DZIŚ JEST:   16   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Cypriana, męczennika
Św. Korneliusza, papieża
 
 
 
 

Homo-prowokacja Hollande‘a! Pederasta ma być ambasadorem w Watykanie

Homo-prowokacja Hollande‘a! Pederasta ma być ambasadorem w Watykanie

Prezydent François Hollande podtrzymuje kandydaturę Laurenta Stefaniniego na ambasadora Francji przy Stolicy Apostolskiej. Choć jego kandydaturę przedstawiono w styczniu br., dotychczas nie otrzymała ona wymaganej zgody z Watykanu, mimo że - według dziennika „La Croix” - zazwyczaj zabiera to nie więcej niż miesiąc. Stolica Apostolska nie komentuje sprawy, lecz francuskie media spekulują, że powodem może być homoseksualizm kandydata.


Zdaniem Hollande’a 54-letni Stefanini, obecny szef protokołu ministerstwa spraw zagranicznych, jest jednym z najlepszych francuskich dyplomatów i ma wszystkie wymagane kwalifikacje na stanowisko ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. W latach 2001-2005 pracował już w tej placówce dyplomatycznej jako pierwszy radca, a następnie był doradcą ds. religijnych w MSZ w Paryżu. Jest katolikiem, kawalerem, nie ma dzieci, nie zamierza też być twarzą lobby gejowskiego - pisze „La Croix”.


Według gazety jego kandydaturze sprzyja także hierarchia kościelna, w tym arcybiskup Paryża kard. André Vingt-Trois. Także rzeczniczka ruchu na rzecz obrony małżeństwa i rodziny Manif pour tous, Ludovine de la Rochère zdementowała pojawiające się w prasie informacje, jakoby interweniowała przeciwko kandydaturze Stefaniniego u nuncjusza apostolskiego we Francji.


„La Croix” zauważa, że na obecnym etapie brak zgody Stolicy Apostolskiej nie oznacza jeszcze odrzucenia kandydatury, choć kilkumiesięczne opóźnienie może je zapowiadać. Według informacji dziennika, zbyt szybko Francja uznała, że zgoda została wydana, o czym tamtejsza prasa informowała już pod koniec stycznia br.

Ponadto przedstawienie kandydatury osoby homoseksualnej miało zostać odebrane w Watykanie jako prowokacja.


Nie po raz pierwszy w ostatnim czasie Francja ma problemy z obsadą ambasady przy Stolicy Apostolskiej. W latach 2007-2008 stanowisko ambasadora wakowało przez ponad rok, gdy zgody nie uzyskały kandydatury pisarza Denisa Tillinaca, żyjącego w ponownym związku małżeńskim po rozwodzie, oraz Jeana-Loupa Kuhna-Delforge’a (obecnego ambasadora w Grecji), homoseksualisty, który zawarł związek cywilny ze swym partnerem.KAI, kra
DATA: 2015-04-10 13:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prezydent Francji dziecko Rewolucji Marksistowskiej 1968 nie dziwmy się tej nominacji.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Prowokacja Stolicy Apostolskiej z pewnością. Natomiast w Wielki Czwartek ... Franciszek zrobi swoją powinność.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.