DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Doczytałam ten artykuł do połowy i dalej nie mogę. Niech sobie pan Hołownia założy swój odrębny kościół. Jestem prawicowym obywatelem i tego człowieka nie mogę słuchać.
5 miesięcy temu / Gość
 
kekon - mylisz się że nikogo nie potępiał. Mówił do całych społeczności Kafarnaum czy Korozain - do otchłani zejdziesz. Mówił plemię żmijowe, węże. Powiedział że zaprze się tych którzy się Jego wyprą - a jaki będzie skutek? Przemyślisz zagadnienie?
6 miesięcy temu / Jot
 
Wzruszająca jest ta naiwność zwolenników pana Hołowni. Oni myślą że to tak naprawdę. Wystarczy poznać skład współpracowników pana Hołowni by jasne się stało kogo i co reprezentuje. Nie Polaków i nie polski interes narodowy...
6 miesięcy temu / Kasandra
 
Przekleję z innego wątku z dodatkowym komentarzem i korektą stylistyczną. Mądry przewiduje kilka ruchów do przodu. Głupi-nie. Każda partia ma wady i zalety. Nawet Judasz trafił się wśród Apostołów. Ja wiem jedno, PiS nie jest idealny, ale tylko skończony idiota może sądzić, że drogie wartości chrześcijańskie byłyby wprowadzone w życie przez jakąkolwiek partię, która miałby zdolność rządzenia.Jeszcze w takich okolicznościach wewnętrznych, czy zewnętrznych. Głupi, nie widzi zagrożenia w Trzaskowskim,Hołowni,Biedroniu. Zobaczy dopiero a może nie ?, gdy któryś z nich zostanie prezydentem. Karykaturę tego niech zobaczy sobie w byłych KATOLICKICH krajach: Irlandii, Hiszpanii, Malty.To samo czeka Polskę, gdzie stopień laicyzacji galopuje.Tylko PiS w jakimś stopniu gwarantuję swobodę chrześcijańską. Ciężkie czasy idą dla katolików, gdy któryś z lewaków dojdzie do władzy, teraz, czy w kolejnych wyborach. Obyście nie musieli udowadniać swojej wiary jak w filmie "Milczenie".
6 miesięcy temu / ed
 
Kampanię Hołowni robią firmy PR i reklamowe wynajęte za pieniądze, a jego promotorzy płacą za to. Jego poparcie skończy się na poziomie 5% obecnie jest 3x przeszacowany w sondażach bo POPiS boi się że Bosak za bardzo urośnie i pompują jego konkurentów
6 miesięcy temu / Tom
 
Hołownia jest jak Tygodnik Powszechny, katolik nie powinien się do niego zbliżać jeżeli nie chce zgłupieć w kwestiach wiary i polityki
6 miesięcy temu / Tom
 
Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu. Roman Dmowski, Kościół, naród i państwo
6 miesięcy temu / qwe
 
Kasia L. - jasne że nie można nikogo zmusić do wiary. Ale tym bardziej wiarę będą ludzie porzucać jeśli Kościół zepchnie się na margines. Jezus nikogo nie potępiał i to jest prawda ale prawdą jest również to, że Jezus upominał i ganił grzeszników, którzy z uporem tkwili w grzechach. Czy z tego powodu powiesz, że Jezus nie był miłosierny ? A może ktoś go oskarży o "mowę nienawiści" "plemię żmijowe", "groby pobielane", "obłudnicy" itp. Czy pan Hołownia zyska zbawienie mówiąc że trzeba zostawić "kompromis aborcyjny" albo rozważyć legalizację homozwiązków ? Miłość też polega na tym, aby zawrócić człowieka ze złej drogi, upomnieć go gdy popełnia błędy.
6 miesięcy temu / kekon
 
@Kasia L.: ''Nie rozumiem. Jaka walka z Kościołem?'' - Rozwalanie Kościoła od środka pod płaszczykiem owczej skóry czyt. katolicyzmu otwartego, to specyficzny rodzaj walki z Kosciołem. Specjalność szatańska. Jak nie rozumiesz, to proś o światło Ducha Św.
6 miesięcy temu / Ewa
 
Nie rozumiem. Jaka walka z Kościołem? Ludzie wy jesteście w Kościele? Hołownia nie chce walczyć z Kościołem. Chce pewne sprawy poukładać tak by wszyscy na tym zyskali. I moim zdaniem żywy Kościół także zyska. Jakość. Szczerze to to jak widzę w kościele kazania polityczne to aż się niedobrze robi. Jezus nihokko nie potępiał, potępiał czym ale nie wykluczal nawet największych grzeszników. Nikogo nie można zmusić do wiary! Ludzie no... Gdzie w Was chrześcijańska miłość bo ja czego tu nie rozumiem.
7 miesięcy temu / Kasia L.
 
