DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy fabryczne (WRODZONE) wyposażenie BARDZO DOBREGO samochodu w zderzaki oznacza że ten samochód ma SKŁONNOŚĆ do powodowania wypadków? Gdyby tak było, za powodowanie wypadków nie karano by kierowcy, lecz producenta samochodu :)
ponad 1 rok temu / do Pokorny
 
@Anaja. Proszę jeszcze raz przemyśleć, bo różnimy się interpretacją. Jeżeli zgadzamy się co do faktu, że Adam i Ewa w raju mieli wolną wolę, to musi oznaczać, że mieli WYBÓR między posłuszeństwem Bogu lub sprzeciwie. Jeżeli mieli WYBÓR, to znaczy że nie byli aniołami i co prawda mogli być do pewnego momentu bez grzechu, ale jednak mieli wrodzoną SKŁONNOŚĆ do grzechu. Wolna wola dla Adama i Ewy jaki dla nas ludzi oznacza powstrzymanie się od grzechu czyli posłuszeństwo Bogu. Jeżeli Bóg wszystko co uczynił było BARDZO DOBRE to nie musi także oznaczać, że Adam I Ewa nie mieli SKŁONNOŚCI do grzechu. Według mnie, SKŁONNOŚĆ do różnych grzechów (także do homoseksualizmu) jest w nas ludziach od czasów Adama i Ewy.
ponad 1 rok temu / Pokorny
 
Nie rozumię przesłania artykułu red. Ł. Karpiela, czy on nie pomylił "kierunki" swego napiętnowania ? Przecież kardynał Müller przestał być prefektem Kongregacji Nauki Wiary w roku 2017, więc jest jednym z wielu kardynałów ale nie szarą eminencją Watykanu, z powodu zajmowanego stanowiska prefekta jednej z najważniejszych dykasterii Kościoła katolickiego. Więc może adresatem powinien być kto inny niż kardynał Müller ? Homoseksualizm w Kościele Powszechnym jest problemem ale nie jedynym. Kardynał nie musi być alfą i omegą, widzi to co najważniejsze, a głównym problemem jest sekularyzacja i zeświecczenie ludzi a nie homoseksualizm wśród ludzi Kościoła katolickiego. Brak Boga w sercu i duszy współczesnego człowieka, skutkuje m.in. homoseksualizmem i innymi zboczeniami, a nie na odwrót. Trzeba zachować właściwe proporcje jak czyni to kard. Müller.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Udowodnij że Święta Inkwizycja stosowała łamanie kołem i wymuszanie zeznań.
ponad 1 rok temu / do załgańca
 
Obrzydliwy jest to grzech dla Boga.Grzech przeciwko naturze. Dlatego skarał Sodomę i Gomorę,ogniem.
ponad 1 rok temu / gosc
 
@Pokorny. Ależ sprawdź opis stworzenia, po każdym etapie stwarzania jest powiedziane: "A Bóg widział, że były dobre.", dopiero po stworzeniu człowieka jest napisane: "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było BARDZO DOBRE."!! I tak, w raju Adam i Ewa byli bez grzechu (do pewnego momentu)! I mieli wolną wolę i Z NIEJ SKORZYSTALI!! No i niestety dokonali złego wyboru.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@Anaja. Czyli Pan Bóg stworzył nas "bardzo dobrze" , jesteśmy po prostu aniołami. Czyli Adam i Ewa w biblijnym raju to aniołowie bez grzechu. Przecież to jawna herezja. Adam i Ewa w biblijnym raju mieli wolną wolę i nie skorzystali z niej bo mieli naturalne skłonności do zdobycia wiedzy na równi z wiedzą Boską (mieli naturalną skłonność do pychy). Proszę zajrzeć jeszcze raz do biblii i uważnie ją przeczytać oraz przemyśleć samodzielnie.
ponad 1 rok temu / Pokorny
 
@Pokorny. A jednak homoseksualizm jest określany jako skłonność wbrew naturze, czy przeciw naturze. W związku z tym nie może być naturalny. Grzech nie jest naturalny. Pan Bóg stworzył nas "bardzo dobrze", bez pychy czy homoseksualizmu. To co złe (tak jak i śmierć) "weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą". Oczywiście, te nasze skłonności do grzechu nie wykluczają naszego "obowiązku" walki z nimi.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
W sumie dyskusja pod artykułem bardzo ciekawa. Ponieważ zostałem skrytykowany za użycie "naturalne skłonności do homoseksualizmu", chciałem przypomnieć moim adwersarzom, że zjawisko homoseksualizmu pojawia się już w biblii, a więc moim zdaniem, homoseksualizm należy uznać za "naturalny" , tak jak jak każde inny grzech człowieka i dopuścić do użycia podobnej formy "natury" do nazwania innych grzechów człowieka podobnie, np. : "naturalne skłonności do pychy" , "naturalne skłonności do zazdrości", naturalne skłonności do nieczystości" itd. Takie zastosowanie słowa "naturalny" umożliwia także wyzbywanie się tych grzechów przez człowieka i walkę z nimi co oznacza, że z homoseksualizmem można walczyć na podobnej zasadzie jak z alkoholizmem.
ponad 1 rok temu / Pokorny
 
