DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Homolobby ma nowego „żołnierza”. Znany żużlowiec wspiera środowisko LGBT

Homolobby ma nowego „żołnierza”. Znany żużlowiec wspiera środowisko LGBT
fot. Steven Paston / Reuters

Szwedzki żużlowiec Fredrik Lingren, który na co dzień ściga się w barwach Włókniarza Częstochowa wsparł środowiska homoseksualne i organizacje LGBT. W mediach społecznościowych napisał, że „życzy wszystkim, aby czuli się wolni i szanowani za to kim są”.

 

„W tym roku postanowiłem stanąć w obronie organizacji LGBTI. Życzę wszystkim, by czuli się wolni i szanowani, za to kim są. Kilka lat temu mój kuzyn powiedział nam, że jest homoseksualistą. Jestem dumny z niego i z mojej rodziny, która nie zareagowała inaczej, niż tylko okazując mu miłość i szacunek” – napisał na Facebooku żużlowiec Fredrik Lingren. Wielokrotny uczestnik mistrzostw świata Grand Prix podkreślił, że jego wsparcie dla organizacji LGBT jest związane również z tym, że jego kuzyn jest homoseksualistą.

 

„To jest dla ciebie, mój kuzynie i dla wszystkich ludzi, którzy wiedzą, że miłość nie ma etykiety. Bądź dumny z tego kim jesteś. Kochaj kogo chcesz. Bądź tym, kim chcesz być i żyj pełnią życia. Razem z moimi partnerami FL wspieramy cię!” – czytamy na facebookowej stronie Lingrena.

 

Żużlowiec Włókniarza Częstochowa wywołał tym samym dyskusję na temat działalności środowisk LGBT, która toczy się w mediach społecznościowych zarówno wśród kibiców jak i sportowych komentatorów. Część zagranicznych internautów przyklasnęła stanowisku Lingrena, ale pojawiły się również merytoryczne komentarze będące zdecydowanym sprzeciwem wobec postawy żużlowca ze Szwecji.

 

„W tym roku zdecydowałem się stanąć w obronie organizacji LGBT” – cytuje wypowiedź żużlowca jeden z internautów i dodaje swój komentarz: „A to już zupełnie co innego. Bo organizacje te niosą na sztandarach terror politycznej poprawności, skrajny brak tolerancji, agresję, szarganie uczuć innych Ludzi. Zobaczę czy lokalny sport pójdzie w tym kierunku. Jeśli na stadionie zobaczę cień tej propagandy: po 30 latach podziękuję” – pisze Marek Domagała.

 

W ironiczny sposób sprawę traktuje inny z internautów, komentujących wypowiedź Lindgrena w mediach społecznościowych. „Dziś trzeba być nowoczesnym: kto nie przebiera się w damskie ciuchy - będąc płci męskiej (nie mylić z byciem facetem) albo nie zapuszcza brody - będąc kobietą lub nie krzyczy o potrzebie legalizacji eutanazji, jest zaściankowy, zacofany, jest nazistą” – komentuje Adam Skalski.

 

„Elementarne i racjonalne zasady moralne ustępują miejsca zboczeniom przemycanym pod płaszczykiem społecznego postępu” – dodaje.

 

Źródło: Facebook.com, przegladsportowy.pl

WMa


DATA: 2019-07-12 18:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szwedzi jakoś tak mają, że sprowadzają nieszczęście na Częstochowę...
ponad 1 rok temu / M.
 
Włókniarz powinien go odesłać do Szwecji.niech sobie tam jeździ i politykuje!
ponad 1 rok temu / de-de
 
No gratuluję jeśli to powód do dumy.
ponad 1 rok temu / ADAM
 
Pogonić Szweda z Częstochowy!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Cnt
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Fredrik co się z Tobą dzieje? Przedstawiciel mojej ukochanej dyscypliny sportowej nazywa dewiacje miłością!
ponad 1 rok temu / ArturJ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.