DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Hollywood w objęciach ideologii gender. Osoby transpłciowe chcą częściej być w filmach

Hollywood w objęciach ideologii gender. Osoby transpłciowe chcą częściej być w filmach
fot. Thomas Wolf, www.foto-tw.de [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons
#GENDER    #TRANSSEKSUALIZM    #USA    #HOLLYWOOD    #GLAAD    #HOMOLOBBY    #IDEOLOGIAGENDER    #PROPAGANDA    #KULTURA    #FILM    #ROZRYWKA

Przedstawiciele ponad 45 agencji i przedsiębiorstw medialnych podpisało list otwarty do Hollywood, w którym zawarto postulat częstszego i bardziej wyrazistego ukazywania w swoich produkcjach postaci z subkultury LGBT znanych jako transów.

 

List przygotowany został z inicjatywy lobbystów z promującej homoseksualne dewiacje organizacji GLAAD. Do gorna sygnatariuszy włączyly się takie firmy jak: Sony Pictures Classics, J.J. Abrams, Shonda Rhimes czy Amerykańska Federacja Artystów Radiowych i Telewizyjnych.

 

„Osoby transseksualne walczą każdego dnia by być widzianymi jako ludzie w otaczającym ich społeczeństwie” - czytamy w treści listu. Dodatkowo przytaczane są przykłady opresji transseksualitow takie jak: niemożliwość odbywania służby wojskowej (w USA) czy konieczność korzystania z łazienek przeznaczonych dla ich „biologicznej płci”. Morderstwa i liczne samobójstwa mają być przykładem na ich walkę o akceptację.

 

„Hollywood, poprzez ukazywanie wzruszających historii,  ma moc zmiany na lepsze amerykańskiego społeczeństwa” – zaznaczają autorzy listu, jednocześnie stwierdzając, że w produkcjach należy zawrzeć więcej pozytywnych postaci transseksualnych, które – ich zdaniem – dotąd pokazywane były niemal wyłącznie jako czarne charaktery czy osoby upośledzone psychicznie.

 

Przypomnijmy, że Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, klasyfikuje transgenderyzm jako zaburzenie tożsamości płciowej. Tak samo odnosiła się do tego zjawiska Światowa Organizacja Zdrowia, aż do 2016 r. kiedy to wykreślono je z listy zaburzeń psychicznych.

 

Żródło: lifesitenews.com / rp.pl

PR    


DATA: 2018-08-09 09:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Dodatkowo przytaczane są przykłady opresji transseksualitow takie jak: niemożliwość odbywania służby wojskowej (w USA) czy konieczność korzystania z łazienek przeznaczonych dla ich ?biologicznej płci?.? Sorry ale jeżeli z wojska chcą zrobić pośmiewisko na wzór ostatniej olimpiady lgbt to się nie dziwię, że mają kategoryczny zakaz odbywania służby wojskowej. Druga sprawa czy koleś z penisem między nogami czujący się jak kobieta ma od razu z racji jego odczuć używać łazienek przeznaczonych dla kobiet. Co w takim razie z odczuciami tych kobiet dla, których on pozostaje facetem. To jest właśnie wojsko. Nikt się z nimi nie będzie cackał.
6 miesięcy temu / Staszek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.