DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Hołota Palikota – śladami hitlerowców?

Hołota Palikota – śladami hitlerowców?
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Swoimi wypowiedziami na temat próby zniszczenia cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej posłowie Ruchu Palikota udowodnili, że ich miejsce jest w tych miejscach, w których ich ugrupowanie dostało najwięcej (procentowo) głosów – w aresztach, więzieniach i zakładach psychiatrycznych.


Nie jest tajemnicą, że demokracja to system, w którym zwykle nagradzane bywa kłamstwo, oszustwo, przewrotność i przekupstwo. Władzę, wpływy i pieniądze zdobywa ten, kto skuteczniej od innych zdoła wmówić wyborcom, że nie jest tym, kim jest i zrobi to, czego zrobić nie ma zamiaru. Demokracje jednak bywają pod różnymi szerokościami i długościami geograficznymi rozmaite, jako że ze wszystkich systemów rządów właśnie na nich największe piętno odciskają dominujące w danym kraju i czasie prądy kulturowe. Jakie więc świadectwo współczesnej kulturze wystawia fakt, że głupota, tandeta, chamstwo, czy epatowanie wszelkimi zboczeniami mogą być już nie tylko wyróżnikami lansowanych przez media sezonowych gwiazdek, ale i elementem strategii politycznej, wręcz fundamentem sukcesu „poważnych” (posiadających reprezentację parlamentarną) ugrupowań politycznych? I nie ma sensu wnikać głębiej w to, czy chodzi o naszą rodzimą, autentyczną kulturę (bo ta w dużym stopniu już została zamordowana) czy też o - w sztuczny sposób aplikowaną naszemu narodowi – substancję, zawierającą między innymi trującą mieszankę starego, chamskiego, postbolszewickiego ateizmu i współczesnej poprawności politycznej.


Warto natomiast zadać pytanie: czy Ruch Palikota –utworzony przez makiawelicznego, bezwzględnego polityka, za którym stoją jakieś ciemne siły z pogranicza polityki, biznesu i rozmaitych służb, to tylko ohydna narośl na ciele III RP, czy też coś więcej – jedyna możliwa i logiczna konsekwencja systemu, w jakim przyszło nam żyć? Czy to tylko wypadek przy pracy, czy już preludium nowej, przerażającej rewolucji?


Nie ma żadnych wątpliwości, że dla ludzi pokroju posła, który najświętszą dla polskiego Narodu ikonę nazwał „bohomazem”, nie ma miejsca nie tylko w polskim sejmie, ale i w ogóle w jakiejkolwiek formie działalności publicznej w naszym kraju. Podobnie zresztą jak - zanim doszło do inkryminowanej wypowiedzi, będącej swoistą kwintesencją aktywności RP – było jasne, że nie może być miejsca na scenie politycznej normalnego państwa na ugrupowanie będące tak patologicznym konglomeratem różnego rodzaju żałosnych indywiduów, obłąkanych rewolucjonistów, ludzi o kryminalnej przeszłości, dewiantów i zwykłych szaleńców wreszcie. Pytanie jednak, czy prawda ta, tak oczywista dla milionów normalnych Polaków, znajdzie sobie drogę do umysłów przedstawicieli tzw. elit politycznych i medialnych? Czy cała ta obłąkana zgraja zostanie przez system polityczny III RP wypluta, tak jak na to zasługuje? Czy posłom RP nie będzie podawać się ręki, czy skaże ich się na wewnętrzną banicję? Czy nie będzie ich się zapraszać do studiów telewizyjnych, czy przestanie się ich zapraszać na wszelkie imprezy? Czy wreszcie wielu z nich trafi tam, gdzie jest ich miejsce – na polityczny śmietnik, za kratki, czy do szpitali dla obłąkanych?


Obawiam się, że będzie odwrotnie – właśnie teraz zaczną nimi interesować się media, właśnie teraz zyskają oni nowych promotorów. Obawiam się, że powtórzy się sytuacja znana z historii, kiedy przełamane zostają kolejne bariery, co pozwala na wylewanie się do sfery publicznej coraz większego strumienia nihilizmu i otwartego zła. Czym w ulegającej coraz głębszej degeneracji republice weimarskiej była dochodząca do władzy w drodze demokratycznych wyborów partia Hitlera, tym w poddanej demontażowi, niesuwerennej III RP, może stać się, toutes proportions gardées, hołota Palikota.