To po tym, co piszecie zastanawiam się czy to ma związek z tym, że redaktor naczelny DEON-a zachwala środowisko warszawskiego KIK-u. "Jeszcze kato-lewica nie zginęła"
ponad 1 rok temu / o
 
@Rys. Nic o tym nie wiedziałam, ale to rzeczywiście skandal!! Jak zaczęłam teraz szukać to znalazłam, że Hennelowa wspominała tak o jego partnerze: "O tym się wiedziało, to był trwały związek, ale kiedy on przyjeżdżał do Krakowa, to zawsze sam". Jednak do Kalwarii Zebrzydowskiej jeździli już razem, gdzie PRZYJMOWANI BYLI W KLASZTORZE PRZEZ OO. BERNARDYNÓW"!!! Nie wspomnę już jakie Zawieyski miał pochodzenie, choć być może miało to jakiś wpływ na jego postawę... Natomiast jego sekretarz to... katolik, homoseksualista Bogusław Wit Wyrostkiewicz był reżyserem spektakli w seminariach, pisywał o kulturze (jego teksty drukował między innymi ?Gość Niedzielny?), tworzył poezję religijną, działał w KIK. Według Joanny Siedleckiej, w wielu 38 lat zmarł nagle w czasie gejowskiej orgii. Powodem jego nagłej śmierci mógł być AIDS, na co wskazywały przedśmiertne objawy opisywane przez jego znajomego lekarza. AIDS-em jako jeden z pierwszych Polaków mógł się zarazić w czasie swojego pobytu w U
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@ollek. Jak ja nie lubię, jak ktoś ściemnia o Inkwizycji!!!! Szkoda, że mój mąż (który nie jest katolikiem!) nie ma czasu, bo zrobiłby Ci wykład. Ale i tak patrząc tylko na Wikipedię, widać jak manipulujesz! Podaję stamtąd 2 cytaty: "Na podstawie powyżej przytoczonych danych i po uwzględnieniu luk w dokumentacji wydaje się, że można przyjąć liczbę co najmniej kilkunastu tysięcy osób straconych przez inkwizycję od XIII do XVIII wieku we wszystkich krajach, w których działała." "Mówiąc o wyrokach śmierci wydanych przez inkwizycję należy odróżnić rzeczywiste egzekucje (in persona) od egzekucji wykonywanych symbolicznie (in effigie), polegających na spaleniu wizerunku skazańca potępionego zaocznie (in absentia) lub pośmiertnie (in memoria). Niektóre opracowania, podając liczbę ofiar inkwizycji, nie rozróżniają tych dwóch form, zawyżając w ten sposób liczbę faktycznie straconych" A pomysł @Pwl o powołaniu Inkwizycji do tej sprawy jest jak najbardziej trafiony!!
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@Pokorny. "naturalne skłonności do homoseksualizmu"? -one nigdy nie są naturalne! Reszta tak jak odpisał Ci @mysle. Poza tym większość osób "homo", to osoby kiedyś wykorzystane...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Uciszanym skandalem jest życie Jerzego Zawieyskiego, zboczeńca i deprewatora, porównaj: Joanna Siedlecka, Obława. Losy pisarzy represjonowanych, Warszawa: Wyd. Prószyński i S-ka, 2005. Przypominam, Jerzego Zawieyski, od 1956 działacz Klubów Inteligencji Katolickiej. W latach 1956?1957 przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Postępowej Inteligencji Katolickiej, następnie prezes warszawskiego KIK, W dziesiątą rocznicę śmierci 18 czerwca 1979 ks. Bronisław Dembowski odprawił Mszę Świętą w warszawskim kościele św. Marcina, podczas której prymas kard. Stefan Wyszyński wygłosił homilię poświęconą życiu i twórczości Zawieyskiego. Po mszy odsłonięta została tablica pamiątkowa w wirydarzu klasztoru Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Odsłonięcia dokonał ks. prymas. Tablica przedstawia wizerunek pisarza z napisem Jerzy Zawieyski 1902?1969. Pisarz, przyjaciel ludzi poszukujących. Życiem i twórczością dał świadectwo prawdzie, miłości Boga i Polski.
ponad 1 rok temu / Rys
 
