DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Homopropaganda w szkołach bez dotacji!

Homopropaganda w szkołach bez dotacji!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zerwało umowę z fundacją Autonomia, na tzw. działania antyprzemocowe. Z publicznych środków finansowana była skandaliczna kampania „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na płeć”. Decyzja zapadła po „nagłej kontroli” w fundacji. Teraz resort domaga się zwrotu dotacji. Działania zostały podjęte na skutek protestu, który poparło ponad 25 tys. osób.


Akcja „Stop promocji homoseksualizmu w polskich szkołach!” dostępna na platformie protestuj.pl odniosła sukces! Z informacji fundacji Autonomia wynika, że presja społeczna ma sens, a Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaalarmowane tysiącami głosów obywateli postanowiło przystać na apel i sprawdzić na jakie cele przeznaczane są ministerialne dotacje.

 

Fundacja Autonomia na swoich stronach internetowych poinformowała, że otrzymała pismo z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który jest operatorem programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO), w którym resort – po przeprowadzeniu kontroli – wypowiedział fundacji umowę na realizację oprotestowanego programu.

 

„List został przygotowany w dniu 9.12.2016, jeden dzień po nagłej kontroli pracowników MRPiPS w biurze fundacji. Ministerstwo rozwiązuje ze skutkiem natychmiastowym umowę o numerze 95_II/2016 na realizację zadania pn. ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć, zawartą między MRPiPS a fundacją Autonomia. W ramach tego projektu realizowane były m.in. warsztaty antyprzemocowe dla kobiet i dziewcząt oraz Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” – poinformowała fundacja Autonomia.

 

Jak się okazuje, zerwanie umowy, to nie jedyna dolegliwość, bo resort domaga się zwrotu dotacji. Fundacja nie ujawniła, czy chodzi o pełną kwotę czy też jej część. „W liście Minister przedstawia uzasadnienie swojej decyzji. Określa również kwotę dotacji, którą fundacja Autonomia ma zwrócić. W związku z powagą sytuacji nie będziemy teraz komentować decyzji Ministerstwa. Przed podjęciem dalszych działań skonsultujemy się z prawnikami i prawniczkami” – czytamy w komunikacie fundacji.

 

W kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”, wśród wielu materiałów szkoleniowych przeznaczonych także dla dzieci, znalazły się treści promujące idee środowisk homoseksualnych. W akcji sięgano po materiały przygotowane przez feministyczną organizację „Feminoteka”, Fundację „Dzieci Niczyje” – sygnatariusza postulatu wprowadzenia permisywnej edukacji seksualnej, a także grupę tzw. edukatorów seksualnych „Ponton”. Kampania trwała od 25 listopada do 10 grudnia 2016 roku.

 

Jej uczestnicy mogli sięgać do szeregu publikacji książkowych oraz filmów odnoszących się do zagadnień takich jak „przeciwdziałanie dyskryminacji”, „wspieranie dialogu międzykulturowego” czy „wzmacnianie pozycji migrantów oraz migrantek”. Na liście materiałów znalazł się też film opowiadający o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w swojej koleżance z klasy, czy też produkcja „Gdyby ściany mogły mówić II”, opowieść o lesbijkach starających się o dziecko.

 

 

 

MA

 

 


DATA: 2016-12-18 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tracę wiarę w ludzkość :)
ponad 3 lata temu / Random
 
W Polsce nie ma potrzeby takich kampanii, gdyż prawa mniejszości seksualnych są respektowane. Poza tym faworyzowanie mniejszości jest błędem, bo powinno się promować normalną rodzinę. Homopropagandzistom polecam uprawiać swoją działalność na zachodzie w środowiskach islamskich tam faktycznie geje i lesbijki są prześladowani.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
Urzędnicy powinni mieć listę organizacji znanych z promowania LGBTQ, a nowe organizacje prześwietlać. Jak ktoś zasmakował w dewiacjach to ciężko takiemu/takiej się wyrwać i wcześniej, czy później chce deprawować dzieci.
ponad 3 lata temu / Paweł
 
"fundacja" która zajmuje kawalerkę w blokowisku chce wychowywać Polaków ?
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Dość już demoralizacji chrześcijańskiej młodzieży Polskiej,bardzo proszę Panią Minister o zaprzestanie finansowania stowarzyszeń homoseksualnych, które za nasze pieniądze deprawują dzieci nasze
ponad 3 lata temu / stan
 
Czy wcześniej nikt nie zauważył, że ta patologiczna fundacja ma takie plany? Dopiero w dniu kończenia demoralizacyjnej akcji ministerstwo się obudziło? Potrzebne jest prześwietlenie wszystkich dotacji państwowych czy nie ma tam więcej takich kwiatków. Wolontariusze pilnie poszukiwani do tej roboty, bo dalej będziemy wspierać genderystów i pochodnych. Przy okazji swoim posłom też trochę dołożyć. Przed zbiórkami podpisów trzeba posłom wyłożyć problem aby działali ekspresowo bo zbieranie podpisów to cenny czas.
ponad 3 lata temu / Tadek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.