Pan Hołownia powiedział: ?mam kompetencje? : niedoszły zakonnik, więc można więcej wymagać, niż od przeciętnego katolika ?mam prawo moralne?: deklaruje bycie katolikiem, a na Sąd Ostateczny umawia się ze zwierzętami ? 9.03.2020 : ?bo mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu będą sądzić na Sądzie Ostatecznym? .. ?? i dalej ?świnie to są dusze, tak? ??? wypowiedź w Toruniu: ?modlitwa międzywyznaniowa? w wydaniu władz państwowych: słabiutkie, lewacko ? progresitowskie. Na pewno nie po katolicku, bo zapewne jako katolik, praktykujący bardziej niż przeciętny, jak pan sam siebie określił, zna pan ten fragment Księgi Izajasza: 43, 10 Wy jesteście moimi świadkami ? Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie. 11 Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy. 12 ?Wy jesteście świadkami moimi - wyrocznia Pana - że Ja jestem Bogiem, 13 owszem, od wieczności Nim jestem. 44, 6 ..Ja jestem pierw i Ja o
7 miesięcy temu / Paula
 
Hołownia zaczyna być niebezpieczny. Nie może tak być by Prezydent RP rugował wiarę do prywanego kąta. Kościół w Polsce musi odzyskać należne mu mu miejsce. Jak z takim Hołownią zwalczać zjawisko gdzie ponad 60% Polaków nie uczestniczy w nabożeństwach? Taki prezydent nigdy nie poprał by "ewangelizacji na siłę" co Polskę czeka w najbliższym czasie. Nie będzie u nas scenariusza irlandzkiego, naród zostanie zdyscyplinowany i choćby siłą - zaprowadzony z powrotem do ołtarza. Dlatego Hołownia musi wogółe wycofać się z walki o fotel prezydencki.
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
jaki katolik otwarty, to szymek przed biedronką rozwarty. to przedsionek czeluści piekielnej szymek z łapką wyciągniętą na Liiturgii NIEDZIELNEJ
7 miesięcy temu / anonim
 
Przecież jego deklaracja to ujawnienie się masona rytu szkockiego. Opozycja ma wybór pomiędzy masonem z wielkiego wschodu francji a masonem z loży rytu szkockiego. Po prostu super...
7 miesięcy temu / Tomasz
 
"Kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się do Ojca który jest w niebie. Kto wyprze się mnie przed ludźmi tego ja wyprę się przed Ojcem który jest w niebie" Ten tekst powinien pan Hołownia przeczytać i dobrze się zastanowić - polecam go także dla Karolina82. Jeżeli mówi pani, że jest praktykująca to musi pani przyjąć całą naukę Chrystusa a nie tylko to co jest dla pani wygodne i popierać polityków, którzy z nią walczą. Pan Hołownia kompletnie się pogubił i domyślam się, że uznał, iż Jezus jest liberałem przymykającym oko na jego wywody i to co myśli.
7 miesięcy temu / kekon
 
Nie zawróci że złej drogi! Robi na niej karierę! Poza tym to figura mocno podejrzana.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Karolina82 - skoro jesteś za Hołownią, tzn., że jesteś za zmianą słów w Credo. Zamiast ''Chrystus będzie sądzić żywych i umarłych'' - będzie: ''świnia będzie sądzić żywych i umarłych''. Czy tego chcesz?
7 miesięcy temu / Ewa
 
Jestem praktykującą Katoliczką, nieststy Kościół od lat zmierzą w złym kierunku. Pieniądze stają się najważniejsze, przedmiot w szkole traktowany po macoszemu. Pamiętam jak na religię rodzice prowadzali mnie do dalej katechetycznych, jak było cudownie, jak dzieci lgnęły do kościoła. Przegięciem dla mojej osoby było porównanie polityków, do ewangelistów. Chcę i pragnę, by kościół był taki ludzki i z ludźmi budowany, nie za pieniadzę zwierzchników, a i z polityka na ustach, a z Panem Bogiem i jego wartościami jakoe przekazał nam w dekalogu i przykazaniu miłości. Nie chcę być ,,antyktosiem " Bo Pan Bóg kocha Wszystkie swoje dzieci. Właśnie dlatego jestem za Hołownią, a dokładnie z Hołownią. Przeczytałam ten artykół w całości i powiem,że jeszcze bardziej uważam, że Kościołowi Katolickiemu wyjdzie to na zdrowie.
7 miesięcy temu / Karolina82
 
