DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Homoofensywa radomskich urzędników przeciwko rodzinie! Stanowcza reakcja biskupa Tomasika

Homoofensywa radomskich urzędników przeciwko rodzinie! Stanowcza reakcja biskupa Tomasika
Wojciech Barczynski / FORUM
#RODZINA    #DRUGI RODZIC    #PIERWSZY RODZIC    #TOMASIK    #MAMA    #RADOM    #BISKUP    #MATKA    #OJCIEC    #MAŁŻEŃSTWO    #TATA

W formularzach naboru do szkół podstawowych w Radomiu zamiast określenia "matka" i "ojciec" znalazło się sformułowanie "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic". Po interwencji Radia Plus Radom zareagował wiceprezydent Radomia Karol Semik, odpowiedzialny za oświatę w mieście. Z kolei biskup Henryk Tomasik poproszony o komentarz powiedział, że "rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

 

- Jest normalną rzeczą, że każdy z nas ma mamę i tatę. Każdy z nas w wielu dokumentach podaje imię ojca i matki. Ale także chciałbym przypomnieć, że według naszej konstytucji małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. To wielkie zaskoczenie, że pojawiają się formularze, które unikają sformułowań "ojciec", "matka". Natomiast wprowadzają bardzo sztuczne określenia "rodzic pierwszy", "rodzic drugi". To jest zdecydowanie nie do zaaprobowania - powiedział bp Tomasik.

 

O wyjaśnienie w tej sprawie został również poproszony Karol Semik, wiceprezydent Radomia, który odpowiada w mieście za Wydział Edukacji. Jak powiedział, po raz pierwszy robiony jest nabór w wymiarze elektronicznym do wszystkich szkół i placówek w Radomiu, a pozwala na to funkcjonowanie zintegrowanego systemu zarządzania oświatą. Pojawiające się w tym systemie formularze były przygotowywane przez firmę Wulkan, która zarządza rekrutacją elektroniczną do szkół. Zdaniem wiceprezydenta, w tych formularzach sformułowania te zostały "nieszczęśliwie" użyte.

 

- We wniosku dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej, a ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej pojawiły się w dwóch miejscach sformułowania "rodzic - opiekun prawny" i tu wpisano nieszczęśliwie raz jedynkę raz dwójkę. Czyli jest to pewnego rodzaju segregowanie rodziców, że ktoś jest pierwszy, ktoś jest drugi. Podobnie jest w końcowym wymiarze tego formularza, że się pojawia to jeden i dwa. To jest nieprawidłowość - powiedział Karol Semik. Wiceprezydent poinformował, że wydał już dyspozycje w sprawie poprawienia formularza. Jest to możliwe, gdyż jest on w systemie elektronicznym. - Już jutro nie będzie tego jeden i dwa - zapewnił.

 

Radna Anna Kwiecień, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny w Radzie Miejskiej w Radomiu uważa, że definicja "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic" umożliwia wprowadzenie do systemu danych "rodziców" rozumianych jako dwóch mężczyzn lub dwie kobiety. - My się z tym nie zgadzamy, bowiem rodzicami są mama i tata - powiedziała była wiceprezydent Radomia.

 

 

KAI, kra

 DATA: 2015-03-25 11:38
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.