DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Homoherezja na „katolickim” uniwersytecie w Seattle

Homoherezja na „katolickim” uniwersytecie w Seattle

Początkiem kwietnia na jezuickim uniwersytecie w Seattle odbyła się konferencja „IgnatianQ”. Jej uczestnicy wyrażali solidarność z przedstawicielami „mniejszości seksualnych”, domagając się przy tym, by pełniły one stanowiska kierownicze, także i w Kościele!

 

IgnatianQ to nazwa corocznych imprez organizowanych przez lobby LGBT w murach uczelni... jezuickich. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Świętując tożsamość: solidarność queer w jezuickich szkołach”. Jednym z najważniejszych gości była Kathleen Talvacchia z Uniwersytetu w Nowym Jorku, redaktor pracy pt. „Queer Christianities: Lived Religion in Transgressive Forms”. Talvacchia tłumaczyła uczestnikom postępowego sympozjum, jak duchowość ignacjańska umożliwiła jej odnalezienie „równowagi” między „katolicką tożsamością” a homoseksualizmem.

 

Według zapowiedzi, celem sympozjum było „odkrywanie granic seksualności, płci i duchowości”, a także „ich wpływów i wynikających z nich ograniczeń”. Jak podkreślał studencki magazyn „The Spectator”, najwięcej miejsca poświęcono... transseksualizmowi. Organizatorzy zaprosili uczestników i prelegentów na „drag show”.

 

„Niezależne” sympozjum zostało sfinansowane dzięki wsparciu ze strony samorządu studenckiego Seattle University, rad wydziałów, biura ds. multukulturalizmu i tamtejszego... duszpasterstwa. Oczywiście, wszystko w imię walki z „niesprawiedliwością społeczną”, emancypacji i „dostrzeżenia, jak skomplikowany, problematyczny, ale i piękny jest nasz świat”. Na cele związane z organizacją przekazano... część ofiar, złożonych przez wiernych w trakcie niedzielnych Mszy w kaplicy akademickiej. Konferencja zakończyła się za to medytacją zen.

 

Organizatorzy IgnatianQ stawiają sobie za cel wzmocnienie wpływów homolobby na katolickich uczelniach, prowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez jezuitów. Jak sugerują studentom, wspieranie „mniejszości seksualnych” ma wynikać z samego charyzmatu Towarzystwa Jezusowego. „Formacja zgodna z wartościami jezuickimi oznacza podążanie najlepszą dla siebie drogą, bycie prawdziwym i autentycznym” – podkreślali homoaktywiści. Poprzednia edycja sympozjum odbyła się w murach Georgetown University. Za każdym razem celem spotkań było upowszechnienie poglądów i postaw sprzecznych z katolicką moralnością, w tym m.in. w zakresie tzw. "praw reprodukcyjnych".

 

­– Ocenianie zbawczej nauki Kościoła o ludzkiej tożsamości podług indywidualnych odczuć jest bardzo niebezpieczne – podkreśla ks. Paul Check, duszpasterz zajmujący się osobami odczuwającymi tendencje homoseksualne. ­ – Takie uczucia należy spróbować zrozumieć w świetle łaski, miłosierdzia i pokoju oferowanego przez Jezusa Chrystusa – tłumaczył.  Choć nauczanie Kościoła jest jasne, homoherezja kwitnie na „katolickich” uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

Źródło: cardinalnewmansociety.org, lifesitenews.com

MR, mat

DATA: 2016-04-12 09:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiam się, czym jest ów "równowaga" pomiędzy Kościołem Katolickim a homoseksualizmem
ponad 4 lata temu / Kamil
 
Cuius Regio Eius Religio!
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.