... jak deklaruje, przyjmuje regularnie Komunię świętą, a księża którzy mu jej udzielają nie wiedzą kim jest i co głosi.
7 miesięcy temu / antyH
 
Nazywanie tego człowieka katolikiem jest obrazą dla całego Kościoła katolickiego.
7 miesięcy temu / Leszek
 
Chrystus przestrzegał : Strzeżcie się, bo po mnie przyjdą fałszywi prorocy ... . I rzeczywiście, jednym z nich nijaki Hołownia Szymon.
7 miesięcy temu / Nico
 
Akurat wegetarianizm Hołowni bardzo mi się podoba. Sam na sobie doświadczyłem znakomitych, leczniczych efektów głodówek oraz diety wegetariańskiej i wegańskiej. Dzięki tym dietom, nie lekarzom, utrzymuję od paru lat w ryzach groźną chorobę.
7 miesięcy temu / TZ.
 
A mnie ciekawi skąd tacy ludzie jak p.Hołownia, redaktorzy Tygodnika Powszechnego, Więzi a także modernistyczni biskupi np. x,G.Ryś z taką ATENCJĄ powołują się NAUCZANIE Papieża Jana Pawła II i tak często w swoich wypowiedziach przywołują ODPOWIEDNIE CYTATY z Jego obszernych, filozoficznych, ogólnych homilii. Przecież ci ludzie uważani są za bardzo inteligentnych i religijnych. W wielu przypadkach chwalą się i powołują na osobistą przyjaźń . Przeciez to ONI WYSELEKCJONOWANY kwiat katolicyzmu polskiego brali udział w specjalnych spotkaniach dla WYBRAŃCÓW ROZUMIEJĄCYCH CZEKAJĄCE posoborowy KOŚCIÓŁ WEZWANIA TRANSFORMACJI. Do dziś wspominają, piszą książki i opowiadają o swoim ZACHWYCIE dla p. J.P.II i Kard. Wyszyńskiego. To jest właśnie ta UBOGACAJĄCA RÓŻNORODNOŚĆ w Nowym EWOLUUJĄCYM kościele. Każdy jest WOLNY w swoich OPINIACH, sam dokonuje OSĄDU własnego sumienia. Wystarczy KOCHAĆ co tam Prawo Boże i jakieś dewockie nauczanie. Brat Hołownia to tylko wypadkowa.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Na ogrodzeniu siedziby Stowarzyszenia Łemków w Polsce od dawna wisi plakat Hołowni... Jakby co, to nie można mówić o pochodzeniu, o przodkach i ich dokonaniach - nawet jeśli chodzi o kandydatów na najważniejsze urzędy państwowe! Gdzie my żyjemy???
7 miesięcy temu / nieotumaniony!
 
Dalej, Hołownia! Dzisiaj jest Dzień Ojca, więc masz okazję się wykazać. Wystąp z projektem ustawy wprowadzającej "Dzień Rodzica B". No i nie zapomnij o "Dniu Rodzica A".
7 miesięcy temu / Esperado
 
Jako katolik zdecydowanie wolę rozdział kościoła od Państwa niż wystąpienie Emilewicz z ambony. To co Boskie, powinno zostać Boskie.
7 miesięcy temu / Piotr
 
Jako wieloletni uczestnik Mszy Świętej u ojców Dominikanów i nie tylko stwierdzam że u Hołowni czuć ducha Dominikańskiej Szkoly Wiary. Ta szkoła szczególnie pokazała się ostatnimi czasy jak pozamykali kościoły, przestali spowiadać ect. Na pozór jest luzik i miło a jak przyjdzie co do czego to wyłazi szydło z wora. Dużo mam przykładów niestety...
7 miesięcy temu / Jacek
 