@Bondaree. Zachęcam do zapoznania się z bullą papieża Innocentego IV pt. "Ad extirpanda", w której w 38 zasadach wyłożył zalecenia co do stosowania tortur przez władze świeckie i kościelne względem heretyków.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Cześć II Nie wiadomo w jakiej formie. Liczby te są trudne do ustalenia, z powodu braków w archiwach, lecz mimo to widać,że z powodu Inkwizycji w całej Europie, zginęły dziesiątki tysięcy ludzi,a setki być może cierpiały katusze podczas kar pokutnych.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@Bondaree Umberto Eco jest jednym z najwybitniejszych pisarzy, oczywiście, trochę fikcji musiał wpleść, ale szkielet opowieści jest historyczny. Poza tym, tylko w samej Inkwizycji hiszpańskiej około dwunastu tysięcy ludzi, w Hiszpanii, Portugali i Meksyku zostało skazanych na karę śmierci. Do tego tak zwane kary pokutne, lecz nie wiadomo na czym one polegały, więc nie sposób ustalić, czy ktoś zmarł.Na kary pokutne zostało skazanych około dwudziestu tysięcy. Dalej, w Inkwizycji rzymskiej skazanych na karę śmierci (spalenie na stosie) zostało skazanych około dwóch tysięcy ludzi, w tym Bruno. Około 98 tysięcy zostało skazanych na kary pokutne. W pozostałych Inkwizycjach (Francja,Niemcy, Niderlandy, Węgry, Bałkany, Polska i Chechy), na karę śmierci skazano około 2500-3000 osób, reszta to kary pokutne (dziesiątki tysięcy osób). Więc liczba skazanych na śmierć w całej Europie to około 17 tysięcy osób zostało zabitych, a setki tysięcy zostało skazanych na kary pokutne, nie wiadomo część
ponad 1 rok temu / ollek
 
?Z Papieżem przeciw homoherezji?. W 2012 roku... Hmmm... Aaaa, to się zgadza.
ponad 1 rok temu / ma
 
to super wyrazista obserwacja, bardzo dobrze skonsntruowana, ale potrzebna tak samo. autor zauważa problem, i owszem, taki problem jest, bowiem doktrynalnie poprawnie w kościele, ale homoseksualni nie powinni zajmować wysokich stanowisk, bowiem są narażeni na skandal bardziej jak inni. b. dobry art.
ponad 1 rok temu / hej
 
Czego się czepiacie. Przecież nie każdy >musi widzieć< przecież może odwracać głowę i usprawiedliwiać sie TO NIE MOJA SPRAWA. Większość hierarchów to ludzie wiekowi ZE SŁABYM WZROKIEM i POSTRZEGANIEM i NIE PRZYSTOI ZARZUCAĆ IM NIECZYSTE MYŚLI I CZYNY.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dla pokorny: Prosze nie klamac. Jakie "odkrył w sobie naturalne skłonności do homoseksualizmu"? Te sklonnosci zawsze sa nabyte. Wiec nie grzesz i nie bedzie takich sklonnosci. Podobnie nie pij alkoholu, nie bedziesz pijatykiem.
ponad 1 rok temu / mysle
 
@ollek: Inkwizycja zakazywała stosowania tortur, a zeznania wymuszone nie były brane pod uwagę. Co więcej, to właśnie Inkwizycja wprowadziła prawo do obrony i domniemanie niewinności. Tępiła również donosicieli - takim typom groziła kara, na jaką był narażony ten, którego fałszywie oskarżali. Rzucałeś w szkołę kamieniami, czy uczyłeś się historii z "Imienia róży"? Nawet Eco w jednym z wywiadów przyznał, że w tym "dziele" łgał jak najęty, bo mu "pasowało do koncepcji". Nie pleć bzdur i nie kompromituj się.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
Homoherezja? Jeśli już to homobluźnierstwo!
ponad 1 rok temu / nazywajmy rzeczy po imieniu
 
Kariera w Kościele (która jest celem osób duchownych) polega na "podniesieniu do godności" (i na tym koncentruje się uwaga "podniesionych" oraz pretendentów), a nie na przyjmowaniu związanej z godnościami i urzędami odpowiedzialności(!) - przed ludźmi, a zwłaszcza przed Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / zwykły wierny
 
