DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Hollande chce, by UE ostrzej potraktowała Polskę? Mówił o zawieszeniu członkostwa

Hollande chce, by UE ostrzej potraktowała Polskę? Mówił o zawieszeniu członkostwa
fot. Matthieu Riegler / commons.wikimedia.org, licencja cc

Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził w radiu France Inter, że Bruksela powinna ostro traktować państwa unijne, w których do władzy doszły ugrupowania prawicowe. Na przykład – Polskę.

 

- Członkostwo państw w Unii Europejskiej może być zawieszone, ponieważ Europa ma narzędzia prawne, zagwarantowane w traktatach, by zapobiegać naruszeniom zasad demokratycznych – mówił Hollande. Dodał jednak, że „kiedy wolność mediów jest zagrożona, albo gdy naruszane są konstytucja i prawa, Europa nie może działać wyłącznie jako zabezpieczenie, lecz powinna wprowadzić procedury w celu wyeliminowania takich krajów z powodu naruszeń”.

 

Francuski prezydent opowiedział się za daleko idącym monitoringiem i „kontrolą” prewencyjną proponowanych zmian w ustawodawstwie polskim. Komisja Europejska 13 stycznia wszczęła wobec Warszawy „procedurę ochrony praworządności” w związku z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

W 2000 r. czternaście państw członkowskich Unii Europejskiej wprowadziło na okres ośmiu miesięcy sankcje polityczne wobec Austrii, po tym, jak w skład wiedeńskiego rządu weszła Partia Wolnościowa Jorga Haidera. Kraje unijne zamroziły wówczas oficjalne kontakty z politykami rządu austriackiego. Jednak jak pisał tuż przed zniesieniem sankcji berliński dziennik „Die Welt”, Komisja Europejska normalnie pracowała z przedstawicielami Austrii. Dlatego też podjęła się mediacji w sprawie zniesienia ograniczeń w kontaktach.

 

Haider naraził się niektórym państwom Unii chwaląc politykę zatrudnienia partii nazistowskiej i twierdząc, że obozy koncentracyjne były zwykłymi obozami karnymi. Polityk zginął w wypadku samochodowym w 2008 r.

 

Obecne komentarze Hollande'a pojawiły się w czasie, gdy jego popularność gwałtownie spada. Według ostatnich badań, 74 proc. Francuzów nie chce, by socjalistyczny prezydent lub jego poprzednik Nicolas Sarkozy starali się o fotel w 2017 roku. Jak wynika z badania opublikowanego w zeszłym miesiącu przez „Le Parisien”, 56 proc. respondentów zamierza udzielić wsparcia w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Alainowi Juppé. Natomiast 38 proc. będzie głosować na obecnego premiera Manuela Vallsa lub liderkę Frontu Narodowego Marine Le Pen.

 

Źródło: euractiv.com, AS.DATA: 2016-02-25 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozdro dla cenzorów
ponad 2 lata temu / gx
 
Pan Holland widzi zdzblo w oku polskim ale nie widzi belki w swoim.
ponad 2 lata temu / Mafra
 
Aja chcę żeby ten facet zamilkł,nie opowiadał bzdur.
ponad 2 lata temu / gx
 
Hehehe, sprane głowy nie wiedzą już co mówią, pan H. bredzi i namawia do przyjęcia jego punktu widzenia jako czegoś "normalnego". W stylu francuskim, z tym że Islam nie idzie z duchem wolności i radości ogólnej, o czym pan H. raczy nie wiedzieć, albo wierzy w bajki o jednej globalnej religii pokoju.
ponad 2 lata temu / Ł.
 
A wystarczyło od samego początku tylko zawracać najeźdżców jeszcze na wodach przed Europą tak żeby nie wpuszczać ich na teren Europy.I nie byłoby dzisiaj najmniejszego problemu.A tak UE się rozwali to już nieuniknione kwestia tylko czsu kiedy UE oficjalnie się rozwali.W czerwcu proces ten rozpocznie Wielka Brytania.Pytanie kto nastepny?
ponad 2 lata temu / ZmierzchUE
 
czyli demokracja jest wtedy, gdy lewactwo jest przy władzy, jeśli prawica - zasady demokratyczne są naruszane i panoszy się nacjonalizm. już mi się nawet nie chce śmiać z ich głupoty
ponad 2 lata temu / as
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.