Jak się dobrze wsłuchać w postulaty Hołowni, to on bardziej niż do rozdziału Kościoła od państwa wzywa do rozdziału Kościoła od polityki. Kiedyś mówiono, że w Polsce jest wielu wierzących, a niepraktykujących. Obserwując Kościół od środka widzę, że znacznie więcej jest osób praktykujących, lecz niewierzących. I wynika to z prostego faktu - dla wielu osób katolicyzm zatrzymał się na przedstawianym dzieciom zbiorze oczekiwań: żeby być dobrym wierzącym musisz odmówić paciorek, powiesić krzyżyk na ścianie, w niedzielę pójść do kościółka ładnie ubranym. Stworzyliśmy sobie bezpieczne otoczenie, z którego wielu nigdy nie wychodzi. A chrześcijaństwo to nie garnitur w niedzielę, krzyż na ścianie i odklepany pacierz. To są pomoce, a nie kwintesencja wiary. Więc może zabranie tego otoczenia pozwoli co niektórym wyjść z letargu i zadać sobie po 30, 40, 50 czy 60 latach pytanie: czym jest moja wiara.
7 miesięcy temu / Mariusz
 
Szymon chce skupić się na tym co łączy? Zatem co łączyło i dotknęło wszystkie państwa świata pod coronakrólestwowirusem, tworzenie systemu komunistycznego na świecie i in.?
7 miesięcy temu / Mot
 
@poszukujacy napisał: ''Szymon chce skupić się na tym co łączy.'' - Co łączy katolika żyjącego na co dzień w Łasce Uświęcającej z sodomitą ubabranym po uszy w grzechu sodomii? NIC. Pytanie: Jak ich ''połączyć''?
7 miesięcy temu / Mysz kościelna
 
Hołownia i Tygodnik Powszechny to te same żródła ?Doczekaliśmy czasów "pomieszania języków"???? Jaki jest cel mówienia o kimś , kto nie jest pełen ducha i mądrości i in?
7 miesięcy temu / Oktawiusz
 
@Poszukujący, to Hołownia nie ma za sobą "partii", która różne rzeczy mu każe ? TVN, któryś redaktor powiedział, że to ich kandydat, w sztabie minister od Tuska, generał itd. Toż to partia, tylko taka mniej się afiszująca pod szeroko pojętą nazwą "Służby". "Podoba" mi się ciąg logiczny pana H: Rozdzielę Kościół od Państwa !!! A polegać będzie to na tym, że powyrzucam ich zewsząd i powiem biskupom, co mają robić... kurtyna... Z tą religią w szkole to jednak jest problem, bo małej grupie młodzieży coś da, a wielu niestety nauczy się ją lekceważyć z powodu tego jak jest w szkole, a taka przy parafialna nauka od małego mogłaby parafię rozruszać, dzieci mają katechezę, a rodzice czekają na nie i gadają, wspólnota staje się mniej bezimienną masą. Później taka młodzież może swoim właściwym postępowaniem podciągnąć rówieśników co na żadne katechezy nie chodzili i nadrobi straty tych nielicznych, którym religia w szkole w obecnej sytuacji by pomogła. Może tak by zadziała
7 miesięcy temu / DamianK
 
Szymon chce skupić się na tym co łączy. Nie okłamujmy się Polska jest podzielona: część wierzy, a część nie. My jako Kościół/chrześcijanie stajemy się antyprzykładem dla ludzi wątpiących/poszukujących. Wolę Szymona niż wszystkich polityków, którzy powiedzą i zrobią wszystko co im 'partia' każe i co dana opcja chce usłyszeć. Szymon nie jest idealny, ale w porównaniu z innymi kandydatami, który głoszą 'prawe' słowa, a robią co innego - to się nazywa obłuda.
7 miesięcy temu / Poszukujący
 
Ciekawe czy chodzi o nieuporzadkowanie w sferze seksualnej? Dzieci nie ma za duzo. Kto wie.
7 miesięcy temu / Franko
 
