnice islamistow, więc dewastuja kosciól zeby zrobic dla nich miejsce.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.