DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Homomałżeństwa legalne w Irlandii Północnej. Pierwsza para zarejestrowała swój „związek”

Homomałżeństwa legalne w Irlandii Północnej. Pierwsza para zarejestrowała swój „związek”
fot.REUTERS/Mario Anzuoni/FORUM

We wtorek weszło w życie prawo legalizujące tzw. małżeństwa osób tej samej płci w Irlandii Północnej. Zaraz po zatwierdzeniu nowych przepisów, w Belfaście pseudomałżeństwo zawarły dwie kobiety.

 

26-letnia Robyn Peoples i 27-letnia Sharni Edwards zawarły pierwsze w Irlandii Północnej tzw. małżeństwo homoseksualne. Jak podkreślają, nie spodziewały się, że będą pierwszą parą w kraju, lecz podkreśliły swoje zadowolenie z faktu doczekania się „traktowania osób LGBT na równych warunkach”.

 

– Czujemy się zaszczycone, że nasze wesele stanowi punkt zwrotny w kwestii równouprawnienia w Irlandii Północnej – powiedziała „Independent” Edwards. Na pytanie dlaczego tak długo trwał proces wprowadzenia zmian legislacyjnych, Peoples odpowiedziała:

 

– To przez naszych polityków. Toczyła się między nimi walka religijna, a nie całkiem ludzka, więc między nimi trwało coś na kształt wojny, aż w końcu Westminster musiał pchnąć to do przodu i dzisiaj możemy tutaj stać – podkreśliła.

 

W zeszłym roku na skutek trwającego impasu politycznego, część kompetencji północnoirlandzkiego rządu przejął brytyjski parlament. Decyzją zagranicznych posłów przegłosowano legalizację związków osób tej samej płci oraz aborcję „na życzenie” do 12 tyg. ciąży.

 

Źródło: independent.co.uk / rp.pl

PR


DATA: 2020-02-12 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zło i tyle, ale żałosne jest kiedy coś takiego krytykują prawicowi rozwodnicy...ich cudzołóstwo nie zmniejszy się przez to ani nie zostanie nagrodzone nawet jeżeli jest przemilczane przez tych którzy powinni potępiać i jednych, i drugich...
5 dni temu / hipokryzja
 
W Polsce jest największe wynaturzenie: połowa społeczeństwa pali tytoń, wielu zdarzyło się upić, a was tu gorszą małżeństwa jednopłciowe i to nawet nie kościelne? Marna ta wasza moralność - bowiem najgorszych grzeszników nie dostrzegacie - nałogowców, morderców, a przeszkadzają wam ludzie, których Bóg w swej mądrości stworzył nieco innymi.
6 dni temu / Pouczenie katol
 
Irlandczycy to nie islamiści - oni popierają małżeństwa jednopłciowe! Dziwni jesteście, bo z jednej strony sprzeciwiacie się mordowaniu chrześcijan, z drugiej zaś wasza nienawiść do osób homoseksualnych jest porażająca! Tu jest podobna cenzura co za Hitlera i Stalina - oni też prześladowali osoby homoseksualne i nie liczyli się z religią. Małżeństwa homoseksualne nikogo nie ranią w odróżnieniu od rozwodów, aborcji i narkotyków. Myślcie logicznie.Też jako 15 letni dzieciak myślałem, że homoseksualizm nie jest niczym dobrym, ale koło 17 roku życia wydoroślałem. To nienawiść do homoseksualistów jest najcięższym grzechem oprócz pedofilii i próbowania narkotyków. Ja na szczęście żadnej z tych trzech niegodziwości nie popełniłem.
6 dni temu / Rozsądny katol
 
Możliwe, że tej propagandy LGBT jest tak dużo, że w końcu ludziom zbrzydnie.
6 dni temu / Michu.
 
---4.próba przebicia się przez cenzurę chroniącą tęczową zarazę--- Kłamiesz, bo nie jesteś katolikiem, skoro jesteś wrogiem doktryny Kościoła Katolickiego. Kłamiesz też jakoby Jezus mówił o rozdziale Kościoła od państwa. Kościół Katolicki nigdy nie udzielał czegoś takiego jak "śluby jednopłciowe". I co za różnica czy praktykują seks jednopłciowi, czy rozwodnicy? I ci i ci skończą w piekle jeśli się przed śmiercią nie nawrócą.
6 dni temu / @Najlepsze
 
Wielką nikczemnością jest zatajanie prawdy lub jej "wykoślawianie" aby się przypodobac i nie narazic; ten kto tak postępuje nie jest przyjacielem ale wrogiem prowadzącym nieświadomego w przepaśc piekielną. Fałszywi przyjaciele LGBT będą kłamliwie używac "sofistycznych zmiękczaczy" a prawdziwi przyjaciele słów prawdy, która wyzwala jeśli się ją przyjmie.
6 dni temu / t
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.