DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Homolobby ma nowego „żołnierza”. Znany żużlowiec wspiera środowisko LGBT

Homolobby ma nowego „żołnierza”. Znany żużlowiec wspiera środowisko LGBT
fot. Steven Paston / Reuters

Szwedzki żużlowiec Fredrik Lingren, który na co dzień ściga się w barwach Włókniarza Częstochowa wsparł środowiska homoseksualne i organizacje LGBT. W mediach społecznościowych napisał, że „życzy wszystkim, aby czuli się wolni i szanowani za to kim są”.

 

„W tym roku postanowiłem stanąć w obronie organizacji LGBTI. Życzę wszystkim, by czuli się wolni i szanowani, za to kim są. Kilka lat temu mój kuzyn powiedział nam, że jest homoseksualistą. Jestem dumny z niego i z mojej rodziny, która nie zareagowała inaczej, niż tylko okazując mu miłość i szacunek” – napisał na Facebooku żużlowiec Fredrik Lingren. Wielokrotny uczestnik mistrzostw świata Grand Prix podkreślił, że jego wsparcie dla organizacji LGBT jest związane również z tym, że jego kuzyn jest homoseksualistą.

 

„To jest dla ciebie, mój kuzynie i dla wszystkich ludzi, którzy wiedzą, że miłość nie ma etykiety. Bądź dumny z tego kim jesteś. Kochaj kogo chcesz. Bądź tym, kim chcesz być i żyj pełnią życia. Razem z moimi partnerami FL wspieramy cię!” – czytamy na facebookowej stronie Lingrena.

 

Żużlowiec Włókniarza Częstochowa wywołał tym samym dyskusję na temat działalności środowisk LGBT, która toczy się w mediach społecznościowych zarówno wśród kibiców jak i sportowych komentatorów. Część zagranicznych internautów przyklasnęła stanowisku Lingrena, ale pojawiły się również merytoryczne komentarze będące zdecydowanym sprzeciwem wobec postawy żużlowca ze Szwecji.

 

„W tym roku zdecydowałem się stanąć w obronie organizacji LGBT” – cytuje wypowiedź żużlowca jeden z internautów i dodaje swój komentarz: „A to już zupełnie co innego. Bo organizacje te niosą na sztandarach terror politycznej poprawności, skrajny brak tolerancji, agresję, szarganie uczuć innych Ludzi. Zobaczę czy lokalny sport pójdzie w tym kierunku. Jeśli na stadionie zobaczę cień tej propagandy: po 30 latach podziękuję” – pisze Marek Domagała.

 

W ironiczny sposób sprawę traktuje inny z internautów, komentujących wypowiedź Lindgrena w mediach społecznościowych. „Dziś trzeba być nowoczesnym: kto nie przebiera się w damskie ciuchy - będąc płci męskiej (nie mylić z byciem facetem) albo nie zapuszcza brody - będąc kobietą lub nie krzyczy o potrzebie legalizacji eutanazji, jest zaściankowy, zacofany, jest nazistą” – komentuje Adam Skalski.

 

„Elementarne i racjonalne zasady moralne ustępują miejsca zboczeniom przemycanym pod płaszczykiem społecznego postępu” – dodaje.

 

Źródło: Facebook.com, przegladsportowy.pl

WMa


DATA: 2019-07-12 18:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szwedzi jakoś tak mają, że sprowadzają nieszczęście na Częstochowę...
3 miesiące temu / M.
 
Włókniarz powinien go odesłać do Szwecji.niech sobie tam jeździ i politykuje!
3 miesiące temu / de-de
 
No gratuluję jeśli to powód do dumy.
3 miesiące temu / ADAM
 
Pogonić Szweda z Częstochowy!
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Cnt
3 miesiące temu / Wojtek
 
Fredrik co się z Tobą dzieje? Przedstawiciel mojej ukochanej dyscypliny sportowej nazywa dewiacje miłością!
3 miesiące temu / ArturJ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.