DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Adam i Ewa pierwsi (z ludzi) się postawili. Bogu. Stawianie się czemuś nie jest żadną wartością samą w sobie, podobnie jak zabijanie. Stawianie się złemu, aby zachować posłuszeństwo dobru jest tą wartością. Zabijanie wrogich żołnierzy w obronie życia też jest wartością. Ale nie "stawianie się" samo w sobie.
ponad 2 lata temu / aaa
 
"Teraz jest najwyższy czas aby zadać sobie pytanie, czy nadal cieszymy się wolnościami danymi nam przez naszych ojców założycieli?" - doprawdy paradne. Polecam serdecznie książkę Christophera Ferrary "Wolność, bóg który zawiódł. Walka z sacrum i budowanie mitu świeckiego państwa od Locke'a do Obamy", tam dowiecie się na jakich "wartościach" zbudowano Stany Zjednoczone i jakie to "wolności" ofiarowali swoim obywatelom Ojcowie Założyciele. Szanowny aktor sam powinien tę książkę wpierw przeczytać, bo niestety padł ofiarą prymitywnej propagandy historycznej i hagiografii masońskich założycieli USA. Wierzcie albo nie, ale Stany Zjednoczone nie mają żadnych korzeni chrześcijańskich, jak to lubią przedstawiać pobożnościowi amerykańscy patrioci. To, że większość osadników była protestantami niczego w tej kwestii nie zmienia.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Żeby się postawić... Musowo trzeba dookreślić, komu i czemu trzeba się postawić, bo przecież degeneraci wszelkiej maści żyja w przekonaniu, ze właśnie się stawiają, i stawiaja się, porządkowi Bożemu, czując się przy tym bohaterami i szukając w tym dumy. Trzeba jasno powtarzać, ze stawiać to my się musimy złu w każdej postaci i jedynym kryterium wyznaczającym Prawdę jest Prawo Boże. Przepolaryzowac zdegenerowane sumienia. To najtrudniejsze. Aczkolwiek Pan Bóg potrafi i to załatwić jak fraszkę.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
Nie na darmo wczesnochrześcijańscy pisarze porównywali chrześcijan do gladiatorów toczących walkę na śmierć i życie.
ponad 2 lata temu / veritas
 
Ten aktor głosi ewangelię lepiej niż współcześni hierarchowie KK.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
Brawo ten pan. Tak trzeba mówić do katolickich mężczyzn. Nawet przez moje stare kości jakiś ożywczy płomień przebiegł. :-)
ponad 2 lata temu / Veritatis Laetitia
 
Jaka duża świadomosc tego czlowieka.
ponad 2 lata temu / B.
 
"Nie zostaliście stworzeni żeby się ?wpasować?, moi bracia i siostry. Narodziliście się żeby się postawić." Tak się powinno mówić do młodych ludzi, ile te słowa maja siły!
ponad 2 lata temu / Michał 85
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.