DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Holenderskie urzędy rozbijają polskie rodziny! Interwencja Rzecznika Praw Dziecka

Holenderskie urzędy rozbijają polskie rodziny! Interwencja Rzecznika Praw Dziecka
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Filip Blazejowski/FORUM

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka skierował pismo do swojej holenderskiej odpowiednik, Margrite Kalverboer, w którym krytykuje „nadmierną ingerencję holenderskich służb w życie polskich rodzin”.

 

Głównym zarzutem podnoszonym przez Michalaka jest rozbijanie polskich rodzin, jakiego dokonują holenderskie służby, urzędy i sądy polegające na odbieraniu rodzicom dzieci i umieszczaniu ich w rodzinach zastępczych nieposługujących się językiem polskim i całkowicie odmiennych kulturowo. Jego zdaniem w roku ubiegłym i bieżącym znacząco wzrosła liczba skarg związanych z tego typu praktykami, przez co Holandia stała się jednym z najbardziej wrogich krajów w stosunku do mieszkających za granicą polskich rodzin.

 

RPD zwrócił uwagę na kilka przykładów holenderskich standardów, jakie zaprezentowali mu polscy rodzice. W jego ocenie łamią one m.in. artykuł 8 Konwencji o prawach dziecka, stanowiący „gwarancję” poszanowania praw dziecka do zachowania jego tożsamości, czyli obywatelstwa, nazwiska i stosunków rodzinnych.

 

Michalak powołał się w piśmie również na seminarium zorganizowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Hadze, które odbyło się na początku października i dotyczyło sytuacji polskich dzieci przebywających w Holandii. Uczestniczyli w nim m.in. polscy rodzice „borykający się” z problemami stwarzanymi przez tamtejsze instytucje opiekuńcze. Jednym z nich jest zakaz rozmów w języku ojczystym nałożony na rodziny, w których doszło do „interwencji służb”.  

 

Polski RPD poprosił Margrite Kalverboer o zbadanie problemów przedstawionych w piśmie i ocenę zgodności działań służb holenderskich z Konwencją o prawach dziecka.

 

Ponadto Michalak skierował do holenderskiej RPD pytania dotyczące działań, jakie mogłaby podjąć w celu ochrony polskich dzieci a także poprosił o wsparcie polskiej placówki konsularnej w Hadze w wyjaśnianiu spraw małoletnich obywateli polskich odebranych spod opieki rodziców.

 

 

Źródło: gosc.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-22 11:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się z opinią, że w naszej Ojczyźnie osoby pracowite nie głodują. Sama widzę jak z roku na rok szef ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników. Cóż, ale jak się nie szuka pracy tylko "odpowiedniej pracy", to może i jest ciężko. Spytajcie starszych pokoleń w jakim wieku mogli się wprowadzić do swojego (choćby kredytowanego) mieszkania, lub pojechać gdzieś na wakacje (nie do babci, czy cioci ale na wycieczkę). Spytajcie ile lat musieli na to pracować. Nie potępiam chęci podwyższenia swojego statusu ekonomicznego, ale za jaką cenę???
7 miesięcy temu / mk
 
W Polsce źle jest tylko tym, dla których priorytetem jest mamona. Dla pieniędzy gotowi są poświęcić własne dzieci i samych siebie, narażając się na agresję ze strony bezbożnych państwa zachodnich i tamtejszych islamskich terrorystów.
7 miesięcy temu / do ollek
 
Problemy polskich rodzin w państwach post-protestackich wydają się coraz bardziej być winikiem walki z Kościołem a w konsekwencji z jedynym krajem i narodem który zachował jeszcze jakiś etos katolicki. Uważam że jest to walka UE z Polską i narodem polskim w ogóle, jako nowa edycja "die polnische frage" sprzed 80ciu lat. Kope się naród polski tam gduie można i gdzie jest on pozbawiony wsparcia własnego państwa.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 
Wcale mi nie żal tych rodzin.wracajcie do Polski ! Chyba że ważniejsza jest dla was kasa niż dobro dzieci.U nas coraz częściej słychać narzekania na ukraińskąi imigrację.A Polacy ? Tak jak Ukraińcy wybierają emigrację.
7 miesięcy temu / mf
 
Holandia to nie kraj barbarzynski tylko satanistyczny, bolszewicko-nazistowski. Obok Szwecji to najbardziej złośliwie rakotwórczy i kloaczny kraj Europy.
7 miesięcy temu / Filip b
 
Jednym z powodów zakaz porozumiewania się w języku innym niż holenderski! Jak to się ma do islamskich osadników ?
7 miesięcy temu / Pogląd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.