DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   FELIETONY

Krystian Kratiuk
20 sierpnia 1943 r. zginął Tadeusz Zawadzki "Zośka"

Homorewizjonizm historyczny

Homorewizjonizm historyczny

Atak Elżbiety Janickiej na żołnierzy Szarych Szeregów nie jest ani pierwszym, ani ostatnim zamachem na to, co piękne w polskiej historii i kulturze. Bajdurzenia o „Rudym” i „Zośce” to efekt zaczadzenia umysłów coraz szerszego grona naukowców genderyzmem, czyli wizją świata, w którym wszystko musi mieć kontekst seksualny. Najlepiej homoseksualny.

 

Czasy świetności marksizmu minęły wiele lat temu. Co prawda, na zachodnich uczelniach funkcjonują jeszcze jakieś komusze niedobitki, ale co bystrzejsi wyznawcy teorii walki klas już dawno zrozumieli, że cała gadanina o socjalizmie nie ma sensu. A dlatego nie ma sensu, że już nie może im dziś przynieść takich korzyści (stypendia, granty, awanse) jak niegdyś. Wyznawcy teorii brodatego „mędrca” z Trewiru nie zarzucili jednak poszukiwania wśród nurtów nauki takiej teorii, która pozwoli im zostać gwiazdami na skalę Europy. I znaleźli sobie nowy marksizm.

 

Nowym marksizmem jest, oczywiście, witana z otwartymi ramionami przez coraz to liczniejszych rektorów wyższych uczelni – „nauka” genderyzmu. Według swych apologetów wyjaśnia ona świat z perspektywy społeczno‑kulturowej tożsamości płciowej. Genderyzm jest zatem zwyczajną kserokopią marksizmu, przerobioną nieco korektorem. Teorię społeczeństwa klasowego zastąpiono teorią społeczeństwa patriarchalnego, reszta zaś wygląda tak samo jak dawniej, z jedną wszakże różnicą, iż ciemiężoną u Marksa klasę robotniczą zastąpiły kobiety oraz osoby nieheteronormatywne – ofiary instytucjonalnie utrwalonej męskiej dominacji w społeczeństwie i kulturze. Odpowiednikiem krwiożerczych marksowskich kapitalistów zostali więc heteroseksualni mężczyźni.

 

Podobnie jak marksizm oddziaływał na wiele kategorii nauki, genderyzm chce oddziaływać na wszystko, czym tylko zajmują się humaniści. Podstawową jednakowoż dziedziną jego zainteresowania jest historia. Jak marksiści potrafili całą historię ludzkości wyjaśnić za pomocą teorii walki klas, tak ich dzisiejsi genderowi następcy patrzą na świat (również ten przeszły) przez pryzmat… rozporka. I rozporkiem właśnie tłumaczą, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Podobnie jak w czasach najsilniejszej ofensywy marksizmu, nowa teoria doskonale współgra z kulturą masową – niegdyś w telewizjach widzieliśmy dzielnych, niewykształconych, ale szczerze walczących o sprawiedliwość społeczną z kapitalistami, dziś oglądamy rozpasanych seksualnie sybarytów i wszelkiej maści dewiantów.

 

Aby zaś efekt rażenia nowej oświeconej teorii był zauważony, ofiarami promotorów genderyzmu muszą padać tradycyjni bohaterowie. Po to, by rzecz szybko podchwyciły media. To dlatego zawrzała medialna debata o rzekomym romansie bohaterów Kamieni na szaniec. Ich przyjaźń, honor, przywiązanie do siebie i do wolności, do Polski dla współczesnego człowieka nie są i nie mogą być zrozumiałe. Współczesny człowiek w sposób oczywisty – a naukowcy pokroju Elżbiety Janickiej dostarczają tu znakomitego przykładu – zwyczajnie musi patrzeć na przyjaźń jak na coś nienaturalnego, bo niezwiązanego z seksem.

 

Teoretycy genderyzmu już wkrótce sprawią, że w państwowych szkołach dzieci będą uczyć się o kolejnych rzekomych homoparach: Zagłobie i Wołodyjowskim, Wokulskim i Rzeckim, Gerwazym i Protazym, Maćku i Zbyszku z Bogdańca czy Bolku i Lolku. Gdy Holandia lub inne postępowe państwo wyśle odpowiedni sygnał, że „już można”, pojawią się szersze reinterpretacje. Kiedy homoseksualizm i transseksualizm będą już społeczno‑kulturową normą, przyjdzie czas na „analizę” pedofilskiego związku czternastoletniego Stasia i ośmioletniej Nel, później zaś „zreinterpretujemy” miłość Kochanowskiego do Urszulki, a skończy się na związku górnika Kuboka i Łyska z pokładu Idy. Zakład?