Pan Hołownia katolikiem prawdopodobnie był jakiś czas. W młodości.Nie znam jego życiorysu i nie interesuje mnie. Ale z obserwacji wynika, że w pewnym momencie zorientował się można na katolicyzmie nieźle zarobić i mając ku temu predyspozycje, zaczął pisać książki. Książki niby poprawne i trochę nie poprawne, ale za to poczytne, łatwe i z humorkiem napisane. Od tej pory stał się tzw. "zawodowym katolikiem", ponieważ już nie wiara która jest łaską i dobro Kościoła go inspirowały, ale pieniądz.W miarę upływu czasu książki i artykuły były coraz płytsze i coraz bardziej "politycznie poprawne" aż przepoczwarzył się w tego, którym obecnie jest. Prezydent byłby z niego jak z koziej gęby trąba, ale bawić się w kandydowanie mu wolno. Dziw tylko wielki bierze, gdy widzi się w sondażach, że ma jakichś zwolenników.Można tylko mieć nadzieję, że są takimi "katolikami" jak on.
7 miesięcy temu / Noe
 
Bardzo trafny artykuł o Hołowni.. tak na prawdę to on sam nie wie w co wierzy i chyba chce stworzyć całkiem nową religię i stanąć na jej czel
7 miesięcy temu / RG
 
Niestety, ale w jednym Hołownia ma rację: Polska skręca światopoglądowo w lewo i raczej ten trend się nie zmieni :
7 miesięcy temu / Zdenek
 
Doczekaliśmy czasów "pomieszania języków"???? Jaki jest cel mówienia o kimś , kto nie jest pełen ducha i mądrości i in?
7 miesięcy temu / Next
 
Magothka-pomyliłaś portale .To PCH a nie ''gw''
7 miesięcy temu / andrzej
 
Raczej zamknięty!
7 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Hołownia to taki jak katolik jak z...tu sobie każdy dopowie co uważa za stosowne. Księża po inni tego Biedronia bis pognać z Kościoła.
7 miesięcy temu / Michu.
 
''Masoneria dąży do rozdziału religii od życia państwowego i społecznego. Wg masonerii - państwo ma być bezwyznaniowe.'' -- Te słowa to początek filmu pt. ''Dlaczego Kościół od wieków potępia masonerię?''
7 miesięcy temu / Ewa
 
@Magothka: Jak Szymon Hołownia może znać Boga skoro odmawia mu miejsca w państwie, które Jemu się należy? Przeczy Objawieniu nie uznając, że władza pochodzi od Boga, że prawo pozytywne musi być zgodne z naturalnym prawem moralnym i Prawem Bożym? Hołownia swoimi przekanianiami ukazuje nienawiść wobec Boga, bo odmawia uznania prawd, które mogłyby zaważyć na tym, że przestanie być popierany i lubiany w gronie, do którego rzeczywiście aspiruje, czyli wśród ateistów, agnostyków i letnich katolików, których Bóg wypluje ze swoich ust. I przez to czyni siebie niekatolikiem, popada w niewiarę: "Niewiara najbardziej oddala człowieka od Boga, bo pozbawia go prawdziwego poznania Boga, a błędne poznanie nie zbliża doń, ale wprost oddala od Niego, ...gdyż to co jest w pojęciu o Bogu, nie jest Bogiem. A więc jasne, że grzech niewiary jest najgorszy ...spośród wszystkich występków moralnych" - św. Tomasz z Akwinu, "Suma teologiczna"
7 miesięcy temu / M.
 
@Magothka - nie odróżniasz oczerniania, czyli mówienia nieprawdy o człowieku od nagiej prawdy, czyli FAKTOW. Pozdr.
7 miesięcy temu / Ewa
 
Gdzie waszą przyzwoitość,żeby tak oczerniac człowieka za to że jest wierzącym i praktykujący katolikiem i wyznaje nie bedziesz miał cudzych bogow przede mną. Ci "prawdziwi" i "najprawdziwsi" katolicy nie znający Boga plują jadem. Bójcie się prawdziwego Boga a nie Andrzeja,Jarosława czy Mateusza!!!!
7 miesięcy temu / Magothka
 
Do "lil" - masz rację. Hołownia to jedyny z kandydatów, który ma świadomość tego, jak powinno wyglądać państwo prawdziwie demokratyczne, serio traktuje definicję demokracji, nie wypacza jej. On chce państwa, w którym jest miejsce dla każdego.
7 miesięcy temu / raban
 
"choć w każdym kraju, w którym ją wprowadzono, konsekwencją była późniejsza akceptacja pseudo-małżeństw homoseksualnych", nie abym popierał te związki, bo boję się, że pójdzie to jak we Francji, gdzie mimo silnych protestów społecznych związki homoseksualne nazwano małżeństwami i dano im prawo do adopcji dzieci. Jednakże przypominam, że związki partnerskie są w Czechach, na Węgrzech i Tajwanie i tam jakoś nikt nie mówi o tym, by były małżeństwa i homoaktywiści jakoś nie szaleją z paradami jak w Polsce, a przynajmniej o niczym takim nie słyszałem. Co do kapelana. Kapelan do zbawienia nie jest potrzebny i wielu katolików daje sobie bez niego radę. Z Pałacu Prezydenckiego do kościoła blisko.
7 miesięcy temu / trooper
 