Logiczne jest, że jeśli nie zostanie postawiona żadna tama, słowa i działania tych oszalałych z nienawiści do religii Chrystusowej ludzi będą się radykalizować, zaś ataki na katolików i Kościół staną się coraz bardziej agresywne. Ideologia antykatolicyzmu odegra rolę niegdysiejszego rasistowskiego antysemityzmu, a eskalowana przez media nienawiść doprowadzi do coraz to większej zaciekłości, a w konsekwencji nawet do straszliwych zbrodni. Nieprawdopodobne? Poczytajcie pamiętniki z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku– dowiecie się, jak lekceważąco traktowało zamiary narodowych socjalistów i szanse ich realizacji wielu im współczesnych…Piotr Doerre


DATA: 2013-01-28 18:47
AUTOR: PIOTR DOERRE
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Palikot i jego ta "bolszewicko-nazistowska" dzialalnosc nie jest przypadkowa,bo nigdzie by mu nie pozwolono na nia! Ten niespotykany atak na wszystko co zwiazane z Patriotyzmem i z Wiara,ktore jest ciagle mocne w Polsce,dzieki zdrowo myslacym Rodakom jest jak Rycerstwo Sobieskiego, powstrzymujace przed "zalaniem" juz calej Europy przez nowa liberalno-bolszewicko-nazi utopie! Oczywiscie,ze jest finansowany, bo bez tego nie bylby zdolny,co obecnie wyprawia.Dla takich "bolszewickich-nazistow" nie powinno byc miejsca w wolnej Polsce! Na kazda ich propagande nalezy z cala powaga odpowiadac i nie dac sie "zastraszyc" - oni sa gotowi mordowac jak za Stalina,Lenina i Hitlera.Nie badzmy "naiwni" i jak przyjdzie potrzeba nalezy wyciagnac ponownie w obronie rodziny kosy! Widocznie mamy takie od Boga przeznaczenie! Bohaterstwo jest wiecej warte od zdrady! Z daleka od miejscowych judaszy - wystarczy przestac na nich glosowac!
ponad 7 lat temu / M.M.Vancouver.
 
Większość poniższych komentarzy powinna zostać usunięta na podstawie pkt. 1) regulaminu tiret czwarte. Czemuż sie tak nie dzieje?
ponad 7 lat temu / Slender89
 
Palikotystów powinno się separować od społeczeństwa jak zarazę.
ponad 7 lat temu / antypalikot
 
pali-kot i ten jego pedalsko trans sexualny duet to najlepiej niech jadą do Amsterdamu na ulice z czerwonymi lampami - tam powinni zrobić największą karierę.A politykę to już może niech lepiej zostawią tym złodzieją co do tej pory kradli,ale przynajmniej kulturalnie śmiejącym się nam w twarz....!!!
ponad 7 lat temu / Paweł
 
Jeszcze raz zabiorę głos. Nie może chory, sfrustrowany człowiek wpływać na nasze normalne, zdrowe życie.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Ja tez sie dziwie, co ludzie widza w Palikocie. Przeciez wystarczy spojrzec na bilbordy: to jest facet, ktoremu zalezy na wypromowaniu siebie. Tylko rozglada sie, z ktorej strony wieje wiatr i tak sie ustawia. Jak sie nie uda jeden pomysl, to szuka drugiego. On nawet nie zaczyna dzielan. Tylko skacze od pomyslu do nastepnego. Nie udalo mu sie kilka lat temu zrobic kariery po prawej stronie, to zrozumial, ze musi poszukac tematu gdzie indziej. I znalazl. Ma facet wyczucie! I robi promocje swojej osoby. I to mu sie udaje. Przeciez wszyscy o nim mowia! Osiagnal to, co chcial, nie? I tylko to sie liczy.
ponad 7 lat temu / jutro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.