DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Homopropaganda w katedrze. „Conchita Wurst” gwiazdą „modlitewnego” spotkania

Homopropaganda w katedrze. „Conchita Wurst” gwiazdą „modlitewnego” spotkania

Jak informuje Lisa Bourne z LifeSiteNews w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana odbyła się uroczystość modlitewna poświęcona homoseksualistom w ramach Światowego Dnia AIDS, której współgospodarzem był kardynał Christoph Schönborn. W jej trakcie przemówienia wygłosili transwestyta i działacz homoseksualny.

 

Ściany i podłogi świątyni przyozdobiono banerami z motywami homoseksualnymi. Kardynał powitał u wejścia do katedry homoseksualnego działacza Gerry’ego Keszlera, który jest również organizatorem prohomoseksualnego „Balu Życia”. Kard. Schönborn wyraził uznanie dla Keszlera oraz innych współorganizatorów balu.

 

Według diecezji uroczystość miała „upamiętnić 36 milionów zmarłych i dać sygnał przeciwko uprzedzeniom”. Natomiast kardynał w swoim kazaniu stwierdził, że „Bóg nie przyszedł, by potępić, ale zbawić”. A dalej spytał: „Co to oznacza dla nas?” I zaraz odpowiedział: „Nie osądzać, nie wykluczać, nie przywoływać do porządku”.

 

Po kardynale głos zabrał słynny transwestyta Thomas Neuwirth, znany jako „Conchita Wurst”, który mówił o „prześladowaniu tych, którzy przeżywają swoją tożsamość w sposób odmienny od większości” i wspomniał o „wykluczaniu i dyskryminacji”.

 

Lisa Bourne zwróciła uwagę na to, że pseudonim Neuwirtha zdaje się sugerować brak szacunku dla Matki Bożej. „Conchita to pochodna hiszpańskiego imienia Concepcion, które jest głównie używane w krajach Ameryki Łacińskiej, by uczcić Niepokalane Poczęcie (Immaculate Conception) Maryi Panny. A choć Wurst to niemiecki wyraz oznaczający kiełbasę, to jest on także używany przez niemieckojęzycznych obywateli, by wyrazić obojętność, dać do zrozumienia, „że coś nie ma dla kogoś znaczenia”.

 

Dziennikarka przypomniała też, że kard. Schönborn wyraził zadowolenie, gdy Neuwirth wygrał konkurs Eurowizji w roku 2014 jako „Conchita Wurst”.

 

Na zakończenie uroczystości Keszler stwierdził, że „nie ma znaczenia, kogo kochamy lub w kogo wierzymy”. Zaś kardynał podziękował mu „za jego uwagi”.

 

Bourne przypomina, że to nie pierwsze takie wydarzenie homoseksualne „kojarzone z wiedeńską katedrą”. W roku 2008 w muzeum przylegającym do katedry odbyła się wystawa prac ateisty określającego się jako marksista, która „obejmowała przedstawienia jawnych aktów homoseksualnych”, a pośród wystawionych obrazów znajdowała się „interpretacja Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem i Jego apostołami przedstawionymi jako homoseksualiści w trakcie orgii”.

 

Z kolei w „walentynki” w katedrze błogosławieństwa udzielono również parom homoseksualnym. A w biuletynie katedralnym poświęconym Amoris laetitia przedstawiono „homoseksualną parę i ich adoptowanego syna jako alternatywną formę rodziny”

Dziennikarka zwróciła także uwagę na inne prohomoseksualne posunięcia kardynała Schönborna, jak stwierdzenie, że „Kościół powinien przyjąć pozytywne elementy związków gejowskich” czy uchylenie decyzji zabraniającej zasiadania w radach parafialnych jawnych homoseksualistów.

 

Źródło: LifeSiteNews

jjf

 


DATA: 2017-12-15 12:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Roman Dorna wiesz, nie napisałem tego z pretensją, bardziej powątpiewałem w to, że ten komentarz zostanie w ogóle dopuszczony (ten akurat mógł być odebrany jako pewne odebranie czci Mszy, dlatego zastrzegłem to wyraźnie). Jeśli tak się dzieje, to nie mam do nikogo żalu, bo rozumiem, że należy przestrzegać pewnych zasad i nawet, jeśli według własnego rozeznania (:D) uważam, że wszystko mieściło się w pewnych granicach, to moje zdanie z pewnością obiektywne nie jest, jak i może być inaczej zrozumiane niż sam tego pragnąłem. Na pewno da się pisać ostrzej niż w tej sekcji komentarzy (zakładam, że opierając się oczywiście na faktach). Na cenzurę tutaj generalnie nie narzekam, że tak powiem sporo można, uznaję ją za konieczną. Poza używaniem dosadnego języka mamy jeszcze jedną, zdecydowanie ważniejszą robotę, czyli mówienie bliźnim o bieżącej sytuacji w Kościele. A tutaj ostry język też pomocny nie jest. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Przypomina mi się pewne proroctwo, które mówi, że plac św. Szczepana zarośnie trawą i chwastami, i mieszkać tam będą dzikie zwierzęta. To co oni zrobili z chrześcijańskim dziedzictwem przeraża.
ponad 2 lata temu / marco
 
Kardynał Christoph Schonborn to ten teolog ceniony przez Franciszka i zdaje się jego doradca? Dobrze wiedzieć.
ponad 2 lata temu / marco
 
I jak zwykle popisałeś się ignorancją, bo: "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego" Pwt22,5
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
Czyli ta katedra jest już zdesakralizowana.Dobrze wiedzieć .
ponad 2 lata temu / Gospoda
 
[email protected] jesteś naprawdę tak ograniczony umysłowo czy tylko udajesz?
ponad 2 lata temu / Arek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.