@Anglia: nie banalizacji bo to nie jest nauka religii katolickiej a nauka religioznawstwa. Tak nauka religii tylko przy kościele, tak miałem i tak było dobrze. Jak kto chce religioznawstwo może zostać ale np w 4 klasie liceum bo inaczej pomiesza umysły dzieciaków, jak robi to teraz.
7 miesięcy temu / q
 
"Dziś bowiem zasłaniając się dobrem wiary deklaruje gotowość wywołania z Kościołem politycznej wojny." Przepraszam, ale to zdanie w kontekście deklaracji złożonej przez Hołownię w Toruniu jest zarówno oszczerstwem jak i przyznaniem, że kościół stanowi polityczną siłę gotową do wojny! Napisze wprost. Bardziej mnie bulwersuje to zdanie niż deklaracja Hołowni o oddzieleniu ołtarza od tronu.
7 miesięcy temu / pamietajacy
 
"Ateizm w prawodawstwie, indyferencja w sprawach religii i zgubne maksymy, które występują pod nazwą liberalnego katolicyzmu to prawdziwe przyczyny zniszczenia państw; stały się one ruiną Francji. Wierzcie mi, zło, które potępiam, jest straszniejsze niż Rewolucja, straszniejsze nawet niż Komuna. Zawsze potępiałem liberalny katolicyzm i potępię go ponownie czterdzieści razy, jeśli będzie to konieczne" - Pius IX, 18 czerwca 1871 r.
7 miesięcy temu / M.
 
kandydat który może być prezydentem wszystkich Polaków i który rozumie co to znaczy
7 miesięcy temu / lil
 
Nauka religii zdecydowanie musi zniknac ze szkol i wrocic do salek. Obecne podejscie prowadzi do banalizacji katechezy i jej osmieszania, do uczynienia z niej przymusu zamiast czegos do czego mlodzi ludzie lub w ich zastepstwie rodzice aspiruja z wlasnej woli. Nic co przychodzi latwo albo wrecz pod rygorem ocen, obecnosci nie bedzie szanowane i postrzegane jako cos cennego. Czym predzej hierarchia KK to zrozumie tym wiecej uda sie uratowac. Jesli sama obserwacja na wlasnym podworku to sa malo to proponuje spojrzec jak to sie skonczylo np w Irlandii. To nie znaczy ze w pozostalych postulatach Holownia ma racje ale w tym ma, jakiekolwiek sa jego pobudki.
7 miesięcy temu / Anglia
 
Hołownia? W sam raz partner dla Bosaka i Biedronia, na drugą turę wyborów prezydenckich, w obozie Trzaskalskiego. Poza małymi dziećmi chyba nikt już nie ma wątpliwości, że scenarzyści polskiej sceny politycznej tak ustawili kształt tych wyborów, aby każdy z kandydatów opozycji wyrwał swój segment elektoratu w pierwszej turze, a w drugiej - wszyscy mają się "zrzucić" na tego jednego, przeciwnika Prezydenta Dudy. W ten sposób - to całkiem możliwe - prezydentem Polski może zostać Trzaskowski. Albo Hołownia. Albo Kamysz. Potem będziemy mieli serię zamieszek i ataków na rząd, a za roczek, półtora - przyspieszone wybory parlamentarne wszak sponsorzy opozycji będą chcieli mieć zwrot poniesionych wydatków jak najszybciej. Przeciwko PiS-owi stanie Wielka Koalicja Opozycji jak w drugiej turze wyborów prezydenckich od Biedronia do Bosaka. Zidiociała część opozycji kupi to i... może to właśnie jest znowu Polakom potrzebne?
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Ludzie Trzymający Władzę finansują kampanię wyborczą Hołowni. Tylko po to aby odebrał PAD kilka głosów poparcia'
7 miesięcy temu / oj tam
 
Pismo Swiete mowi: "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". Dla kogo pan Szymon chce przygotowac droge?
7 miesięcy temu / Ewa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.