 

Niejednemu z nas może się wydawać, że tak działa tylko garstka nawiedzonych naukowców. Nic bardziej mylnego! Warto sobie uświadomić, że gender studies istnieją już na wszystkich najważniejszych uniwersytetach w Polsce. Niejeden też będzie się pocieszał myślą, iż dopóki genderyści nie zdobędą takiej władzy, jak niegdyś uczniowie Marksa (a więc dopóki nie będą jeździć czołgami), możemy czuć się w miarę bezpiecznie. To także błąd! W kontekście inklinacji ideowych środowisk rządzących większością państw Europy zadziałać może bardzo prosty, znany od lat mechanizm. Za kilka lat jeden mądrala z drugim urzędniczyną zasiądą do tworzenia listy lektur szkolnych. Weryfikując tytuły, natrafią na Kamienie na szaniec. Stwierdzą wówczas, że co prawda książka jest dobra, ale kontrowersyjna, bo ktoś kiedyś coś napisał o „Rudym” i „Zośce”. I tak dla dobra ogółu oraz dla świętego spokoju pozycja zniknie ze spisu lektur. Znamy ten mechanizm nie od dziś – do tej pory jednak działał on w odniesieniu do ludzi (o tym kiedyś coś mówili, jemu nie ufajmy), a nie do dzieł kultury.

 

Nie trzeba jednak wybiegać z obawami w przyszłość. Komisja weryfikująca tytuły już działa, na razie nie w ministerstwie, ale w dużo ważniejszej instytucji – w „Gazecie Wyborczej”. Pisarz Krzysztof Varga pisząc na jej łamach o Kamieniach na szaniec, pyta: Czy ta książka (…) nie powinna być już może tylko lekturą dla harcerzy, a nie dla wszystkich uczniów? Czy mistyczna wizja patriotyzmu, gdzie rozkoszą jest umieranie i radością cierpienie, przystaje nam do czasów dzisiejszych? Tak oto rozpoczyna się nowa dyskusja nad kanonem lektur.

 

Tezy Elżbiety Janickiej, twierdzącej że patriarchat i heteronormatywność w dalszym ciągu dewastują ludzi i relacje między nimi, to bynajmniej nie żaden wyskok przypadkowej wariatki. Wszelkie internetowe komentarze urągające inteligencji pracownicy naukowej PAN są mylne. Genderyści to bowiem osoby bardzo bystre, doskonale wiedzące, gdzie leżą konfitury. Bezbłędnie wyczuwające co należy powiedzieć, by stać się pupilem postępowych mediów, by trafić do radia, telewizji śniadaniowej i na czołówki gazet. By otrzymać dofinansowanie z ministerstwa i z Unii Europejskiej na swe arcyważne badania. Ale przede wszystkim, genderyści wiedzą doskonale, co robić, by za parę lat nikt już nie pamiętał, że można było patrzeć na świat z perspektywy innej niż krocze.


OPUBLIKOWANY W MAGAZYNIE "POLONIA CHRISTIANA" TEKST KRYSTIANA KRATIUKA PRZYPOMINAMY Z OKAZJI PRZYPADAJĄCEJ 20 SIERPNIA ROCZNICY ŚMIERCI TADEUSZA ZAWADZKIEGO - ZOŚKI.


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nawet jesli jeden z ich był homoseksualny ..TO CO Z TEGO ????? Oddali zycie za Polskę !!! I tylko to powinno się liczyć. Licytowanie sie czy był .. czy nie był .. uwłacza godnosci tych młodych ludzi oraz ich pamięci jest podeptaniem ich czlowieczenstwa ! Niewielu młodych luydzi zachowało by sie tak jak Rudy, Zośka, i inni z tej grupy harcerzy walczacych ! I TYLKO TO POWINNO SIE LICZYC. Reszta jest w tym kontekscie NIEISTOTNE ~! Cześć ich pamięci ! [email protected]
ponad 5 lat temu / Bars
 
To niczemu nie służy i powinno być zakazane. Wiemy z przeszłości o skłonnościach pewnych osób z grona kultury ale się tego nie podkreśla. Przecież nie powinno zależeć nam aby propagować albo wytykać coś co nie jest okazem/objawem/przykładem prawidłowości/zdrowia.
ponad 7 lat temu / z
 
 

Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.

 
 

Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.

 

Konferencja Episkopatu Portugalii zawiesiła w związku z wprowadzonym w tym kraju nowym lockdownem możliwość organizacji chrztów, ślubów oraz bierzmowania. W komunikacie biskupi wyjaśnili, że wraz z nasilającą się liczbą zakażeń i zgonów wskutek COVID-19 występuje pilna potrzeba ograniczenia spotkań, w tym dużych uroczystości o charakterze religijnym.

 

Choć niektóre aspekty nauczania społecznego Kościoła są wymagające, to katolik nie może odrzucać właściwie rozumianej refleksji Kościoła w tych kwestiach. Na przykład pogląd jakoby życie gospodarcze było domeną wyłączoną spod refleksji moralnej wynika z zapomnienia o historii Kościoła, Jego prawach, a także o nauce płynącej z Biblii. Nie ma znaczenia czy głosi się go w imię poglądów „wolnorynkowych” czy „socjalistycznych”.

 

W niedzielę 17 stycznia 2021 odbywają się obchody 24. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce – w tym roku online. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się dziejom dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce. W tym celu warto sięgnąć do przemyśleń czołowej jego postaci – księdza profesora Waldemara Chrostowskiego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.