DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 67  >   POLSKA

Homoaktywista w szatach męża stanu


Proces wdrukowywania Roberta Biedronia w polską politykę trwa nie od dziś. Warto się przyjrzeć z bliska przebiegowi tej bez wątpienia doskonale zorganizowanej akcji. Słuchając tego, co mówi się dziś o Biedroniu, można z łatwością dostrzec, że jego seksualne preferencje, ideologiczny homoaktywizm i związane z nim działania zostały oddzielone grubą kreską. Koordynatorzy „akcji Biedroń” obłożyli całkowitym embargiem (choć może lepszym słowem wydaje się być tu omerta) wszelkie wyczyny i wypowiedzi lewackiego działacza sprzed okresu, zanim awansował on na salonowego „męża stanu”.

 

Robert Biedroń stanowi bezdyskusyjny wyjątek na tle powszechnej praktyki atakowania polityków, duchownych i działaczy społecznych poprzez wyciąganie w odpowiednim czasie na światło dziennie kompromitujących ich materiałów. Dla niejednego przeczesywanie archiwów telewizyjnych pod tym właśnie kątem stało się niemal sposobem na życie. W przypadku Biedronia zaś jedynie wąska garstka „oszołomów” przypomina, że ten szpakowaty pan (posiwiały zapewne z troski o małą i dużą ojczyznę) posiada bogatą przeszłość homoaktywisty podkreślającego swoje zapatrywania z dużą dozą swobody.

 

Niestety, trzeba ze smutkiem przyznać, że faza oswajania Polaków z homopolitykiem zakończyła się sukcesem. O ile „projekt Anna Grodzka” można porównać do niepewnej w swej skuteczności terapii szokowej mającej za zadanie sforsować pierwszą linię obrony, o tyle „akcja Biedroń” została obliczona na realizację konkretnych celów. Ich osiągnięcie nie byłoby oczywiście możliwe, gdyby homoaktywista nie mógł liczyć na potężne zaangażowanie i wsparcie medialno‑finansowego salonu. W efekcie takiej kooperacji polski czytelnik i widz otrzymał niezliczoną ilość wywiadów udzielonych przez Roberta Biedronia najróżniejszym pismom i telewizjom, okraszonych fotografiami w wystudiowanych pozach. Łatwo było zauważyć moment, kiedy czuwający nad spokojnym przebiegiem kariery Biedronia stwierdzili, że Robert dojrzał do polityki…

 

Szybko się okazało, że ta intuicja jest słuszna, czego dowodem był wybór Biedronia na prezydenta Słupska. Skok do krajowej polityki był oczywiście tylko kwestią czasu. Pytanie, czy homoaktywista faktycznie sprawdził się w roli miejskiego włodarza, nie miało najmniejszego znaczenia. Nie o Słupsk przecież toczy się gra.

 

Wedle obecnie obowiązującej „mądrości etapu” Roberta Biedronia i jego Wiosnę przedstawia się jako poważną propozycję polityczną, rzucającą wyzwanie rządzącym i stanowiącą ciężki orzech do zgryzienia dla opozycji. Na wachlarz „wiosennych” postulatów składają się między innymi: legalizacja homozwiązków, aborcja na życzenie oraz cały pakiet antyklerykalnych propozycji zmian w prawie. Lewacki aktywista zapowiedział także likwidację kopalń węgla do roku 2035, zniesienie klauzuli sumienia, a także wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej, jak również ustanowienie urzędu… rzecznika praw przyrody. Widać wyraźnie, że te propozycje mało mają wspólnego z prawdziwą wiosną, czuć od nich bowiem przeszywający powiew zimy. I to bardzo srogiej.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, poeta, wieszcz, konserwatywny myśliciel polityczny. Jego spuścizna literacka obejmuje powieści, dramaty, poezję, rozprawy polityczne, literackie, religijne, filozoficzne oraz bogatą korespondencję. (ur. 1812).

 
 

Abp Jan Paweł Lenga odniósł się do informacji mówiących o nałożeniu na hierarchę zakazu wypowiedzi w mediach oraz publicznego sprawowania Mszy świętych, którego miał dokonać bp Wiesław Mering. Hierarcha z Kazachstanu podkreślił, że żadne oficjalne zakazy z Watykanu nie zostały na niego nałożone, dlatego te decyzje go nie wiążą. Dodał również, że obecnie w Kościele „chwała Boża jest poniżana”, a „Chrystus jest detronizowany”.

 

Przed budynkiem Rady Miasta Gdańska protestowała grupa uczniów szkół średnich, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu zajęć z edukacji seksualnej. Program „Zdrovve Love” budzi ich niepokój, ponieważ zawiera elementy ideologiczne, a także mówi o środkach antykoncepcyjnych i pigułkach dla młodych dziewcząt, które mogą być groźne dla ich zdrowia i życia.

 

W Krakowie odbyła się czwarta gala kwartalnika „Wyklęci”, której tegoroczne hasło brzmi: „Śnią żołnierze o Polsce swój sen”. Wydarzenie jest podsumowaniem działalności redakcji wydawnictwa oraz fundacji kwartalnika zajmującego się upowszechnianiem wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

 

Francuskie miasto Nogent-sur-Oise zdecydowało się zawiesić partnerską współpracę z Kraśnikiem. Powodem tej decyzji jest przyjęcie przez radnych z Lubelszczyzny uchwały chroniącej mieszkańców Kraśnika przed ideologią LGBT. Decyzja radnych oburzyła Francuzów, którzy domagają się jej wycofania i wyrażenia „tolerancji”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.