DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Hołownia o powyborczych planach: „zielone” slogany i zapowiedź budowy ruchu społecznego

Hołownia o powyborczych planach: „zielone” slogany i zapowiedź budowy ruchu społecznego
Fotograf: Michal Kosc/Archiwum: Forum

„Ja mam w sobie i energię i siłę do tego by stanąć na czele ruchu, który poprowadzi to wszystko co się w nas zgromadziło dalej (…) Położymy znowu na stole wszystkim tym, z którymi przyjdzie nam pracować w przestrzeni publicznej tematy najbardziej dla nas istotne. A więc zieloną Polskę, Polskę solidarną, Polskę, w której będą silne wspólnoty samorządowe. Polskę bezpieczną” - skomentował na bieżąco pierwsze wyniki wyborcze Szymon Hołownia.

 

Według sondażu exit poll niezależny kandydat zdobył 13,3 proc. głosów.

 

„Czy to jest wynik moich marzeń? Tak. Myślę że nikt sześć miesięcy temu nie pomyślałby że to jest w ogóle możliwe (…) liczę, że dojedziemy do 15, ja myślę że może nawet pod18 proc. To już teraz, przy tej frekwencji oznacza, że 2,5 milona ludzi oddało na nas głos” - powiedział na gorąco po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich Szymon Hołownia.

 

„To też nie do końca wynik moich marzeń, jak się łatwo domyślić. Dlatego, że ten wynik, który teraz obserwujemy oznacza, że czeka nas kolejnych 3 albo 5 lat kolejnej wojny polsko-polskiej, którą tak dobrze znamy, To znowu będzie dorzynanie się nawzajem, to znowu będzie krew, to będzie walka o rzeczy najbardziej oczywiste, które powinny być oczywiste, a nie są” - dodał.

 

Dla niezależnego kandydata wybory nie stanowią bynajmniej rozstania z polityką. „My będziemy na tym budować dalej. Możecie być pewni, że ani dżul tej społecznej energii nie zostanie zmarnowany, że to dopiero początek drogi, a nie koniec, że to jest coś co będzie zmieniało Polskę przez pokolenia,a nie przez kadencję. I doprowadzi w końcu do tego, że ta Polska zwaśniona i podzielona, która nie potrafi sobie wyobrazić życia poza PiS i PO w końcu się do nas zapisze. Zmienimy ją od dołu, skoro tak trudno idzie jej zmienianie od góry” - ujawnił.

 

„Mam też do was słowo proszę. Bo idziemy dalej i dalej ten ruch robimy. Ja mam w sobie i energię i siłę do tego by stanąć na czele ruchu, który poprowadzi to wszystko co się w nas zgromadziło dalej. (...) Położymy znowu na stole wszystkim tym, z którymi przyjdzie nam pracować w tej przestrzeni publicznej tematy najbardziej dla nas istotne. A więc zieloną Polskę, a więc Polskę solidarną, (…) Polskę, w której będą silne wspólnoty samorządowe. Polskę bezpieczną”- zaznaczył.

 

Kandydat zdradził, że nie zamierza nikogo popierać w drugiej turze wyborów z imienia i nazwiska. Podał jednak swoim wyborcom pewne wytyczne. „W ciągu najbliższych dwóch dni spotkam się z moimi współpracownikami, koordynatorami i przede wszystkim z nimi skonsultuję jak zachowamy się przed II turą (…) moja intuicja jest taka że powinniśmy tym, który będzie reprezentował nas w II turze położyć ważne dla nas problemy; zieloność, solidarność, kwestie samorządności, kwestie bezpieczeństwa i zadać pytanie, czy to są też jego postulaty? Jeżeli odpowie twierdząco, to będzie to wskazówka dla każdego z nas”.

 

Źródło: Facebook.com / Szymon Hołownia
PR


DATA: 2020-06-28 23:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hołownia jest tylko twarzą tych którzy sponsorowali jego kampanię - całą kampanię wykonały dla niego opłacone firmy PRowe i reklamowe. Oglądacze TVNu myśleli że to wszystko naprawdę a to czysta kreacja medialna za pieniądze paru gości którzy chcą licytować o wpływ na władzę w PO - zobaczycie jak nastąpi niedługo zjednoczenie grupy sponsorów Hołowni z PO.
6 miesięcy temu / Tom
 
Hołownia niech lepiej zostanie za kulisami,tak będzie lepiej dla Polski i niech tam popisuje się swoim krasnomowstwem
6 miesięcy temu / Antonia
 
Hołownia ma Giertych za plecami. Bądźmy więc spokojni - załatwi go, jak Ligę Polskich Rodzin.
6 miesięcy temu / Adam
 
Mnożenie etykiet tzw.jakości państwa, kiedy samemu się ma problem z własną jakością, nie wróży nic nadzwyczajnego, poza tym, że PAŃSTWO będzie dryfować na obrzeża cywilizacji łacińskiej, aby tam, zarosnąć ZIELONYMI szuwarami jakie uprawiają na polskiej Ziemi barbarzyńcy eskimoscy.
6 miesięcy temu / Jarki
 
Ludzie dziś potrzebują prawdy. W wielu wypadkach hierarchia kościelna oddała pole. Czasy wielkich ludzi Kosciola w Polsce minęły. Wyszyński, Wojtyła, Sapieha, Baraniak i inni to już przeszłość. Brak więc konkretnych głosicieli Bozych Przykazań i chrześcijańskich wartości w życiu gospodarczym i politycznym. Funkcję tę przejmują więc ci, którzy mieszają stare z nowym, co niewiele wspólnego ma z wiarą Ojców. Można rzec, że to zamęt ideowy, który przyniesie oplakane skutki dla przyszłych pokoleń. Dla wielu Polaków pan Hołownia jest gwarantem świetlanej i nowoczesnej przyszłości, jednak bez konkretnej wizji wieczności. A to jest dużo ważniejsze od pozornego raju na Ziemi.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Najbardziej na wynik tego Pana zapracowała Hierarchia. Tyle paliwa wyborczego dostarczyli że hej!
6 miesięcy temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.