DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Hollywoodzki gwiazdor grający w „Pasji”: postawcie się i bądźcie święci!

Hollywoodzki gwiazdor grający w „Pasji”: postawcie się i bądźcie święci!
fot. Ewen Roberts / Wikimedia Commons, licencja CC

Jim Caviezel, aktor grający główną rolę w słynnej „Pasji” Mela Gibsona, podczas spotkania ze studentami zachęcił do rezygnacji z narracji prowadzonej przez „współczesny świat” w drodze do świętości. Jednocześnie dał świadectwo swojej wiary.

 

- Nie zostaliście stworzeni żeby się „wpasować”, moi bracia i siostry. Narodziliście się żeby się postawić. Odłączcie się od zdeprawowanego pokolenia. Bądźcie święci. Niech was Bóg błogosławi! – tymi odważnymi słowami Jim Caviezel zwrócił się do studentów zebranych na kampusie uniwersyteckim Steubenville w stanie Ohio. Spotkanie dotyczyło promocji filmu „Paweł - apostoł Chrystusa”, w którego obsadzie znalazł się amerykański aktor.

 

Caviezel w stanowczych słowach podkreślił, że chrześcijaństwo to nie tylko piękne śpiewy i wrażliwe, czułe słowa. Być chrześcijaninem to wziąć udział w nieustannej walce, w której stawką jest życie wieczne. – Jesteśmy w stanie wojny z największym wrogiem, jaki kiedykolwiek zaatakował człowieka (…) jeżeli ją przegramy, historia oceni nas jako tych, którzy mając najwięcej do stracenia zrobili najmniej, żeby temu zapobiec.  

 

Aktor zwracał się do studentów, świadom że szczególnie w dzisiejszych czasach poddani są nieustannym atakom za strony politycznej poprawności, kulturowego marksizmu, wszechobecnej seksualizacji i innych zgubnych wynalazków rewolucji 68’, która opanowała uniwersytety.

- Teraz jest najwyższy czas, aby zadać sobie pytanie, czy nadal cieszymy się wolnościami danymi nam przez naszych ojców założycieli? Każde pokolenie Amerykanów musi znać smak tej wolności, nie aby robić to „co mi się podoba”, ale mieć prawo do zrobienia tego co słuszne zaznaczał aktor.

 

Zdaniem Caviezela, film „Paweł – apostoł Chrystusa” będzie miał podobną wymowę oraz równie potężne przesłanie co „Pasja”. Przewodnim tematem filmu ma być „miłość i przebaczenie”.

Miłość – mówił aktor – jest źródłem odwagi. – Miłość wyzwala odwagę w każdym z nas, w każdej osobie w każdym czasie. Paweł był iskrą, która zapaliła płomień prawdziwej rewolucji – rewolucji miłości – konkludował aktor, dostając owacje na stojąco.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR   

 


DATA: 2018-03-06 12:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adam i Ewa pierwsi (z ludzi) się postawili. Bogu. Stawianie się czemuś nie jest żadną wartością samą w sobie, podobnie jak zabijanie. Stawianie się złemu, aby zachować posłuszeństwo dobru jest tą wartością. Zabijanie wrogich żołnierzy w obronie życia też jest wartością. Ale nie "stawianie się" samo w sobie.
ponad 2 lata temu / aaa
 
"Teraz jest najwyższy czas aby zadać sobie pytanie, czy nadal cieszymy się wolnościami danymi nam przez naszych ojców założycieli?" - doprawdy paradne. Polecam serdecznie książkę Christophera Ferrary "Wolność, bóg który zawiódł. Walka z sacrum i budowanie mitu świeckiego państwa od Locke'a do Obamy", tam dowiecie się na jakich "wartościach" zbudowano Stany Zjednoczone i jakie to "wolności" ofiarowali swoim obywatelom Ojcowie Założyciele. Szanowny aktor sam powinien tę książkę wpierw przeczytać, bo niestety padł ofiarą prymitywnej propagandy historycznej i hagiografii masońskich założycieli USA. Wierzcie albo nie, ale Stany Zjednoczone nie mają żadnych korzeni chrześcijańskich, jak to lubią przedstawiać pobożnościowi amerykańscy patrioci. To, że większość osadników była protestantami niczego w tej kwestii nie zmienia.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Żeby się postawić... Musowo trzeba dookreślić, komu i czemu trzeba się postawić, bo przecież degeneraci wszelkiej maści żyja w przekonaniu, ze właśnie się stawiają, i stawiaja się, porządkowi Bożemu, czując się przy tym bohaterami i szukając w tym dumy. Trzeba jasno powtarzać, ze stawiać to my się musimy złu w każdej postaci i jedynym kryterium wyznaczającym Prawdę jest Prawo Boże. Przepolaryzowac zdegenerowane sumienia. To najtrudniejsze. Aczkolwiek Pan Bóg potrafi i to załatwić jak fraszkę.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
Nie na darmo wczesnochrześcijańscy pisarze porównywali chrześcijan do gladiatorów toczących walkę na śmierć i życie.
ponad 2 lata temu / veritas
 
Ten aktor głosi ewangelię lepiej niż współcześni hierarchowie KK.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
Brawo ten pan. Tak trzeba mówić do katolickich mężczyzn. Nawet przez moje stare kości jakiś ożywczy płomień przebiegł. :-)
ponad 2 lata temu / Veritatis Laetitia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.