DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Homoofensywa radomskich urzędników przeciwko rodzinie! Stanowcza reakcja biskupa Tomasika

Homoofensywa radomskich urzędników przeciwko rodzinie! Stanowcza reakcja biskupa Tomasika
Wojciech Barczynski / FORUM
#RODZINA    #DRUGI RODZIC    #PIERWSZY RODZIC    #TOMASIK    #MAMA    #RADOM    #BISKUP    #MATKA    #OJCIEC    #MAŁŻEŃSTWO    #TATA

W formularzach naboru do szkół podstawowych w Radomiu zamiast określenia "matka" i "ojciec" znalazło się sformułowanie "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic". Po interwencji Radia Plus Radom zareagował wiceprezydent Radomia Karol Semik, odpowiedzialny za oświatę w mieście. Z kolei biskup Henryk Tomasik poproszony o komentarz powiedział, że "rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

 

- Jest normalną rzeczą, że każdy z nas ma mamę i tatę. Każdy z nas w wielu dokumentach podaje imię ojca i matki. Ale także chciałbym przypomnieć, że według naszej konstytucji małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. To wielkie zaskoczenie, że pojawiają się formularze, które unikają sformułowań "ojciec", "matka". Natomiast wprowadzają bardzo sztuczne określenia "rodzic pierwszy", "rodzic drugi". To jest zdecydowanie nie do zaaprobowania - powiedział bp Tomasik.

 

O wyjaśnienie w tej sprawie został również poproszony Karol Semik, wiceprezydent Radomia, który odpowiada w mieście za Wydział Edukacji. Jak powiedział, po raz pierwszy robiony jest nabór w wymiarze elektronicznym do wszystkich szkół i placówek w Radomiu, a pozwala na to funkcjonowanie zintegrowanego systemu zarządzania oświatą. Pojawiające się w tym systemie formularze były przygotowywane przez firmę Wulkan, która zarządza rekrutacją elektroniczną do szkół. Zdaniem wiceprezydenta, w tych formularzach sformułowania te zostały "nieszczęśliwie" użyte.

 

- We wniosku dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej, a ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej pojawiły się w dwóch miejscach sformułowania "rodzic - opiekun prawny" i tu wpisano nieszczęśliwie raz jedynkę raz dwójkę. Czyli jest to pewnego rodzaju segregowanie rodziców, że ktoś jest pierwszy, ktoś jest drugi. Podobnie jest w końcowym wymiarze tego formularza, że się pojawia to jeden i dwa. To jest nieprawidłowość - powiedział Karol Semik. Wiceprezydent poinformował, że wydał już dyspozycje w sprawie poprawienia formularza. Jest to możliwe, gdyż jest on w systemie elektronicznym. - Już jutro nie będzie tego jeden i dwa - zapewnił.

 

Radna Anna Kwiecień, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny w Radzie Miejskiej w Radomiu uważa, że definicja "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic" umożliwia wprowadzenie do systemu danych "rodziców" rozumianych jako dwóch mężczyzn lub dwie kobiety. - My się z tym nie zgadzamy, bowiem rodzicami są mama i tata - powiedziała była wiceprezydent Radomia.

 

 

KAI, kra

 DATA: 2015-03-25 11:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.