DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Homopropaganda na miejskim, rodzinnym pikniku w Płocku

Homopropaganda na miejskim, rodzinnym pikniku w Płocku
Fot. Karolina Burzyńska / PortalPlock.pl

„Strefa Wolności” urządzona w ramach płockiego Jarmarku Tumskiego, imprezy tłumnie odwiedzanej przez rodziców z dziećmi, stała się tym razem platformą indoktrynacji homoseksualnej. Na plakatach znalazły się propagandowe motywy LGBT na czele z charakterystyczną tęczą.

 

 

„Konkurs na grafikę antyfaszystowską był punktem tzw. Strefy Wolności. Wyświetlono w tym miejscu filmy pokazujące rzeczywistość m. in. w czasach nazizmu i innych totalitarnych ustrojów. Projekcje były zapowiedzią płockiej edycji festiwalu filmów o prawach człowieka Watch Docs. Co jednak bardziej zastanawiające, w Strefie Wolności pojawiły się też symbole LGBT. Konkurs na grafikę antyfaszystowską stał się okazją do promocji środowisk homoseksualistów” – pisze portal DoRzeczy.pl.

 

Plakaty wyeksponowane podczas imprezy prezentują między innymi „wymiatanie” z Polski symboli nazistowskich połączone z negatywnymi odniesieniami do takich środowisk jak legalnie działające w naszym kraju organizacje Młodzież Wszechpolska czy Obóz Narodowo-Radykalny.

 

Na grafikach widać również na przykład parasol zasłaniający tęczę przed padającymi z góry swastykami oraz „tęczową” zaciśniętą pięść. Z opisów wynika, że prace pochodzą z konkursu, w którym brali udział nastolatkowie. Miejsce wystawy na oficjalnej mapie Jarmarku zaznaczone zostało na tęczowo.

 

Nie znoszę wszelkich form przemocy. Uważam, że ksenofobia, rasizm, neofaszyzm czy nacjonalizm to groźne choroby naszych czasów. Staram się reagować na ksenofobiczne, rasistowskie wypowiedzi i żarty. Nie rozumiem braku szacunku do innych ludzi czy nienawiści do grup etnicznych, narodowych czy osób LGBTQ+. Nie znoszę rasistowskich klisz, którymi zachwaszczone są głowy Polaków – to cytowana przez DoRzeczy.pl wypowiedź jednego z autorów. Jego utwór przedstawia symbole ONR i MW obok przekreślonej swastyki.

 

Coś takiego jest pierwszy raz podczas Jarmarku. Wszyscy myśleli, że to będzie coś związanego z rocznicą 4 czerwca 1989, a tu homoseksualiści... Niestety tegoroczna edycja imprezy stała się areną sączenia propagandy LGBT – powiedział portalowi jeden z płocczan.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl/obywatelerp.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-06-01 17:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I w Płocku ta zaraza!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Za 10.15 lat normalką będzie w Polsce LGBT i marsze.W szkołach już jest nowe pokolenie,które uczy się o tolerancji,prawach homo,itd.Stare jeszcze normalne już odchodzi.Następne będzie czytać bajki o dwóch królewiczach i dwóch królewnach.To są dzisiejsze dzieci mające od 6 do 10 lat.Lewactwo wie,że starego pokolenia nie da się już zmienić,ale nowe chłonie propagandę jak gąbka.W UK w szkołach już próbowali wprowadzić Gender.W miarę przytomni rodzice przestali posyłać dzieci do szkół i kadry się z tego wycofały.
ponad 1 rok temu / Johny Mnemonic
 
Ile osób było na jarmarku ? Trzy osoby , to trzy opinie na ten sam temat ! Ta akurat przypadła do gustu autorowi ?
ponad 1 rok temu / Malgorzata
 
a widziałeśaś nuty zapisane na sześciolinii, to jest tęcza symbolizująca środowisko lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów. Układ kolorów jest identyczny, a ten ostatni kolor to również fiolet, tylko że celowo został rozjaśniony.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
"Nie rozumiem braku szacunku do innych ludzi czy nienawiści do grup etnicznych, narodowych czy osób LGBTQ+", - moim zdaniem ta osoba nie rozumie że to właśnie ona, promowaniem i ekshibicjonizmem osób z dewiacjami seksualnymi sieje fobię i uprzedzenia. Tu problem nie leży w braku szacunku do sprawnych inaczej. Problemem są ekshibicjonistyczne zachowania i deorawacja dzieci. Absolutnie nie powinny takie osoby mieć prawa do adoocji. I proszę mi tu nie siać fobii.
ponad 1 rok temu / Teddy
 
Homoseksualizm można tolerować ale nie wolno tego reklamować i wychodzić z tym na ulicę. Jeśli jesteś zboczony, nie tak jak natura przewidziała to coś z tobą jest złego i nie wmawiaj innym że to normalne bo nie jest. Bądź też tolerancyjny i szanuj uczucia innych ludzi, którzy nie chcą oglądać twojego gołego tyłka na ulicy. Jakoś ludzie psychicznie chorzy nie wychodzą na ulice i nie twierdzą, że być przygłupem to normalne. Wolałbym jednak parady Napoleonów, Hitlerów czy Stalinów niż homoniepewnych. Najlepsza rada, jeśli coś jest nieuleczalne to lepiej to wyciąć i normalnie żyć dalej.
ponad 1 rok temu / rob
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.