Ta homoherezja dla niektórych zaczyna się już podczas wyświęcania a nawet podczas wstępowania do seminarium.Bo co może pomyśleć sobie młody chłopak, adept seminarium, który odkrył w sobie naturalne skłonności do homoseksualizmu. Przecież jego wiara to jedno, a jego natura to drugie. Wszędzie taki adept słyszy, że chcieć to móc, więc ufny w swoją siłę wiary i swojego rozumu idzie dalej.Zostaje księdzem, awansuje a w jego osobowości cały czas się gotuje, bo okazuje się, że ta jego wiara jest zbyt słaba aby pokonać jego naturalne skłonności. W tej sytuacji powinien zrezygnować ze stanu kapłańskiego, ale to jest zbyt trudne i zbyt kosztowne ( bo nie ma konkretnego zawodu), więc zostaje i żyje oraz trwa w tym grzechu i obłudzie. Taki jest właśnie człowiek, niby silny swoją wiarą i swoim rozumem, a jednak słabszy od chwiejnego listka na wietrze.
ponad 1 rok temu / Pokorny
 
Gnijące owoce odzielić od zdrowych ponieważ zgnije całość. Kasta sędziowska miała się sama oczyścić i...okopała się! W Polsce powołać koniecznie ZEWNĘTRZNĄ instytucje do oczyszczenia KK prześwietlić wszystkich od poczynając kleryków po biskupów -kardymałów ! Tak zrobiono w USA chyba w 2010 r ale tam biskupi zostali sprytnie wyłączeni -dziś widzimy co to dało! Prosta metoda sprawdzić wszystkim 20 lat wstecz - po IP komputerów i tel. korzystanie wejścia na strony gejowskie lub pedofilskie. Jeżeli taki tylko 1-RAZ wszedł korzystał bezwzględnie jak mawia klasyk ,,Wszyscy won!,, Homomafie wspiera rząd -utajniono w spisie pedofili nazwiska księży, to droga ku przepaści ! Ludzie boją się posyłać dzieci na religie , nastał czas Sodomy
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
to wszystko jest po prostu bardzo smutne!
ponad 1 rok temu / emigrant
 
@Pwl Inkwizycję? Czasy łamania kołem i wymuszania zeznań już minęły.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Ale pomijając homoseksualizm w kościele naprawdę zbyt mało czasu poświęca się formowaniu młodego pokolenia w domu rodzice zbyt mało uczą swe dzieci na temat wiary nie czyta się ewangelii nie chodzi do kościoła nie kontroluje się co młodzież robi w czasie wolnym dajemy im kasę i chcemy chwilę spokoju i ztak nieformowanych dzieciaków nie wyrosną dobrzy ludzie małżonkowie rodzice zakonnicy księża i mimo tego kościół jest święty świętością samego Chrystusa a grzeszny tak jak my jesteśmy grzeszni trzeba oczyścić go z homoseksualnych księży i modlić sie za pozostałych i musimy być znowu gorący
ponad 1 rok temu / X
 
To prawda. Prawie każdy ksiądz utożsamia się z Kościołem. Skrytykujesz coś - znaczy napadasz na Kościół. A dogmat nieomylności papieskiej rozciąga się na wszystkie słowa i czyny papieża. Piszę oczywiście o poziomie zwykłej parafii.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Na złodzieju czapka gore! - tak jest z każdym kapłanem żyjącym permanentnie w grzechu ciężkim! Z czasem grzech staje się elementem życia, jak np. oddychanie, to prowadzi do budowania w sobie myślenia obłudnego, które u delikwenta przemienia np. nieczystość w CNOTĘ! Wtedy sumienie biedaka jest tak zdeprawowane, że doprowadza do grzechu przeciw Duchowi Świętemu! - i tu pomału jest koniec tej plugawej drogi. I oto taki człowiek po raz kolejny ma stanąć przy ołtarzu, co jakby samoistnie powinno ich prowadzić do Mszy Trydenckiej, by nie musieli patrzyć w oczy tłumowi, Bogu mogą bo już nie wierzą (niestety tak już wielu robi niszcząc i tam co się da)! Teraz niech każdy sam oceni - Czy taki delikwent może w jakikolwiek, po ludzku wyobrażalny, sposób - doprowadzić w swojej posłudze, choćby jedną Duszyczkę do ZBAWIENIA?! Sofistykę proszę zostawić psychiatrom . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Bo dość dobrze funkcjonuje w Kościele taki stereotyp, że jak ktoś zaczyna coś krytykować to od razu jest odrzucany jako wróg Kościoła. Bo najwyżej często dostają się ci beztroscy, poblazliwi, ponieważ nie stanowią "zagrożenia" dla tęczowych.
ponad 1 rok temu / o
 
Trzeba powołać św. Inkwizycje ktora zajmie sie problemem homoseksualizmu ksiezy i oczyści Kościół z sodomitow. Trzeba podjac zdecydowane i radykalne kroki
ponad 1 rok temu / Pwl
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.