DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Homolobby uznało Polskę za miejsce mało przyjazne środowiskom LGBTI

Homolobby uznało Polskę za miejsce mało przyjazne środowiskom LGBTI
REUTERS / FORUM
#PORTUGALIA    #HOMOSEKSUALIZM    #ILGA    #RAPORT    #POLSKA    #HOMOLOBBY    #BELGIA    #TĘCZA    #HOMOFOBIA    #DANIA    #LGBTI

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów ILGA wydało Raport, w którym oceniło polityczną i prawną sytuację środowisk LGBTI w poszczególnych krajach Europy. Polska została uznana za jedno z najmniej przyjaznych miejsc osobom homoseksualnym. Na podobnym poziomie uplasowała się również Litwa oraz Łotwa. Wyniki Raportu wskazują, że najbardziej przyjaznymi państwami dla osób spod znaku „tęczowej flagi” są Belgia, Wielka Brytania, Dania oraz Portugalia i Hiszpania.


Zgodnie z informacjami zawartymi w Raporcie, Polska otrzymała notę 18% co plasują ją w gronie najbardziej konserwatywnych krajów, w których środowiska LGBTI nie posiadają specjalnych przywilejów w postaci legalizacji związków partnerskich, tzw. małżeństw homoseksualnych czy też prawa do adopcji dzieci. Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów ILGA Europe, współpracujące z Amnesty International, za wzór do naśladowania uznało m.in. Belgię oraz Wielką Brytanią które otrzymały wynik na poziomie ok. 80%. Niewiele gorzej oceniona została sytuacja polityczno – prawna w krajach Półwyspu Iberyjskiego oraz Danii, które mogły liczyć na wynik w okolicach 70%.


Autorzy Raportu poważnie skrytykowali Polskę za „negatywną retorykę i sprzeciw wobec równości osób LGBTI”. Działacze środowisk homoseksualnych zwrócili uwagę, na rzekome pogorszenie sytuacji osób homoseksualnych, które miało miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Wg Stowarzyszenia ILGA, środowiska LGBTI są szczególnie zawiedzione fiaskiem wprowadzenia tzw. ustawy o uzgodnieniu płci, w której tworzenie zaangażowana była m.in. Anna Grodzka. Zdaniem działaczy ILGA, ostanie miesiące to znaczące zwiększenie obecności krytycznych opinii pod adresem środowiska LGBT, określanych jako „homofobiczne”.


Jak wynika z Raportu, homoseksualiści w Polsce najbardziej ubolewają nad brakiem prawnego usankcjonowania związków partnerskich osób tej samej płci.


 

Źródło: gość.pl

POz

DATA: 2016-05-12 17:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wprost nie mogę uwierzyć w te komentarze. Bogu dzięki? Że co? No i co Wam z tego konserwatyzmu skoro wiele ludzi czuje się tu nieszczęśliwych? Nie ważne czy z powodu orientacji, czy światopoglądu. Nie mylcie konserwatyzmu z zacofaniem i uprzykrzaniem życia innym. Bycie LGBT nie wyklucza bycia konserwatystą. LGBT nie chcą się ''promować'' bo tu nie ma czego promować, tylko trzeba się ubiegać o swoje prawa, ponieważ orientacja homoseksualna nie jest chorobą, i nie jest wyborem. Tak samo wygląd, osobowość itd. Wstyd, że macie gdzieś dobro innych. Egoiści.
ponad 3 lata temu / Rei
 
no i chwała bogu
ponad 4 lata temu / tor
 
Z tego akurat jestem dumny. Natomiast ważnym jest, aby mój kraj był miejscem przyjaznym dla Rodzin - tak sie powoli staje, ale zbyt powoli.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
@Longinus jak ty to trafnie ująłeś :) Kiedyś, w roku 2000, może 2001 był taki skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju, akcja działa sie w roku 2020. Spotykaja się znajomi i kazdy mówi o swoich partnerach tej samej płci, wchodzi w pewnym momencie jeszcze jedna osoba, tym razem hetero i wszyscy sie z tej osoby nasmiewają, ubliżają jej, mówią, że jest nienormalna itd... Wtedy to było smieszne, ale jak dzisiaj sobie przypomnę ten skecz i patrzę na to, co się w swiecie dzieje, to podziwiam geniusz autorów skeczu, na wiele lat wczesniej potrafili rozpoznać, ku czemu zmierza nasza rzeczywistość... Dlatego bardzo, bardzo, bardzo się cieszę, że jesteśmy tak postrzegani i mam nadzieję, że te 18% zejdzie do zdroworozsądkowego 0!
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
"za wzór do naśladowania uznało m.in. Belgię oraz Wielką Brytanią które otrzymały wynik na poziomie ok. 80%" - a 100% to dadzą dla kraju który eksterminuje wszystkich ludzi zdrowych seksualnie?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Ladnych kilka lat temu, na jednym z forow, ktos genialnie posumowal temat w polemice z homoseksualista na temat tolerancji. "Wy mylicie tolerancje z promocja"
ponad 4 lata temu / krzysztofsf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.